Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовах

Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахКожен, хто займається самогоноварінням, прекрасно знає, що в самогоні містяться не тільки спирти і вода, але й шкідливі для організму речовини. Тому для усунення неприємних на смак домішок, слід детально знати, як очистити спирт в домашніх умовах. Для цих цілей відмінно підходить молоко, яке позбавляє самогон від непотрібних елементів.

Чому молоко? Тому що серед безлічі способів очищення самогону, молоко вважається найбільш ефективним. Адже цей метод є досить простим, самогон після чищення молочної набуває кристально чистий вид і не шкодить здоров’ю людини при його вживанні.

Як очистити горілку? Такий спосіб застосовується не тільки для самогону, але і для горілки. Купивши пляшку зеленого змія, можна провести експеримент і зробити очищення горілки в домашніх умовах.

Навіщо потрібна очищення спирту в домашніх умовах

Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахАлкогольний напій – самогон, вважається міцним, він проводиться в умовах будинку. Самогонники використовують подвійний спосіб перегону: біологічну та хімічну чистку, тільки в цьому випадку можна домогтися високої якості.

В алкоголі є сивушні масла та інші шкідливі компоненти для людського організму. Для поліпшення якості застосовується очищення молоком, але для цього необхідно дотримувати технологію і знати, як очистити спирт.

У молоці міститься білок: казеїн і альбумін, компоненти з’єднують шкідливі речовини і сивушні масла самогону. Після чого молоко і шкідливі речовини випадають у вигляді осаду – це істотно спрощує завдання фільтрації. Після процесу очищення молоком, самогон набуває м’який смак і чистоту зовнішнього вигляду.

Самогон стає каламутним із-за молока, але на якість смаку це не впливають, правда, алкогольний напій виходить не естетичним на вигляд. Рекомендується для очищення самогону молоком використовувати знежирений варіант, але при повторній перегонці допускається застосовувати молоко з будь величиною процентної жирності.

Молочна очищення самогону в домашніх умовах

Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахТакий спосіб очищення самогону молоком без перегонки використовувався у Стародавній Русі, і здійснити таку ідею в домашніх умовах не складе праці.

Молочний метод є безпечним і екологічним, а також може застосовуватися одночасно з іншими методами очищення: сода і активоване вугілля. Алкогольний напій в такому разі виходить мутноватого кольори, мабуть, кожен бачив у телепередачах мутний самогон. Процес очищення:

 • На 10-літрове відро води наливається молоко масою 150 грам, воно повинно бути пастеризованим і не містити високий відсоток жирності. Максимальна фортеця самогону для застосування методу очищення молоком не повинна перевищувати 60 градусів, тоді молочний білок буде ефективніше згортатися сивушними маслами.
 • У процесі додавання молока в алкогольний домашній напій, почне відбуватися реакція у вигляді утворення білого осаду на дні ємності. Необхідно рідина інтенсивно перемішати і щільно закрити кришкою.
 • Відро слід поставити в темну кімнату з помірною температурою. У цьому місці ємність повинна стояти цілий тиждень, але щодня потрібно виконувати струс відра.
 • Рідко буває, коли білі пластівці не спливають, для цього потрібно туди налити лимонний сік, тоді молочний білок точно згорнеться.
 • Через тиждень самогон відокремлюється від утворилися опадів, рекомендується використовувати шматок вати, оброблена активованим вугіллям.
 • Читайте також: Саке — історія напою і з чого його роблять, домашні рецепти

  Очищення вважається виконаним, якщо на виході вийшов мутнуватий самогон. Від каламутного вигляду також можна позбутися, досить перегнати ще один раз, а також очищається з допомогою фільтрованого паперу або активованого вугілля.

  Молочна очищення самогону: повторна перегонка

  Щоб отримати кришталево чисте самогон, необхідно витратити трохи часу і сил, цей спосіб вважається трохи складніше на відміну від першого. У цьому випадку застосовується молоко різної жирності. Процес очищення самогону:

 • Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахНа відро спирту наливається 1 літр молока.
 • Виконується перемішування з подальшим щільним закриттям відра.
 • Ємність поміщається в темне місце на 7 днів, і кожен день здійснюється струс. Останні добу відро не рекомендується чіпати, рідини необхідно дати відстоятися.
 • Далі, рідина відокремлюється від осаду і перемішується з чистою водою у співвідношенні 1 до 1. Після цього самогон повторно переганяється.
 • На виході виходить чистий і якісний продукт. Метод ефективний не тільки для самогону, але і для низькоякісної горілки, яку можна очистити за допомогою молока. Алкогольний напій легко п’ється, а головне – не приносить шкоди організму.
 • Крім горілки, самогону і чачі, молоком можна очищати брагу. В рідина наливається молоко 5:1 і повільно переганяється, такий процес рекомендується проробити 2 рази.

  Очищення сухим молоком

  Для очищення і повторної перегонки допускається застосування сухого молока. Процес виглядає таким чином:

  • Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахСпочатку виготовляється спиртова суміш, перемішана з водою. Потрібно налити води до такої міри, щоб вийшло 40 градусів.
  • Рідина наливається у банку і туди ж додається близько 6 грам молока в сухому вигляді.
  • До очищення необхідно розбавити теплою водою, щоб усунути комковатость. Настоюється кілька годин.
  • Потім набряклі молоко розбавляється з алкоголем і надалі перемішується, і настоюється кілька годин. Молочні білки і алкоголь переходять у стадію коагуляції, далі виконується поступова очищення шляхом настоювання в темному місці.
  • Молочні пластівці чудово виводять з спирту шкідливі домішки. У закінченні рідина набуває світлий колір без поганого запаху.

  Читайте також: Рецепт чачі з винограду в домашніх умовах

  Останній етап очищення – це фільтрація. Для цього використовується активоване вугілля і крихти хліба. Другий продукт наситить алкоголь приємним запахом.

