Настоянка з винограду ізабелла на горілці

Зміст

 • Особливості виноградних настоянок
 • Вибір і зберігання винограду для настоянки
 • Рецепт настоянки з винограду сорту «Ізабелла»
 • Настоянка винограду на горілці
 • Рецепт настоянки на спирту
 • Лікувальна настоянка на основі виноградних кісточок

Особливості виноградних настоянок

Важливою особливістю будь-якого домашнього алкоголю на основі винограду є в першу чергу те, що ці ягоди повною мірою зберігають містяться в них корисні речовини. При цьому у винограді Настоянка з винограду ізабелла на горілцізнаходиться величезна кількість мінералів, вітамінів та інших компонентів, необхідних організму.

Завдяки цьому такі настоянки добре діють на нервову систему, травлення і рятують від наслідків розумового і фізичного виснаження. Лікувальна дія зберігають і виноградні кісточки, які також використовуються у приготуванні домашнього алкоголю.

Крім того, вони володіють своєрідним яскравим смаком, який сподобається не кожному, тому починати вживання виноградних настоянок варто з використання найбільш нейтрального рецепта.

Вибір і зберігання винограду для настоянки

Для виноградної настойки слід відбирати тільки повністю дозрілі ягоди, не запліснявілі і не покриті гниллю. Перед початком приготування напою їх открепляют від грон, щоб кожна виноградинка лежала окремо, і як слід промивають. Негідні ягоди можна пустити на перегонку самогону.

Для багатьох настоянок підійде виноград і білого, і червоного кольору, але найчастіше вибір віддається все ж білим сортам. Тим не менш, червоні сорти винограду корисніше для здоров’я, і їх рекомендується використовувати, якщо мова йде про лікувальних цілях.

Оптимальною алкогольної основою, на якій можна приготувати хорошу настоянку, буде горілка, спирт (40-40%), дешевий коньяк або попередньо пройшов ретельну очистку самогон.

Рецепт настоянки з винограду сорту «Ізабелла»

Настоянка з винограду ізабелла на горілціІнгредієнти:

 • ягоди винограду в кількості, достатній, щоб заповнити банку об’ємом 3 л;
 • алкогольна основа – 1,5-2 л;
 • цукор – 3 ст. л.

Щоб зробити таку настоянку, необхідно попередньо підготовлені, промиті і просушені ягоди помістити в банку. Засипати їх цукром і залити простір, що залишився алкоголем. Щільно закупорити, як слід струсити і залишити в темному місці, де підтримується кімнатна температура, на термін близько двох-трьох тижнів. Кожні чотири дні банку необхідно збовтувати, щоб краще розчинився цукор. Після цього отриманий напій потрібно кілька разів відцідити з допомогою марлі і вати.

Настоянка винограду на горілці

Щоб зробити настоянку за рецептом нижче, слід звернути увагу на виключно білий виноград, причому, краще, якщо в ньому не буде кісточок. Цей вид напою вважається досить гурманським, чим і пояснюється деяка ускладненість його приготування і більша кількість використовуваних інгредієнтів.

Інгредієнти:

 • ягоди винограду – 1 кг;
 • цукор – 400 гр;
 • горілка – 1 л;
 • вода – 500 мл;
 • ванільний цукор – 30 гр;
 • лимон – 2 шт;
 • кориця цільна – 1 шт;
 • гвоздика – 8 шт (з-за вкрай яскравого смаку цієї приправи кількість гвоздики допустимо зменшити).

Вода змішується з обома видами цукру і проварюється протягом п’яти хвилин зі зняттям піни. Настоянка з винограду ізабелла на горілціПриготований сироп необхідно остудити. З лимонів знімається цедра і дрібно натирається з допомогою терки – при цьому важливо не чіпати білу частину м’якоті під нею – настоянка вийде гіркою. Цедра, гвоздика і кориця поміщаються в одну банку, заливаються горілкою і витримуються годину при кімнатній температурі. Тара, в якій буде настоюватися напій, заповнюється виноградом, а з горілки треба прибрати коричну паличку. Виноград заливається сумішшю ароматизованої горілки і сиропу, а кришка щільно запечатується. Банку забирається в темне місце, де підтримується кімнатна температура на тримісячний термін, після чого її вміст, проціджують.

Рецепт настоянки на спирту

 • ягоди винограду;
 • спирт (40-50%) в кількості, достатній, щоб двічі з верхом залити їм виноград.

Виноград засипається в скляну тару і заливають спиртом, після чого залишається у темряві на три дні. Потім банку потрібно гарненько збовтати і залишити в темряві ще на один день. Після цього спирт зціджує в окрему тару, а ягоди заливаються знову, вже на п’ять днів (після третього дня їх знову-таки потрібно збовтати). Отриманий результат проціджують, і обидва спирту змішуються між собою. Краще варто дати їм відстоятися ще пару днів.

Лікувальна настоянка на основі виноградних кісточок

Настоянку з кісточок краще буде приготувати на основі спирту (40-50%) або горілки. Найкращими вважаються кісточки червоних сортів винограду.

Інгредієнти:

 • Настоянка з винограду ізабелла на горілцівиноградні кісточки;
 • горілка або спирт – 250 мл

Вони промиваються, просушуються і складаються в банку (можна взяти обсягом не перевищує 0,5 л). Потім кісточки заливаються алкогольної основою. Після закупорки банку на місяць забирається в темне місце і періодично збовтується. Настоянка на основі виноградних кісточок підійде жінкам для очищення судин, поліпшення сну і підвищення імунітету. Прийом її здійснюється по краплі в день, курс становить п’ять днів. Перед наступним курсом прийому потрібно зробити як мінімум п’ятиденний перерву.