Настоянка на березових бруньках

Зміст

 • Березова настоянка на бруньках
 • Настойки на основі березового соку
 • Настоянки березових сережок

Настойки на основі тих чи інших березових компонентів вважаються одними з найбільш корисних. Вони являють собою, по суті, готовий вітамінний комплекс і в невеликих дозах можуть легко допомогти поправити здоров’я. В хід для приготування таких настоянок йде все: бруньки, сік, бруньки, сережки.

Березова настоянка на бруньках

Настоянка на березових брунькахБруньками називають березові бруньки. Настоянка, приготована на їх основі, допомагає при хворобах нирок, застудних захворюваннях, хворобах горла, виразці шлунка, а також полегшує перебіг туберкульозу. Збирати нирки, підходящі для настоювання, слід навесні, коли вони уже набрякли, але ще не розкрилися. Занадто ранні нирки ще не набули корисних речовин, і використовувати їх немає сенсу. Перед використанням нирки, як правило, сушать під відкритим небом або в сушарці, зберігаючи приблизно тридцятиградусну температуру, а потім зберігають у скляних банках або мішечках.

Існує досить багато рецептів приготування березової настоянки на бруньках.

Рецепт № 1 (Настоянка більшою мірою лікувальна, ніж для безпосереднього вживання)

Інгредієнти:

 • сухі бруньки – 20 г;
 • 70%-ний спирт або горілка – 100 мл;

Така настоянка залишається в темному прохолодному місці протягом трьох тижнів, регулярно перемішується, потім проціджують і приймається перед їжею в кількості 20 крапель на столову ложку води.

Рецепт № 2. Горілка на основі березового брунек

Інгредієнти:

 • Настоянка на березових брунькахсухі бруньки – 50 г;
 • горілка або самогон – 500 мл

Бруньки містяться в скляну банку і заливаються алкоголем. Термін відстоювання становить 10 днів, після чого їх необхідно процідити.

Рецепт № 3

Інгредієнти:

 • свіжі бруньки і листя берези (можна обійтися без листя, але вони дозволяють надати багатство смаку) – 200 г;
 • горілка або самогон – 6 л.

Бруньки та листя поміщають в скляну ємність і заливаються 2 літрами алкоголю, після чого настоюють 3 доби в темному теплому місці. Після проціджування вони заливаються повторно (рідина від першого настоювання в цей час стоїть у прохолодному темному місці) і настоюють ще 3 доби. Відокремлюється і ця рідина, після чого наступає третій етап, аналогічний першим двом, але треба наполягати протягом 10 діб, після чого всі три отримані рідини змішуються і проціджуються.

Настойки на основі березового соку

Березовий сік – одна з найкращих основ для приготування настоянки – він володіє яскраво вираженим своєрідним смаком і таким же запахом. Тому не випадково поява великої кількості відповідних рецептів. З нього готують не тільки настоянки, але також і самогон, вино, брагу і деякі інші види алкогольних напоїв.

Рецепт № 1. Настоянка з прополісом

Настоянка на березових брунькахІнгредієнти:

 • прополіс – 200 г;
 • горілка або самогон – 1 л;
 • березовий сік – в бажаному кількості.

Прополіс подрібнюється, насипається в пляшку і залити горілкою, після чого півгодини перемішується або струшується. Настоювати його, регулярно струшуючи і перемішуючи, потрібно три доби, після чого отримана настоянка розбавляється березовим соком.

Рецепт № 2. «Княжий» самогон на березовому соку

Інгредієнти:

 • цукор – 3 кг;
 • сухі дріжджі – 40 гр (можна використовувати 200 гр пекарських пресованих);
 • березовий сік – 10 л;
 • молоко або кефір – 1 ст. л.

Березовий сік нагрівається до 30 °C – гаряче робити не рекомендується – і перемішується з цукром. У теплій воді розчиняють дріжджі. Ємність, призначена для бродіння, заповнюється отриманим березовим сиропом і розведеними дріжджами так, щоб вона залишилася порожньою ще на третину (це місце в процесі бродіння буде зайнято вуглекислим газом). Вливається ложка молочного продукту або самого молока, що дозволяє зменшити кількість піни, і брага ставиться в тепле місце під водяним затвором, де відстоюється протягом 10-12 днів, поки не набуде більш світлий відтінок і не стане гіркуватою. Після цього її можна відцідити і перегнати одним із зручних способів. Поліпшити отриманий самогон на основі березового соку можна шляхом очищення деревним вугіллям або після повторної перегонки.

Настоянки березових сережок

Настоянка на березових брунькахДля приготування такого напою використовуються виключно чоловічі види сережок. Ці настоянки більше несуть лікувальний характер і практично ніколи не вживаються самостійно, поза лікарських
цілей – в першу чергу тому, що потребують зовсім невеликих доз. Березові сережки у налаштуванні допомагають від хвороб серця, а також виразки шлунку і туберкульозу. Їх збір здійснюється на початку літа або наприкінці весни, незабаром після того, як закінчується збір нирок.

Рецепт № 1

Інгредієнти:

 • березові чоловічі сережки у кількості, достатній для того, щоб заповнити на 2/3 передбачувану скляну банку або пляшку;
 • горілка або самогон в обсягах, що залишилася 1/3.

Скляна тара заповнюється сережками, які потім заливаються алкоголем. Вона закупорюється і на 21 день залишається в темному прохолодному місці для відстоювання. В лікарських цілях настоянку можна вживати і не проціджуючи, але краще все ж зробити це, інакше з часом вона може придбати неприємний гіркий присмак, позбутися якого буде вкрай складно.

Така настоянка приймається в кількості не більше чайної ложки, злегка розведеного водою, за півгодини до їди. Робити це слід не більше двох місяців поспіль і не частіше пари раз у рік.

Рецепт № 2

Інгредієнти:

 • Настоянка на березових брунькахберезові чоловічі сережки – 10 гр;
 • 40%-ний спирт або горілка – 100 мл

Сережки містяться в скляну тару і заливаються алкоголем, після чого настоюють у темному прохолодному місці протягом 10-15 днів. Прийом такої настойки слід здійснювати в кількості не більше 40 крапель тричі на день. Курс не повинен тривати більше двох місяців поспіль.

Перед приготуванням березової настоянки з будь основою слід звернути увагу на те, що пилок і смола берези (особливо її нирок) досить алергенні і перед найменшою підозрою на реакцію краще обережно все перевірити.

Ще одним важливим пунктом є те, що більшість березових настоянок призначені для вживання в малих дозах, і тільки в цьому випадку вони будуть корисні для організму, в цілому ж представляючи собою звичайний досить міцний алкоголь. Тому пити їх слід обережно і помірно.