  Інші методи очищення домашнього алкоголю

  Крім молока, існують і інші способи для очищення чачі, самогонки і горілки:

 • Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахЯєчний білок. Необхідно взяти 2 яйця відокремити білок від жовтка і збити. Налити масу в самогон і перемішати. Наприкінці слід виконати фільтрування.
 • Марганцівка. На 1 літр алкоголю припадає 2 грами розчину. Потрібно перемішати рідину і дати настоятися половину доби. Потім слід зробити фільтрацію самогону.
 • Вугільна очищення. Для цього методу використовується кокосова шкаралупа. Купити можна в спеціалізованому магазині. Розпалюється багаття і укладається кокосовий матеріал. Далі, вугілля слід помістити у відро і прикрити кришкою.
 • Тільки не варто вугілля розбавляти з самогоном в гарячому вигляді. Вони повинні бути теплими і пропущеними через сито. На 1 тис. грам алкоголю насипається приблизно 10 грам вугілля. Для настоювання треба дати 3 дні. Наприкінці робиться фільтрація.

  Ці методи непогано очищають самогонку і роблять її кришталево чистою.

  Усунення неприємного запаху самогону

  Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахНеприємний запах сірководню, він може утворитися після згортання спирту і молока. Рекомендується зробити другорядну перегонку на слабкому вогні, для цих цілей застосовується газовий пальник.

  Тільки потрібно зробити вогонь сильним до шиплячого стану, а потім знизити температуру. Специфічний запах не вийде, якщо перед перегоном додати в брагу молоко, ніякої метод в цьому випадку не допоможе. Не можна розбавляти молоко в будь-якому вигляді.

  Є метод, який застосовують деякі люди. Вони розбавляють самогонку марганцевокислим калієм, а далі, додається молоко. Марганцівка усуває осад. На 2,5 літра рідини наливається 0,5 літра молока, і в процесі додається лимонна кислота з розрахунком пару грам на 3 літри.

  Спиртовий продукт повинен настоюватися приблизно 4 дні. Потім виконується фільтрація і друга перегонка. Після здійснення всієї процедури виходить чистий кристалічний самогон без специфічного запаху.

  Для очищення самогону від сивушних масел допускається використовувати сироватку. Її слід розбавити з алкогольним домашнім напоєм і провести повторну дистиляцію. Пропорції 1:1.

  Молочний метод чищення самогону вважається чудовим, але в магазинах складно відшукати якісний молочний продукт, тому бажано купувати цей товар у фермерів, які утримують корів. Саме натуральне молоко ідеально справляється з цим завданням.

  Цікаво знати! Свіжий житній хліб також чудово очищає самогон. Усуває запах і шкідливі речовини, що містяться в самогоні. Досить розкришити 100 грам хліба на 1 тис. грам алкоголю. Настоюється кілька днів і фільтрується.

  Читайте також: Д. І. Менделєєв тією людиною, хто придумав горілку?

  Небезпека молочного методу очищення самогону

  Такий спосіб перегону вкрай небезпечний для людей з непереносимістю лактози. Якщо самогон був абсолютно очищений згідно всім правилам, то його категорично не рекомендується вживати тим, у кого є така недуга.

  До того ж, якщо такі люди купують самогон, виконаний на основі очищення молоком, вони можуть постраждати, тому не слід соромитися і поцікавитися, якими способами був перегнаний самогон.

  Критика і обґрунтування очищення самогону молоком в домашніх умовах

  Такий кустарний метод не перевірявся науковим дослідженням. Не відомо чи може молоко абсорбувати шкідливі компоненти сивуху і в потрібній кількості.

  В інтернеті є проведений експеримент. Там показано, що однаково очищений алкоголь наливався в різні ємності. Кількість молока для очищення також було однаковим. І кількість опадів не було однаковим. А також, відбувався експеримент з багаторазовою очищенням.

  В самогон наливалося молоко, потім фильтровалось і знову наливалося – це повторювалося кілька разів, але кількість опадів після процедури, ні разу не змінилося. Тим не менш, смак обробленого алкогольного напою стає краще, значить, це метод повинні визнати, як ефективний.

  Шкода сивушних масел

  Очищення самогону молоком: види молочного очищення і інші методи очищення самогонки в домашніх умовахБагато хто не знає, як виглядає сивуха. Щоб переконатися в тому, чи є у вживаному напої сивушні масла, достатньо столову ложку налити алкогольної рідини і підпалити. Після прогорання на ложці утворюються маслянисті плями – це і є сивуха.

  Сивуха, буває, містить корисні властивості, а буває і шкідливі. Якщо в алкоголі прибрати цей компонент, пропаде аромат і смак напою, тому потрібно знати про те, як очистити самогон молоком. У кожному алкогольному напої є ці масла, але різною мірою:

  • на літр горілки 10 мг в середньому;
  • у літрі коньяку 2 000 мг;
  • на літр вина припадає 600 мг;
  • в одному літрі віскі приблизно 4 000 мг;
  • на літр пива не більше 100 мг.

  Але в алкоголі спочатку міститься ізоаміловий спирт, який необхідно усунути, його кількість становить приблизно 60% від кількості всій сивухи. Цей елемент являє людському організму велику небезпеку, адже є токсичним. Викликає опіки при контакті з шкірою і задуха, якщо проникає в легені.

  Решта 40% сивухи від загального обсягу масел є нешкідливими і в якійсь мірі корисними для організму. Він швидше починає активізувати працездатність печінки до дії алкоголю. Внаслідок чого, ризик залежності від алкоголю істотно знижується. Тепер з цієї інформації можна знати, як очистити горілку в домашніх умовах, а також самогон, брага і чача.