Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецепти

Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиСамогон люди навчилися виробляти дуже давно. І з самого початку велися пошуки найбільш ефективних способів очищення цього напою. Справа в тому, що виготовлений в домашніх умовах самогон має занадто багато домішок, здатних завдати серйозної шкоди організму. Правильна очищення дозволяє зробити цей алкогольний напій не тільки безпечним, але і придатним для виготовлення тонких спиртних напоїв.

В останні роки ходить багато розмов про очищення самогону марганцівкою. У цій статті ми спробуємо розібратися, наскільки ефективна очищення самогону марганцем.

Навіщо потрібно чистити самогон?

Кожен поважаючий себе самогонник прагне зробити ідеально прозорий, не має запахів сивушних масел напій. Але виходить це далеко не у всіх. Адже недостатньо правильно приготувати брагу і перегнати її, потрібно зуміти ефективно прибрати з отриманого напою шкідливі домішки і запахи.

Також рекомендуємо прочитати:

Неприємний запах у самогону з’являється у наступних випадках:

 • Брага перегонялась при дуже високих температурах.
 • Самогонний апарат перед початком перегонки не пройшов ретельну очистку.
 • Домашня горілка не була очищений після перегонки.

Достатньо однієї з цих причин, щоб благородний алкогольний напій перетворився в пійло, яке можна назвати сивухою. Вживати його без очищення небезпечно для здоров’я. І це непорожні слова. Справа в тому, що будь-який алкоголь неминуче містить сивушні масла. У хороших алкогольних напоях їх концентрація дуже мала, тому вони не завдають особливої шкоди організму. А ось в сивухе, їх дуже багато.

У складі більшості сивушних масел знаходиться ізоаміловий спирт, що володіє наступними властивостями:

 • Він дуже токсичний.
 • При попаданні на слизові оболонки порожнини рота він здатний викликати їх опік.
 • У деяких випадках цей спирт викликає асфіксію.

Як бачите, вживати сивуху дуже шкідливо для здоров’я. Потрібно робити очищення самогону марганцівкою або іншими способами. Ідеальний варіант, використовувати ті ж технології, що застосовуються на спиртових заводах. На жаль, дозволити собі ніхто із звичайних людей не може. Тому доводиться звертатися до досвіду предків.

Способи очищення самогону в домашніх умовах

Отже, ми вже знаємо, що головний бич домашнього самогону – сивушні масла, що додають напою неприємний запах. Вирішити цю проблему можна досить просто за допомогою простих методів. Але при цьому слід враховувати, що більш міцний самогон віддає сивушні масла значно гірше, ніж напій з більш низькою міцністю. Тому перед очищенням домашній напій слід довести до 40 градусів.

Читайте також: Очищення самогону содою в домашніх умовах: інструкції та поради

Очищення домашнього алкоголю молоком

Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиВ основі такого очищення лежить процес коагуляції. До складу молока входять такі речовини, як альбумін та казеїн. При контакті з сивушними маслами вони відразу пов’язують їх і випадають на дно ємності у вигляді білих пластівців. Після фільтрації осаду смакові якості алкоголю значно поліпшуються.

Для очищення самогону молоком краще всього використовувати молоко з невисоким рівнем жирності. Справа в тому, що жир робить напій каламутним. Втім, якщо минулий очищення самогон надалі буде навперегін, то його прозорість не буде мати значення.

До речі, молоко можна використовувати не тільки для очищення готового напою, але і сировини. Для цього на 1 літр браги слід додавати 1 літр молока. Очищене таким способом сировину треба гнати дуже обережно, а отриманий самогон рекомендується переганяти двічі.

При очищенні вже готового напою, молоко слід додавати в пропорції 200 мл на 1 літр самогону. Не можна виливати молоко в алкоголь єдиною порцією. Його потрібно лити поступово, при цьому постійно помішуючи самогон.

Після додавання молока спиртний напій потрібно поставити на 7 днів у темне місце. Щодня його потрібно струшувати. Після закінчення зазначеного строку напій потрібно відфільтрувати через саморобний фільтр з вати і активованого вугілля.

