Настоянка з жовтих слив на горілці

Зміст

  • Відбір і підготовка жовтої сливи для виготовлення настоянок
  • Настоянка із слив з кісточками без цукру
  • Слив’янка, настояна на горілці
  • Лікерна настоянка на зливі
  • Настоянка на жовтих сливах «Асорті»

Більшість чоловіків віддають перевагу міцний алкоголь. Та все ж жоден із них не відмовиться спробувати домашню настоянку на самогоні або горілці. Жінки, які віддають перевагу вишукані напої, здивуються, наскільки смачною може бути домашня настоянка на горілці. З жовтих слив, наприклад, виходить, в буквальному сенсі слова, сонячний напій, що пахне влітку. Якщо порівняти її з основними характеристиками з дорогим, благородним алкоголем, ще не відомо, чому присудять першість.

Крім магазинної горілки і домашнього самогону для приготування настоянок із слив можна використовувати коньяк, бренді. З алкоголем, міцність якого перевищує 55-60 градусів, і нерозбавленим спиртом зливу погано поєднується. З-за високої спиртуозності рідини взаємодія з фруктовим сировиною відбувається незначне, тому напої виходять несмачними.

Відбір і підготовка жовтої сливи для виготовлення настоянок

Для настоювання на горілці використовують не тільки жовті, але й рожеві, зелені, сині, червоні сливи. Чудові настоянки виходять навіть з диких слив – терну. Кращими сортами для домашнього виноробства вважаються такі сорти, як Яєчна, Ренклод, Канадська, Угорка (Угорка), Мірабель.

Плоди повинні бути стиглими, соковитими, але не переспевшими. Настоянка з жовтих слив на горілціНедозрілі, зіпсовані, гнилі, червиві сливи для настоювання на міцному алкоголі використовувати не можна. Якщо неякісний матеріал потрапить у настоянку, смак напою буде зіпсований.

В одних рецептах сливи потрібно розділити на дві частини і дістати кісточку, в інших – подрібнити плоди або зробити з них пюре. Є також багато спиртних настоянок, які роблять з цілих слив. Незалежно від технології приготування, плоди піддають попередній обробці. Їх ретельно перебирають, видаляючи «шлюб», листя, гілочки, хвостики. Миють у теплій воді і обсушують.

Настоянка із слив з кісточками без цукру

Самий «натуральний» напій, в якому немає нічого зайвого, тільки алкоголь і сливи. Тим не менш смак у нього чудовий, насичений колір, а аромат просто чудовий. Щоб зробити класичну несолодке настоянку із слив, потрібно підготувати 1 кг плодів і 2 літра алкогольної основи (горілка, самогон, 45% спирт).

Надріжте м’якоть плодів і діставати кісточки не потрібно. Коли сливи залишаються цілими, настоянка виходить прозорою і її не потрібно додатково фільтрувати. На смакові якості напою це ніяк не позначається. Фрукти висипають у банку, заливають горілкою, щоб рідина покрила їх на 2-3 див. Закривають кришкою і відносять в комору (шафа). Витримують протягом 40-45 днів при температурі 16-25°C.

Готову до вживання настоянку без цукру з цілих жовтих слив фільтрують і розливають по пляшках. Міцність напою близько 30 градусів. Можна відразу пити або зберігати протягом 3 років в герметичній тарі. Використані сливи не потрібно викидати. Їх можна задіяти в кулінарії або використовувати як закуску з дуже незвичайним смаком.

Слив’янка, настояна на горілці

Настоянка з жовтих слив на горілціНа відміну від попереднього, в цьому рецепті попередньо оброблену сливу потрібно нарізати дрібними шматочками. Крім слив (1 кг) до складу продукту входять:

  • Цукор – 300 р.
  • Горілка – 0,5 л.

Нарізані дрібно плоди складають у банку, заливають горілкою. Ємність щільно закривають, вміст струшують. Наполягають в коморі місяць. Отриманий спиртовий розчин обережно зливають, намагаючись не м’яти сливи. Фільтрують через марлю.

У решту фруктову масу вводять цукор, закривають банку кришкою. Збовтують гарненько і залишають на тиждень настоюватися в прохолодному темному місці. За цей відрізок часу цукор розчиниться, і в результаті вийде смачний сироп. Його проціджують, м’якуш слив віджимають з допомогою полотняного мішечка. Отриманий сироп з’єднують зі спиртовою настоянкою, перемішують і витримують у погребі 30 днів.

Лікерна настоянка на зливі

Склад інгредієнтів такою ж, як у попередньому рецепті: слива, цукор, горілка. Пропорції базової сировини і алкоголю збережені – 1 кг слив на 0,5 л горілки – цукор беруть в кількості 150-200 грамів.

Помиті плоди розрізають на дві половинки. Кісточки викидають. Викладають шарами в банку, пересипаючи цукром. Банку закривають кришкою і ставлять на сонце, щоб із слив виділився сік. 2-3 днів буде достатньо. Щоб плоди вбирали цукор рівномірно, раз у добу вміст банки потрібно струшувати.

Далі, солодку фруктову масу заливають горілкою (2-3 см над поверхнею), закривають і відносять в підвал настоюватися на 30-40 днів. Кожні 7 днів настойку треба збовтувати. Готовий напій фільтрують, розливають по Настоянка з жовтих слив на горілціпляшках. Зберігають у погребі, холодильнику або холодному підвалі протягом 2 років.

Настоянка на жовтих сливах «Асорті»

Зовсім необов’язково робити настоянку на горілці з одних тільки злив. М’які соковиті плоди чудово поєднуються садовими ягодами, фруктами. Сливову настоянку «Асорті» можна готувати з додаванням кизилу, вишні, малини, полуниці, абрикосів, смородини та іншої сезонної ягоди.

Пропорції компонентів однакові, наприклад, по 200 р. Поєднання можна складати будь – який смак настойки від цього тільки виграє. Головне, на загальний вага 1 кг ягід взяти 1 кг цукру. Алкогольна основа – 500 мл горілки і 1 л спирту. Вибрані ягоди і плоди потрібно помити, обсушити, висипати в скляну ємність відповідного об’єму. Залити горілкою і спиртом. Настоювати в темному теплому місці на 1,5 місяці.

Рідку складову настоянки через покладений термін зливають, а фруктову масу засипають цукром. Банку закривають капроновою кришкою, добре струшують і ставлять на підвіконня. На сонці склад потрібно витримати 21 день. Кожні 3-5 днів банку струшують для кращого змішування смаків.

Отриманий сироп проціджують через марлю. Вливають в нього спиртовий настій. Закривають і настоюють в темряві ще 1 тиждень. Розливають по пляшках, щільно закупорюють і відносять в льох. До вживання сливова настоянка «Асорті» буде готова після піврічної витримки.