Зміст

  • Властивості настоянки боярышниковой
  • Аналог аптечного розчину зі свіжих ягід рослини
  • Загальнозміцнююча настоянка
  • Рецепт настоянки «Немає ревматизму»
  • Настоянка на квітках глоду для профілактики серцевих захворювань, атеросклерозу і гіпертонії.
  • Лікуємо нерви настоянкою
  • Зберігання і вживання готових настоянок

Іноді, здається, що природа вже подбала про все. Адже найкращі будівельні матеріали — натуральні, сама «дихаюча одяг теж з натуральних рослинних матеріалів. А ліки? Практично будь-яку хворобу можна знайти свій склад трав і рослин, приймаючи які курсом, можна не тільки попередити недугу, але і вилікуватися.

Властивості настоянки боярышниковой

Одним з унікальних лікарських рослин являється глід. Крім того, що ягоди цього унікального за своїми властивостями рослини смачні, воно ще нормалізує роботу серця, знижує артеріальний тиск і навіть заспокоює нерви.

Всім нам знайомий аптечний препарат – настоянка глоду. В аптечному варіанті розчин має міцність 70% і приймати його потрібно строго в краплях. Однак є рецепт, по якому можна зробити еквівалент такого еліксиру на горілку чи самогон.

Для приготування аналога аптечного ліки в домашніх умовах на 100 гр. плодів береться 500 гр. самогону. Самогон краще брати подвійний очищення, міцністю близько 40%. Плоди глоду слід залити самогоном, щільно закрити ємність її і прибрати в темне сухе місце не менш ніж на два тижні. Протягом всього часу настоювання складу варто перемішувати, хоча б раз за дві доби. По закінченні двох тижнів готовий розчин слід процідити і розлити по ємностей, в яких планується зберігати еліксир.

По своїй корисності це дивовижне рослина нітрохи не поступається шипшині. В медицині використовують нарівні з плодами кору цієї унікальної рослини, квітки і навіть листя.

Настоянка готова звичайно має червонувате забарвлення і солодкуватий запах. Зберігається ж еліксир глоду, приготований за цим рецептом, може до декількох років.

В якості профілактики і при терапевтичних призначення приймають по 20-50 крапель (залежно від віку та рекомендацій лікаря) три рази в день до їжі. Однак, людям з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту, таку настойку слід пити після їжі, так як алкоголь робить агресивну дію на слизову. З причини того, що це спиртосодержащий препарат, вживати його слід тільки дорослим. Для дітей звичайно призначають відвар на плодах рослини.

Спектр лікування хвороб за допомогою цього універсального ліки на самогоні вкрай широкий. Це порушення роботи серця, артеріальна гіпертонія, тахікардія, кардіологія. Також спиртової еліксир цієї рослини показаний при вегетосудинної дистонії, порушення мозкового кровообігу. В якості лікування захворювань центральної нервової системи також рекомендують глід, настояний на спирту. В складі з екстрактом валеріани він виступає як заспокійливий засіб і ліки від безсоння.

Проте варто пам’ятати, що настоянка навіть домашнього самогону на глоді, це, насамперед ліки. Вживання більше 100 крапель на добу може призвести до неприємних наслідків. І, замість лікування, можна, навпаки, потрапити в лікарню. Щоб вживати ці ліки в більших обсягах, коштує значно зменшити кількість плодів глоду. А краще використовувати складу трав, ягід і рослин, які будуть нормалізувати дію один одного, надаючи напою більш насичений смак і аромат.

В особливій пошані у населення кілька рецептів настоювання глоду, які готуються і в домашніх умовах.

Аналог аптечного розчину зі свіжих ягід рослини

Для приготування настоянки самогону на глоді береться самогон подвійної або потрійної перегонки без розбавлення. На склянку ягід лікарської рослини беруть склянку самогону. Ягоди краще потовкти, для придбання настоянкою більш насиченого смаку і кольору. Помістити суміш в ємність з щільною кришкою і настоювати три тижні в темному місці, збовтуючи щодня. Приймати, як і аптечний препарат – краплями до їжі.

Загальнозміцнююча настоянка

Для поліпшення імунітету і як загальнозміцнюючий засіб використовують для приготування ліків самогон міцністю близько 40%. На 5ст л. сухих ягід беруть стакан самогонки. Все змішують в каструлі, щільно закривають кришкою і нагрівають до 40-50 градусів. Готовий розчин охолоджують і проціджують. Приймати настоянку по цьому рецепту рекомендують по 1ч л до їжі.

Рецепт настоянки «Немає ревматизму»

Як і в першому рецепті потрібно брати самогон максимальної міцності. На 100гр плодів глоду беруть 0,5 л самогону. Все змішують і настоюють тиждень у темному місці, щодня перемішуючи. Потім, як і в попередніх рецептах, всі проціджують. Вживають двічі на день, за півгодини до їди по 20-40 крапель.

Настоянка на квітках глоду для профілактики серцевих захворювань, атеросклерозу і гіпертонії.

Для цього рецепта змішують дві лікарські настоянки –прополісу і квітки глоду настояні на самогоні. Обидві настоянки змішуються в рівних пропорціях. Приймається ця лікарська суміш, як і решта – за 30 хвилин до їди по 30 крапель 2-3 рази на день.

Лікуємо нерви настоянкою

Нервові розлади, безсоння, нервове перенапруження можна вилікувати, використовуючи суміш лікарських рослин, настояних на спирту. У рівних частинах змішайте наступні настоянки: глоду, валеріани та пустирника. Приймати таку суміш настоянок слід строго перед сном по 20 крапель. Якщо міцність такого ліки вище 40%, то потрібно розбавляти його водою до прийнятної фортеці. При сильних розладах і стресах прийом препарату можна збільшити до двох разів на день, але не більше.

Зберігання і вживання готових настоянок

Зберігати будь-яку настоянку глоду, приготовлену в домашніх умовах, можна до п’яти років. Робити це варто в ємності з щільною кришкою, в сухому і темному місці.

Глід – унікальна рослина. Тому плоди цього дерева мають бути в кожній аптечці. Адже крім настойок на самогоні, з квіток і кори глоду в домашніх умовах можна робити відвари, які можна вживати як дітям, так і тим, кому протипоказаний алкоголь.

Однак, варто пам’ятати про те, що це насамперед лікарська рослина. При передозуванні відварів і настойок на глоді може сильно впасти тиск, можна навіть втратити свідомість. Тому консультація з лікарем перед початком прийому відвару або настойки самогону на глоді обов’язкове. Також є загальноприйняті протипоказання – дитячий вік, вагітність, порушення роботи печінки, знижений артеріальний тиск, аритмія, черепно-мозкова травма. Рідше, але бувають і алергічні реакції на плоди, квітки та кору глоду. Проявлятися алергія може у вигляді свербежу, почервоніння, різних висипів на шкірі.

При самостійній заготівлі глоду варто зберігати його не більше року. Листя і квіти глоду збирають в період цвітіння, а плоди тільки після повного їх дозрівання. Зрілі ягоди глоду мають в залежності від сорту, насичений яскраво-червоний, помаранчевий або жовтий колір. Будьте уважні і, тоді, ваша аптечка поповниться чудовим ліками.