Очищення з допомогою хліба

Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиЯк правило, до цього способу вдаються після того, як напій пройшов первинну очистку молоком, але при необхідності його можна застосовувати в якості самостійного методу очищення самогону від сивушних масел.

Для процедури очищення слід використовувати тільки житній хліб, який тільки що вийняли з печі. Старий хліб використовувати не можна, так як він може наситити самогон неприємним ароматом.

Міститься в свіжому хлібі клейковина чудово пов’язує всі сивушні масла, що містяться в алкоголі.

Ще гарячий хліб потрібно наламати шматочками і додати самогон в пропорції 100 г на 1 літр. Після цього суміш потрібно грунтовно перемішати і поставити в темне місце на 2 дні. Потім, залишається відфільтрувати напій.

Очищення з допомогою соди

Це дуже простий, але ефективний рецепт. Сода дозволяє прибрати з самогону і горілки всю оцтову кислоту. Нерідко очищення содою передує очищення горілки марганцівкою.

На 1 літр самогону потрібно додати не більше 1-го г соди. Після цього напій потрібно гарненько перешкодити протягом 10 хвилин і відфільтрувати.

Очищення вугіллям

Цей метод очищення самогону хороший сам по собі, так і в поєднанні з іншими способами очищення домашнього спирту. Справа в тому, що вугілля не тільки поглинає небезпечні компоненти спирту, але і затримує.

Існує 3 способи очищення домашнього самогону вугіллям. Відрізняються вони термінами і видом використаного вугілля.

 • Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиАктивоване вугілля. Його можна купити в будь-якій аптеці. Таблетки перед використанням потрібно розтовкти. Отриманий порошок потрібно додавати спирт, отриманий домашнім способом, у пропорції 50 г на 1 літр напою. Після цього алкоголь потрібно поставити в темне місце на 3 тижні і щодня струшувати. Після закінчення цього терміну напій можна фільтрувати.
 • Деревне вугілля. Його можна отримати своїми силами. Потрібно спалити деревину молодого дерева. При цьому слід враховувати той факт, що вугілля різних сортів деревини володіє різним рівнем поглинання. Для очищення самогону найкраще підходить вугілля з бука, берези, сосни та липи. Використовувати його потрібно в такій концентрації: 50 г на літр домашнього спирту. Тривалість очищення: 3 дня. Після цього алкоголь можна фільтрувати.
 • Кокосове вугілля. У нашій країні він використовується рідко, так як добути його непросто. Очищається самогон за 3 дні, але для очищення потрібно набагато менше вугілля: всього 10 р.
 • Читайте також: Домашнє самогоноваріння. Вибір обладнання та рецепти

  Очищення яєчним білком

  Використання яєчного білка у процесі очищення пов’язано з процесом коагуляції. Тому цей рецепт по ефективності дуже схожий на очищення домашнього алкоголю молоком.

  Для очищення 1-го літра самогону знадобиться білок 2-х яєць. Білкову масу слід збити і змішати зі спиртом. Після осідання пластівців напій потрібно відфільтрувати.

  Заморожування

  Це найдешевший спосіб очищення. Все що потрібно зробити – надіслати пляшку з самогоном в морозилку і дочекатися, коли частина рідини примерзне до стінок ємності. Незамерзший спирт слід злити. У ньому майже не буде сивушних масел.

  Також багато людей радять очищати самого марганцівкою. Вважається, що така очищення найбільш ефективна. Але можна очищати самогон марганцівкою? Про це буде розказано нижче.

  Як очистити самогон марганцівкою в домашніх умовах?

  Існує безліч рецептів використання марганцівки для очищення домашньої горілки, але не всі з них дійсного ефективні. Тому початківцям самогонників буде корисно знати про те, як правильно очистити самогон марганцівкою.

  Найефективнішим вважається наступний рецепт:

  • Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиНа 1 літр домашнього спирту потрібно додати не більше 2-х грамів марганцю. Самогон потрібно перемішати.
  • Суміш потрібно залишити в спокої на 12 годин.
  • Коли алкоголь стане повністю прозорим, тоді його можна відфільтрувати.
  • Фільтрувати самогон краще через просту марлю. Проте, можна використовувати покупні аквафильтры. Якість очищення буде не гірше.

