Настоянка шипшини на самогоні

Відомо, що шипшина містить у собі унікальні лікарські властивості. Як би його не готували, у вигляді відвару, настою на окропі і цілющої речовини упереміш з цілющими травами або медом, він здатний зцілити від багатьох недуг. Але найефективніше виходить зілля — це настоянка інгредієнтів даної рослини на самогоні, горілці або спирті.

Правила збору листя та ягід. Їх підготовка до тривалого зберігання

Листя рослини необхідно зрізати в суху літню погоду, а суцвіття в період максимального розкриття квіток. Зірвані компоненти після збору класти на зберігання не можна без Настоянка шипшини на самогонівиконання підготовчих етапів.

На практиці існує два способи підготовки листя і квіток шипшини до тривалого збереження:

 • Спосіб №1. Сушіння на відкритому повітрі, в місцях, куди мало потрапляє сонячних променів. Для цього можна спорудити невеликий навіс, або розкласти зрізані інгредієнти на горищі будинку. Перед тим, як розкласти, необхідно поверхню сушіння послати аркушами паперу або тонкою матерією.
 • Спосіб №2. Процедура сушіння після процесу бродіння. Після зрізання листя і квітки залишаються на 4 – 5 годин в тіні для розм’якшення. Наступний крок це закачування зрізаних компонентів, вироблена руками на рівній поверхні, наприклад, столу. При виконанні даного процесу потрібно старатися, щоб з листя шипшини виступав сік. Приготовлені таким методом компоненти треба скласти в ящик з дерева і накрити вологою матерією. Описаний процес бродіння повинен проводитися протягом 9 годин, після чого всі викладається в сушку або духова шафа, і висушується при Настоянка шипшини на самогонітемпературному режимі 40 — 45°С. Ще можна проводити сушку на відкритій поверхні під сонячними променями.

Збір ягід цієї рослини потрібно виконувати в період вересня – жовтня, так як в цей час вони найбільш наповнені аскорбінової кислотою, що особливо важливо при приготуванні настоянки. При збиранні потрібно орієнтуватися на колір і м’якість плодів. Стиглі ягоди мають червоний колір і м’яку структуру. Але, заготовляти потрібно трохи недоспевшій шипшина. Його плоди повинні бути досить твердими і мати блискучий відтінок в кольорі.

Сушити ягоди необхідно відразу після збору. Подібне правило слід виконувати без зволікання. Плоди потрібно розкласти в один шар на деко, попередньо відкинувши пошкоджені і гнилі ягоди, і поставити в духову шафу. Спочатку треба процес сушіння проводити при температурі 40°С. Потім необхідно градуси поетапно підвищувати до 60°С. Сушка повинна виконуватися протягом 10 годин. При цьому ягоди періодично перемішуються.

Правила настоювання на самогоні для приготування лікарського зілля

Як правильно готується настоянка з плодів шипшини
Настоянка шипшини на самогонів домашніх умовах? У відповіді на питання можна назвати безліч рецептів. Але серед них найкориснішим для організму людини є наступний спосіб:

 • Крок 1 – в бутель, зробленого із затемненого скла, всипати 1 склянку ягід і 1 стакан квіток. Залити вміст двома літрами самогону. Самогон повинен бути чистим, тобто мати алкогольний критерій приблизно 80 – 90%.Одним словом, необхідно наповнити вміст посудини «первачом».
 • Крок 2 – вміст взбовтати і залишити настоюватися протягом 40 днів в темному приміщенні. Важливо пам’ятати, що настоянка повинна через 2 дні збовтувати.
 • Крок 3 – готовий настояний еліксир по 5 – 12 крапель розвести в кип’яченій воді, і приймається перед їжею. Можна зілля капати на шматочок цукру.

Приготування напою до святкового столу

Життя людини складається не тільки з застосування лікувальних процедур. Існує багато свят, коли головною прикрасою столу є Настоянка шипшини на самогоніособливий напій. Їм може бути настоянка, приготована з самогону і ягід, розглянутого корисного рослини.

Для таких приємних моментів в житті можна використовувати наступний рецепт приготування напою:

 • Приготувати чистого 1,5 л 45% самогону.
 • Відібрати 150 грам ягід шипшини, додати три цілісних зернини кави і 5 шматочків цукру. Дані компоненти потрібно подрібнити, змішати і залити приготовленою спиртовою рідиною.
 • Бутель з вмістом закривається щільною пробкою і ставлять у темне місце, наприклад, у шафу. Напій в зазначеному місці повинен зберігатися протягом 20 – 40 днів.
 • Напій кожен день повинен збовтувати. Для додання особливого смаку можна додати шматочок прополісу.

Цілющі особливості домашнього напою

Даний напій, приготований на самогоні і шипшині в домашніх Настоянка шипшини на самогоніумовах, застосовують при таких захворюваннях:

 • простудні недуги, що носять інфекційний характер;
 • недокрів’я, коли є дефіцит заліза;
 • хвороби шлункового тракту;
 • хвороби сечостатевої системи.

Загалом, розглянутий напій є корисним для організму людини і очищає від безлічі негативних проявів, що викликають різні хвороби. Виключення з цієї закономірності – це виснаження організму і всілякі отруєння.