Настоянка з чорниці на спирту

Зміст

 • Вибір ягід для чорничної настоянки та їх підготовка
 • Класична настоянка з чорниці
 • Солодка настоянка чорнична
 • Сунично-чорнична настоянка

Вибір ягід для чорничної настоянки та їх підготовка

Для приготування домашньої настоянки на спирті або горілці ягоди чорниці слід ретельно відібрати. Підійдуть тільки ті з них, які повністю достигли і не мають на собі ніякої цвілі або гнилі. Можна використовувати також і ту чорницю, яка була заморожена або висушена, немає необхідності брати для напою тільки свіжу.

Якщо використовуються саме такі, що були раніше заморожені ягоди чорниці, то їх перед тим, як безпосередньо наполягати, Настоянка з чорниці на спиртунеобхідно повністю розморозити і подбати про те, щоб стекла вся вода. Якщо цього не зробити, то напій, отриманий в результаті наполягання на алкоголі, буде сильно розбавлений, може також з’явитися неприємний присмак.

Сушену чорницю слід використовувати вдвічі меншій кількості, ніж того вимагає початковий рецепт.

Давити її також не можна – настоянка вийде каламутною, при цьому, щоб відфільтрувати її до прийнятного результату потрібно багато зусиль – і навіть тоді хороший підсумок може бути не досягнутий.

В якості оптимальних алкогольних основ підходять спирт (40-50 градусів), горілка і дешеві коньяки. Добре підійде також використання самогону, який повинен бути ретельно очищений.

Класична настоянка з чорниці

Класична чорнична настоянка готується дуже просто, і її рецепт включає в себе всього два інгредієнта:

 • ягоди – 350 гр;
 • алкогольна основа – 500 мл

Як слід промиту чорницю засипають у банку і заливають за допомогою горілки, спирту чи самогону. У такому вигляді майбутня настоянка проводить два тижні або трохи більше в темному місці, підтримує кімнатну температуру. Як мінімум раз на чотири дні її слід збовтувати, але краще це робити акуратніше, щоб не полопалися ягоди і не замутили напій.

Результат такого приготування буде володіти приємним кисло-солодким смаком (тим солодше, ніж спелей була чорниця).

Існує й інший рецепт чорничного напою на спирту або Настоянка з чорниці на спиртусамогон, який по праву можна назвати класичним. Він включає в себе наступні інгредієнти:

 • ягоди, здатні заповнити обсяг на 2/3 передбачуваної тари з напоєм;
 • горілка або самогон на іншу 1/3.

Чорницю слід засипати в банку, залити алкоголем і щільно закрити кришку. Потім майбутній напій на 90 днів або трохи менше залишається на сонце, так, щоб на нього потрапляли прямі промені світла. Він повинен бути взболтан як мінімум раз на кожні п’ять днів, але того, хто буде це робити, знову ж таки, важливо не перестаратися і не пошкодити ягоди. Потім отриманий настій проціджують і забирається в прохолодне темне місце, де тара, в яку вона налита, залишається злегка нахиленою.

Солодка настоянка чорнична

Рецепт солодкої чорничної настоянки на самогоні або спирту включає в себе наступні інгредієнти:

 • горілка, спирт (40-50%) або самогон – 1 л;
 • ягоди – 1,5 кг;
 • цукор – 250 гр;
 • вода – 250 мл

У банку засипаються чорниця і цукор, які заливають за допомогою самогону чи іншого алкоголю і води. Все перемішується, потім банку ретельно закупорюють і залишається на місяць так, щоб на неї падав пряме сонячне світло. Як мінімум раз у п’ять днів потрібно збовтувати вміст банки – це допоможе інгредієнтів краще змішатися і взаимораствориться. Отриманий результат фільтрується за допомогою вати і марлі.

Сунично-чорнична настоянка

Рецепт сунично-чорничної настоянки дуже простий, але при цьому Настоянка з чорниці на спиртуможе дати вкрай цікавий смаковий результат.

Інгредієнти:

 • суниця – 500 гр;
 • чорниця – 500 гр;
 • цукор – 200 гр;
 • алкоголь – 600 мл;
 • вода – 300 мл

Ягоди після підготовки викладаються в банку і пересипаються цукром. Так вони залишаються на ніч, щоб дали сік. На наступний день до них доливаются алкоголь і вода, і все ретельно перемішується. Якщо потрібно отримати більш міцний результат, можна використовувати виключно алкоголь в повному обсязі. Банку забирається в прохолодне місце на двадцять п’ять-тридцять днів, протягом якого її регулярно слід збовтувати. Після закінчення терміну результат проціджують. Робити це рекомендується двічі – з допомогою ситечка і використовуючи марлю, після чого дозволити настоянці відпочити кілька днів. Пити її слід охолодженої.

Цей рецепт може також доповнюватися або змінюватися за допомогою малини або смородини, замінюють суницю або знаходяться в рівних пропорціях з нею. Свіжу малину і смородину можна подавати і до вже готового напою.