Настоянка з волоських горіхів на горілці, застосування

Зміст

 • Рецепти настоянок
 • Показання та протипоказання до застосування
 • Рекомендації по застосуванню настоянок з волоських горіхів

Волоські горіхи – здавна відома джерело вмісту різноманітних корисних речовин. У різних видах плода містяться вітаміни С,Е, білок, каротин, вільного виду амінокислоти, додаткові вітамінні групи Р,Що При цьому не тільки ядра багаті цими речовинами. Ними рясніють і шкірка і перетинки (перегородки) плода і листя.

Рецепти настоянок

Найпоширенішим рецептом для профілактики захворювань шлунка є приготування напою з перегородок горіха та горілки:

 • Розколоти плоди і акуратно витягти з них перегородки, окремо від ядер;
 • Промити перегородки гарячою водою;
 • Настоянка з волоських горіхів на горілці, застосуванняПомістити їх у щільно закриту тару, залити горілкою з розрахунку 1 кг неочищених горіхів на 1 літр горілки;
 • Наполягати в місці недоступному для попадання прямого світла з температурою до 26°, але не менше 20°;
 • Через 5 днів процідити отриману настоянку.

Плюс цього напою в тому, що після проціджування перетинки можна повторити застосування ще раз, але не більше. З другим разом вони не втрачають своїх корисних властивостей. Вона приймається також при мастопатії, аденомі простати і порушення роботи щитовидної залози зважаючи того, що перегородки, як і молоді плоди, збагачені йодом.

Наступний рецепт з плодів молочної стиглості. Настоянка застосовується при різких головних болях, підвищеній нервозності, гастриті, різних ступенів ожиріння:

 • Взяти 1 кг молочних горіхів, порізати їх на четвертні шматочки:
 • Помістити в скляну або керамічну тару і залити 2 літрами горілки, додавши 300 гр. цукру;
 • Наполягати на місці, в яке проникають прямі сонячні промені протягом 50 – 60 днів;
 • Процідити і помістити напій в сухе прохолодне місце.

Ядра волоських горіхів можна використовувати при витримуванні на горілці наступним чином:

 • 30 – 35 плодів роздрібнити, вийняти ядра, промити теплою водою;
 • Залийте їх літром горілки в скляному посуді, щільно закрити;
 • Настоювати в темному місці при температурі 23-25° 14 – 15 днів;
 • Процідити через марлю, розлити і тримати в холодильнику або льосі.

Настоянка волоських горіхів з лимонами і алое для зміцнення імунітету і профілактики простудних інфекцій:

 • 4 лимона без насіння з цедрою, 300 гр. ядер горіха і 250 гр. листя алое перекрутити в м’ясорубці;
 • Додати в отриману масу 0,5 кг меду і залити 1 літром горілки;
 • Настоювати протягом 2 тижнів при кімнатній температурі.

Показання та протипоказання до застосування

Настоянка з волоських горіхів на горілці, застосуванняЗавдяки достатку речовин, необхідних організму, настоянка з волоських горіхів застосовується для лікування і профілактики досить широкого спектру хвороб. Плоди мають гипокликемическими властивостями, а це означає, що вони прекрасно лікують хвороби, пов’язані з рівнем цукру в крові, наприклад, діабет. Застосування рекомендується при різних запаленнях слизових рота, очей. Спиртний напій з перегородок застосовується при лікуванні діареї, для профілактики проблем з серцево-судинною системою, а так само для зміцнення нервової системи.

Настоянка з плодів молочної стиглості містять залізо, цинк, каротин і магній, лікують їй паразитози, виснаження, аднексит, гіпотиреоз, захворювання щитовидної залози, збільшують стресостійкість. Деякі лікарі рекомендують її при таких хворобах серця, як гіпертонія, атеросклероз, гіперхолестеринемія. Додатково до всього, настоянка з волоських горіхів знижує рівень кислотності шлунка, нормалізує харчової процес, покращує апетит, позбавляє від печії. Сприяє також і мозкової діяльності людини, покращує пам’ять. При ревматизмі та інших захворюваннях суглобів і м’язових тканин застосовуються горілчані примочки з горіхів.

Настоянка використовується людьми, що отримали опромінення внаслідок особливостей роботи, наприклад рентгенологи, онкологи, працівники АЕС, як для загального зміцнення організму, так і для профілактики різних видів онкології, а чоловіки для лікування статевих інфекцій і хвороб простати. Жінки приймають їх для нормалізації гормонального фону, зменшення старіння репродуктивної системи і життєво важливих клітин.

Протипоказань для вживання настоянки не так вже й багато, але варто пам’ятати, що маючи хоча б один пункт з невеликого списку, застосування вкрай не рекомендовано. Такими протипоказаннями можуть бути загострення виразки шлунка, шкірних захворювань – псоріазу та екземи. Тромбоутворення, алергія та захворювання нирок – хвороби, при яких теж не варто вживати напої з волоських горіхів. Особливо обережними повинні бути вагітні жінки у період лактації, а так само батьки, які настоянки використовують при лікуванні дітей до 12 років.Настоянка з волоських горіхів на горілці, застосування

Рекомендації по застосуванню настоянок з волоських горіхів

Будь-який вид настойки залежно від захворювання, віку людини, ваги, психічних особливостей і стійкості до алкоголю має свої дозування і особливості застосування. Для поліпшення смакових якостей в напій додають мед, цукор, лимон або алое. Частіше з-за особливого присмаку, їх додають в настойки з волоських горіхів молочної стиглості. Спосіб вживання стандартний: настойку застосовують не більше, ніж 15 мл до 3 разів на день, розбавивши її в 100 мл кип’яченої води. Курс лікування становить 15-30 днів з поступовим зниженням дози.

Напій з перетинок найчастіше приймають не більше 2 разів на день по 1 столовій ложці, попередньо розбавивши водою у співвідношенні 1:3. Варто пам’ятати, що особливих побічних властивостей у настоянок немає, але неправильно підібрана дозування може привести до головних болів, нудоти, блювання, висипи на шкірі, а так само до порушення сну. Тому перед тим, як розпочати застосування настоянки при лікуванні і профілактики того чи іншого захворювання, обов’язково варто порадитися не тільки з людьми, які вже використовували такий спосіб лікування, але і з лікарем, який порадить і правильне дозування і призначить точний курс лікування.