Настоянка на спирту з вишні

Зміст

  • На що слід звернути увагу при виготовленні настоянки
  • Як приготувати вишневу настоянку на спирту

Плоди вишневого дерева мають соковитим смаком, прекрасними харчовими якостями і ідеально підходять для приготування напоїв, у тому числі алкогольних. Спиртова вишнівка користується великою популярністю, завдяки насиченому смаку і приємного аромату, її завжди доречно поставити на святковий стіл.

Технологія приготування вишневої настоянки на спиртосодержащем розчині проста і не вимагає спеціального устаткування, тому її легко зробити самостійно в домашніх умовах.

На що слід звернути увагу при виготовленні настоянки

Настоянка на спирту з вишніДля виготовлення вишневої спиртової настойки слід використовувати тільки стиглі ягоди. Час дозрівання плодів залежить від природно-кліматичної зони вирощування цієї рослини. В північних регіонах Росії збір врожаю з вишневих дерев і чагарників починається в першій декаді серпня, з південних – у червні. Стиглість плоду визначається за зовнішнім виглядом і смаковими властивостями: він повинен бути соковитим, мати насичене забарвлення бордового кольору і солодкий смак. На відміну від черешні, вишні плоди мають кислуватий смак.

В кліматичних умовах Росії вишневі ягоди можна збирати в липні і на початку серпня. Для приготування алкогольних напоїв їх можна використовувати в будь-якому вигляді – свіжими, замороженими і в’яленими.

Крім стиглих плодів, для приготування вишневої настоянки на спирту потрібно алкоголесодержащая фракція. Спиртовмісну суміш можна отримати з розчину етилового спирту 96%-ї концентрації, розведеного до потрібної консистенції або з якісних марок магазинної горілки. Можна також використовувати самогон, отриманий в домашніх умовах шляхом перегонки спиртовмісної сировини (браги).

Слід врахувати, що в залежності від сорту вишні в склад рецепта для виготовлення спиртовмісної вишневого настою може знадобитися цукор, так як деякі ягоди володіють вираженим кислим смаком. Однак при солодких сортах плодів застосовувати сахарозу небажано.

Необхідно враховувати і хімічний склад кісточок, у яких міститься глікозид амігдалин в концентрації 0,85%. При попаданні їх в шлунок це речовина розпадається з утворенням синильної кислоти, яка має отруйну дію на організм людини. У вишневому спиртовому настої цей хімічний перехід з утворенням цианисто-водневої кислоти здійснюється через 5-6 місяців після настоювання, тому для запобігання токсичного отруєння потрібно попередньо видалити кісточки з плодів. З іншого боку, саме кісточка надає настоянці вишні на спирту особливий благородний смак. Тому, якщо використовувати для приготування напою ягоди з кісточками, то не варто
допускати його тривалого зберігання.

Тонкий і благородний букет напою можна отримати при використанні в’ялених ягід. Отримати такі плоди просто: Настоянка на спирту з вишніпотрібно розмістити вишневі ягоди в сонячному місці на 3-4 дні або витримати їх в духовій шафі при температурі 60-80 °C протягом 4-5 годин.

Рекомендується виконувати послідовно ряд кроків при отриманні вишні на спирту в якості настойки:

  • Відбір стиглих і непошкоджених плодів для настоювання;
  • Підготовка спиртовмісної розчину на основі спирту, горілки або самогону (можна взяти і коньяк);
  • Приготування настоянки шляхом змішування вишні і спирту і витримки при технологічних умовах;
  • При необхідності поступове додавання цукрового сиропу порційно для досягнення потрібного смаку. Слід дотримуватися правила – на 1 л напою не повинно припадати більше 30% цукру, інакше вийде лікер або наливка.

Як приготувати вишневу настоянку на спирту

Основними інгредієнтами для настоянки є: вишня, спирт і цукор.

Для отримання настою можна брати будь-які ягоди свіжі, морожені, в’ялені. На смакові якості і букет готового настою це не вплине.

На першому етапі потрібно відібрану вишню промити і звільнити від плодоніжок, видалити всі листи, відбракувати пошкоджені ягоди. Потім ягідну масу слід помістити в зручну скляну або керамічну ємність (банку, посудину).

На цій стадії не слід видалити кісточки з ягід, так як вони надають готовому продукту яскравий і насичений смак.

Друга фаза підготовки є основною. Відібрані в склянці плоди заливаються зверху етанолом вище рівня останнього шару Настоянка на спирту з вишніягоди. Після цього отримана суміш щільно закривається кришкою і поміщають на зберігання в темне прохолодне місце на 6 тижнів.

За це закінчення терміну, коли настоянка вишні на спирту придбає яскравий вишневий колір, вона повинна бути перелитий в іншу ємність. Злита рідина змішується з цукром і поміщається на нове зберігання в холодильник. Після повного розчинення цукру необхідно в ємність, додати трохи води. Через 2 тижні рідину процідити і додати перший спиртовий настій.

Отриманий напій поставити на дозрівання в захищене від сонячного світла прохолодне місце, щоб зберегти яскравий колір розчину.

Готовність вишнівки можна перевірити через добу шляхом дегустації. Якщо настойка повністю готова і володіє насиченим терпким смаком, ароматом з відповідною міцністю, можна приступати до переливання в спеціальні банки та пляшки.
У разі якщо настоянка вийшла дуже міцною, її необхідно розбавити чистою відфільтрованої водою. Після розведення напою потрібно дати продукту відстоятися протягом 2-3 днів для насичення ягідним смаком.

Вишнева спиртова настойка може бути приготована на горілку і самогон. У цьому випадку слід застосовувати в якості спиртової бази тільки алкогольні напої високої якості. Самогон повинен бути отриманий шляхом подвійної перегонки і добре очищений. Горілку слід купувати тільки в спеціалізованих магазинах по продажу алкогольної продукції.