  Також можна вдатися до комбінованого способу очищення:

  • Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиВзяти 1 склянку гарячої води і розчинити в ньому 3 г перманганату калію. Отриману суміш остудити.
  • Холодний розчин змішати з 1 літром горілки і дати відстоятися.
  • Через 20 хвилин суміш знову слід перемішати, після чого додати в неї третину чайної ложки соди.
  • Дати відстоятися самогону протягом 12 годин.
  • Відфільтрувати.

  Після такої очистки отриманий алкоголь найкраще ще раз перегнати.

  Дуже добре показує себе спосіб очищення алкогольного напою вугіллям, содою і марганцівкою. При цьому фахівці рекомендують застосовувати звичайний деревне вугілля. У нього рівень вбирання шкідливих речовин буде вище.

  • В 1 літр домашнього алкоголю потрібно всипати 50 г подрібненого вугілля.
  • Отриману суміш слід гарненько збовтати і залишити настоюватися на 2 тижні. При цьому потрібно збовтувати самогон не рідше 2-х разів на добу.
  • Через 2 тижні алкоголь потрібно залишити в спокої на добу. За цей час дрібні частинки осядуть на дно ємності. Після цього алкоголь можна буде фільтрувати.

  Читайте також: Рецепт чачі з винограду в домашніх умовах

  Наскільки безпечно чистити самогон марганцівкою?

  На думку деяких людей, використовувати марганцівку для очищення домашньої горілки не можна. Нібито марганець залишається в напої і може завдати шкоди організму. Це оману. Справа в тому, що після ретельної фільтрації в самогоні не може залишитися кристалів марганцю.

  А ось що стосується різних сполук марганцю, то вони в самогоні дійсно присутні. Так, це речовина прибирає з дистиляту велику частину шкідливих компонентів, але з-за власної активності призводить до утворення не менше шкідливих сполук:

 • Очищення самогону марганцівкою в домашніх умови: найбільш ефективні рецептиГідроксид калію. По суті, це дуже агресивна луг. Однак, її концентрація в напої настільки мала, що вона не може заподіяти людині істотної шкоди. До того ж ми щодня стикаємося з нею в побуті при вживанні магазинних продуктів харчування. У харчовій промисловості вона використовується для регулювання кислотності продуктів.
 • Оксид марганцю. Це осад. Він видаляється з самогону допомогою фільтрації.
 • Оцтовий альдегід. Це найшкідливіше з’єднання. Воно здатне викликати у людини сильну залежність. До того ж оцтовий альдегід може провокувати розвиток онкологічних захворювань. При очищенні самогону марганцем концентрація спирту в напої зменшується, а частка оцтового альдегіду зростає.
 • Виходить, що чистити самогон марганцівкою не має ніякого сенсу? Це речовина прибирає з напою одні домішки і додає інші. До того ж зменшує процентний вміст спирту.

  Не варто поспішати з висновками. Позбутися від оцтового альдегіду можна за допомогою повторної перегонки самогону. У цьому випадку на виході буде отриманий найчистіший продукт, який можна буде використовувати як у чистому вигляді, так і для приготування більш благородних напоїв. Тобто, очищати самогон марганцем можна і потрібно, але тільки в тому випадку, якщо в подальшому продукт результат очищення буде використовувати для повторної перегонки. А ось пити його точно не варто.

  Про що свідчить зміна кольору алкоголю після очищення марганцем?

  Зміна кольору напою свідчить про 2-х речах:

 • Було використано достатню кількість перманганату калію.
 • В напої присутня незначна кількість метанолу і карбонової кислоти.
 • Якщо після очищення з використанням марганцю напій виходить абсолютно прозорим, а на дні ємності з алкоголем практично немає осаду, значить, очищення була неуспішною. Найімовірніше, була допущена помилка в дозуванні перманганату калію.