Настоянка виноградна

Зміст

 • Властивості виноградного алкоголю
 • Проста виноградна настоянка на горілці
 • Настоянка «П’яний виноград»
 • Настоянка виноградна на кісточках
 • Виноградний лікер

У XIX столітті «казенну» в чистому вигляді зазвичай не вживали. Вважалося непристойним пити розчин води на спирту без додаткового смаку. Потрібен був благородний напій, в якому до горілки домішували смак різних спецій і ягід. Купуючи алкоголь, обов’язково передчували, ніж його надалі заправлять, як складуть рецепт настоянки.

З усього різноманіття фруктів виноград є основою більшості алкогольних напоїв. Винна ягода містить усередині себе масу вітамінів і мікроелементів. Її присутність покращує будь-який смак і залишає особливу післясмак.

Властивості виноградного алкоголю

Настоянка виноградна буде мати відмінний смак тільки при ретельному відборі сировини для її Настоянка винограднаприготування. Ретельний відбір ягід по аромату і смаку, відділення гребенів (кисті, на яких висять виноградини) – це основні операції підготовки при створенні ароматизованого напою. Пропорції важливі, але частіше важливіше натхнення в цьому питанні ніж сам рецепт. Цукристість продуктів може бути абсолютно різною, тому заправка інгредієнтів йде за внутрішнім відчуттям кількості. Важливо відчути процес створення нового продукту.

Додаючи до горілки виноград столових сортів винограду з кісточками і без них, комбінуючи вміст цукру, домагаються того, що домашня настоянка буде набувати щоразу різні нюанси. Недарма французькі вина, створені з одного і того самого винограду, але вирощеного в різні роки і при відмінних погодних умовах характеризується неповторними смаковими відтінками і ароматом.

Винна кислота надає легкий кислуватий присмак, шкірка ягід віддає перчинку воскового нальоту. М’якоть світлих сортів зазвичай кілька грубувата, але може накопичити солодкість сонця. Темні сорти вміють надати гірчинку несподівану жіночність виноградної настоянці. Червоні прозорі ягоди додатково опьяняют своєю несподіваною присутністю в алкогольному напої.

Втрачається різкість, навпаки виникає легкість, градус ховається за смаком. Злегка охолоджена виноградна настоянка тепер перетворюється на вишукану питво. Втрачається міра її вживання. Здається, що тільки боги на Олімпі могли вживати цю амброзію виноробного творчості. Не дарма Батьківщиною п’янких вишукувань є Еллада, звідки і пішла культура винної ягоди.

Проста виноградна настоянка на горілці

Можна не вигадувати нічого особливого, рецепт простий. Досить просто змішати в прозорій ємності Настоянка винограднаприблизно півтора-два кілограма винограду з двома літрами горілки, додавши близько трьох столових ложок цукру. Сам процес виглядає ще простіше: у трилітровій банці зібрати чисті виноградні ягоди без гребенів, підсипати цукру і все залити горілкою. Далі все щільно закривається кришкою і настоюється в темному місці. Бажано іноді згадувати, періодично трусити, змушуючи ягоди переміщатися всередині напою.

Через два тижні відфільтрувати через лійку, проклавши її декількома шарами марлі. Можна трохи віджати те, що залишилося від ягід. Сік дещо зменшить градус настоянки. Тепер фортеця буде на рівні 25-30 °. Але цього цілком достатньо, щоб отримувати задоволення від споживання його. Які скуштували цей чудовий напій більше ніколи не віддадуть переваги горілці. Домашня настоянка буде завжди привабливіше.

Деякі майстри не змішують ягоди безпосередньо, у них дещо інший рецепт. Вони використовують ємність великого об’єму. Тут наливається горілка вниз. Вище, не торкаючись, підвішується виноградне гроно з чорних сортів винограду, наприклад Кишмиш чорний (в ньому міститься до 20 % цукру). Ємність щільно закривається. Тепер пари піднімаються вгору, вони проходять через шкірку ягід. Потім спиртові пари конденсуються, падаючи вниз, вони омивають ягоди. Капають, відбирають від винограду маленькі часточки смаку, запаху і цукру. Через місяць виноградна гроно передасть горілці всі свої аромати. Сама злегка подвянет. Тут будуть два продукту: виноградна настоянка і п’янкий родзинки. Вони обидва будуть доповнювати один одного.

