Настоянка з малини

Зміст

  • Настоянка малини на горілці
  • Наливка з малини
  • Настоянка з малини на спирту
  • Малина на коньяку
  • Настоянка на малиновому варення
  • Користь настоянок

Широке поширення малини, а також її смакові якості знайшли своє застосування у виноробстві. Приготувати напої з малиною в домашніх умовах досить просто, головне мати якісну горілку, спирт або добре очищений самогон. При правильному процесі настоювання і використанні якісних інгредієнтів виходить гарний напій з приємним ароматом і м’яким смаком.

Настоянка малини на горілці

Рецепт приготування настоянки з малини досить простий. Для цього потрібно 200 гр сухих ягід малини залити 0,5 л хорошої горілки або самогону. Наполягати вино краще в скляному посуді, для цього рецепта добре підійде банку об’ємом 0,8 літра. Малина повинна бути покрита рідиною не менш ніж на 2-3 див. Нюанс полягає в тому, що сухі ягоди спливуть, поки не вберуть деяку кількість рідини. Тому їх слід Настоянка з малинипопередньо замочити протягом 1-3 днів в ємності більшого розміру. Ємність з настойкою відправляється в темне тепле місце на 2-3 місяці. Періодично банку необхідно струшувати для підвищення смакових якостей малиновою настоянки.

Чим довше буде відбуватися процес настоювання, тим пахучіше вийде кінцевий напій. Однак наполягати більше 6 місяців напій не слід, після цього смакові якості настойки покращуватися не будуть. В кінці процесу виходить ароматний напій з малини світло-рожевого кольору. Його проціджують через складену в кілька шарів марлю. Ягоди віджимають, отриманий сік додають в напій. При необхідності отриману настойку фільтрують за допомогою ватного або паперового фільтра, в цьому випадку виходить кришталево прозорий напій. Посилити колірну насиченість напою можна додаванням соку свіжозібраних або розморожених ягід малини. Приготувати настойку можна з свіжозібраної малини, яку потрібно попередньо потовкти.

Наливка з малини

Рецепти приготування малинових наливок в домашніх умовах вельми різноманітні. Пропонований рецепт досить простий, і зробити його можна з мінімальною кількістю інгредієнтів. Для готування наливки потрібно:

  • Малина – 5 кг;
  • Горілка (самогон) – 2 л;
  • Вода – 0,5 л;
  • Цукор – 1 кг

Малина перебирається, видаляються підгнилі та недостиглі ягоди. Після цього вона розминається, кладуть в бутель і заливають горілкою або самогоном. Рівень горілки в посуді повинен бути на 2 — 4 см вище перемелених ягід. Горлечко посуду щільно закупорюється, і вона відправляється настоюватися на 1-2 тижні в тепле приміщення. Після настоювання напій фільтрують за допомогою марлі. З Настоянка з малинивідфільтрованої м’якоті готують сироп. Для цього залишилася в марлі м’якоть віджимають. Сухий макуха викидають, а з отриманої рідини готують солодкий сироп. Для цього в неї додається вода і цукор. Рідину нагрівають на повільному вогні до повного розчинення цукру, доводять до кипіння і варять протягом 5 хвилин, знімаючи піну, що утворюється.

Після того, як сироп охолоне його вливають у наливку невеликими порціями, ретельно перемішуючи отримане вино. У результаті виходить тягуча рідина з приємним малиновим ароматом міцністю близько 18 – 20 %. Солодкість отриманого напою можна регулювати кількістю введеного в сироп цукру, фортеця – об’ємом горілки. Настоянка з малини, отримана таким способом, може зберігатися без втрати своїх якостей 10-12 місяців.

Настоянка з малини на спирту

Рецепт приготування універсальної малиновою настоянки на спирту аналогічний тому, як робиться напій на горілці. Виготовити її можна на основі як свіжих, так і сушених ягід. Нюансом є те, що для пом’якшення спирту в напій додається цукру з розрахунку 100 г на 1 л спирту. У зв’язку з тим, що настоянка з малини використовується для лікування різних захворювань, при витримуванні в неї можуть додаватися квітки малини або липи, листя м’яти та ін інгредієнти.

Малина на коньяку

Рецепт приготування малини на конику дозволяє отримати напій неповторного смаку та аромату. В отриманий напій зберігається смак коньяку, чудово поєднується з малиною. Для приготування буде потрібно 700 гр свіжозібраної малини (можна використовувати заморожену ягоду) і 1 л якісного коньяку. Зібрану малину необхідно перебрати, вимити засипати в банку і залити коньяком. Свіжі ягоди тиснути не треба, заморожені можна не розморожувати. Ємність герметично закривається і відправляється в тепле місце на 1,5 – 2 місяці.

Після закінчення процесу отриманий настій з малини зливається і фільтрується за допомогою ватного або паперового Настоянка з малинифільтра. Проспиртованные ягоди віджимаються, а отриманий сік додається в напій. Якщо банку з малиною перед додаванням коньяку потримати пару днів на сонці, то аромат отриманої настойки буде більш насиченим.

Настоянка на малиновому варення

Зробити малинове вино можна з допомогою заготовленого на зиму варення. Для цього малинове варення заливається таким же об’ємом горілки або самогону. Якщо воно сильно густе або початок засахариваться в нього можна додатково додати невелику кількість води. У зв’язку з тим, що заготовлена на зиму малина зазвичай досить солодка додавати цукор у вино немає необхідності. Добавка цукру потрібно тільки істинним ласунам або якщо варення почався процес бродіння.

Отримана суміш ретельно перемішується і відправляється настоюватися на 1,5 — 2 місяці в тепле місце. Періодичне збовтування напою дозволить краще розчинитися міститься в варення цукру і наситити вино малиновим ароматом. Після настоювання отриманий напій проціджують, фільтрують і розливають в ємності для зберігання.

Користь настоянок

У невеликих кількостях (1-2 чайні ложки) спиртові настоянки з малини допомагають при лікуванні грипу та ГРВІ, застуди, ангіни і ларингіту. Також ці настоянки застосовуються при лікуванні запальних процесів гортані і ротової порожнини, стоматитів, а також вона хороша як заспокійливе і загальнозміцнюючий засіб при нездужаннях. Потрібно тільки пам’ятати, що все добре в міру, тому не варто сильно захоплюватися спиртовими настоянками, обмеживши їх прийом невеликими порціями 2-3 рази в день. При цьому застосування настоянок слід поєднувати з ліками, прописаними в лікувальному закладі.