Настоянка «П’яний виноград»

Конкурувати з попереднім напоєм може тільки настоянка, яка отримала назву «П’яний виноград». В її рецепт входять:

 • виноград світлих сортів, переважно Кишмиш білий – 0,9-1,2 кг;
 • темний цукор – 380-420 г;
 • горілка – 1 л;
 • вода дистильована – 0,5 л;
 • ванільний цукор – 25-35 р;
 • лимони – 2 шт.;
 • Настоянка винограднакориця – 1 паличка;
 • гвоздика – 6…9 шт.

На першому етапі варяться інгредієнти (вода, цукор, ваніль, кориця), тривалість процедури 3-4 хвилини. Потім заморожується лимон. У такому вигляді його нескладно натерти на тертці, не зачіпаючи гіркою частини шкірки. Цедра додається до сиропу.

Все тепер змішується в горілці, і додаються інші компоненти рецепта. Ягоди використовуються в самому кінці. Напій щільно закривається кришкою. Настоюється всі не менше двох місяців у теплому темному місці. Тільки тривала витримка сприяють передачі всіх смаків в розчинну і уживану частину напою. Відфільтровують тільки рідина. Кришки не повинні пропускати пари всередину або назовні.

Така настоянка після фільтрування з роками стає тільки краще.

Деякі умільці в домашніх умовах готують аналогічно, тільки не натирають цедру. Вони підвішують лимон навісу, не торкаючись вільної поверхні розчину. Тепер смак лимона переходить до напою тільки за допомогою пари. Через два-три місяці лимонний сік вимивається сам настоянку тільки через винні пари. Фільтрувати практично нічого. Смак дивовижний.

Настоянка виноградна на кісточках

Якщо настояти виноградні кісточки на горілці, то вийде цілющий напій, який використовується тільки в лікувальних цілях, смак, на жаль, не найприємніший. Для приготування зілля використовуються близько 250 м від кісточок винограду темних сортів. Попередньо їх слід висушити. Найпростіша сушка – це розкладка в тіні на аркушах фільтрувального паперу. Тривалість процесу в залежності від погодних умов складає від 2-х годин до доби. Передбачити захист від птахів, можуть склювати.

В скляну ємність об’ємом близько 0,5-1 л насипаються кісточки. Їх заливають 250 мл горілки. Ця настоянка формується протягом тридцяти-сорока днів в темному місці. Періодично перемішуючи вміст збовтуванням (раз в два-три дні), домагаються поліпшення розподілу компонентів всередині Настоянка винограднапродукту. Приймати слід всього по 1 краплі курсом в п’ять днів. Потім рекомендований перерву на такий же проміжок часу (5 днів).

Настоянка виноградна на кісточках корисна жінкам. Вимиває шкідливий холестерин, зміцнює судини і імунітет. Прийом перед сном сприяє легкому засипанню. Чоловіки теж відчують ефект від прийому цього продукту. Відмічено підвищення тестостерону навіть у літніх людей. Відповідно, підвищується життєвий тонус і активність, зменшується частка жирової прошарку.

Виноградний лікер

Особливим шиком винороби вважають приготування виноградного лікеру. У його складі виноградний сік (свіжого віджиму і фільтрації) і сорокаградусний алкоголь. Змішують в однакових кількостях. Часто додають цукор, щоб довести його концентрацію до 25-30 %. Особливо довго не наполягають. Зазвичай дають тільки відстоятися протягом години.

Виноградний лікер використовують як підсолоджувач при випічці солодощів. Його приємно додати в каву або інші напої. Досить часто цей напій використовують рецепти коктейлів у вигляді алкогольної солодкої добавки.

Імпровізуючи з виноградом та іншими інгредієнтами, можна отримати несподівані і дуже оригінальні лікери, які не зустрічаються у продажу. Домашні заготовки часто багато в чому перевершують рекламовані товари за якістю і реальному смаку.