Зміст

 • Як видалити шкідливі речовини
 • Як вибрати правильне сировина для очищення
 • Очищення алкоголю без перегонки
 • Використання перегонки спирту
 • Сухе молоко при очищенні
 • Позбавлення від неприємного запаху
 • Деревне вугілля і спирт

Як видалити шкідливі речовини

Багато людей займаються виробництвом такого продукту як самогон. Але не багато хто знає навіщо потрібно його очищати. Самогон виготовляють у домашніх умовах, при цьому використовують саморобні або заводські апарати. Після перегонки той продукт, який отримують на виході, містить шкідливі і дуже небезпечні для здоров’я компоненти, такі як: оцтова кислота, валеріано-етиловий спирт, мурашина кислота, аміловий спирт, а також оцтовий альдегід і метиловий спирт. Їх ще називають сивушні масла. Як видно з переліку, такий самогон може принести більше шкоди, ніж користі. Саме тому самогон потрібно очищати.

У першу чергу проводити очищення потрібно для того, щоб позбавитися від такого шкідливого компонента як ізоаміловий спирт. Даний вид спирту займає перше місце за шкідливістю на відміну від інших масел, а саме 60% від них. Він небезпечний тим, що при попаданні на шкіру викликає опіки у вигляді пухирів, а при взаємодії з дихальною системою – сильний кашель, задуха. Незважаючи на це він використовується при виготовленні спиртного на виробництвах, де в подальшому витягується для подальшої переробки.

Є багато способів очищення спиртного. Так вже історично склалося, що цей напій здавна вважається російським. І тільки справжні слов’яни знають рецепт приготування. Отже, нижче наведено список найбільш вживаних способів очищення самогону.

Очищення самогону житнім хлібом

 • Хімічний (до нього відноситься марганцівка і вугілля)
 • Склеювання
 • Очищення з допомогою соди
 • Біологічний метод (до нього можна віднести молоко і житній хліб)
 • Выморозка
 • Способи очищення, які маловідомі

Спосіб очищення самогону содою і марганцівкою вважається одним з найвідоміших серед поціновувачів цього напою. Очищення з використанням тільки соди проста:

 • Для очищення содою необхідно розчинити її в 1 л самогону додавши при цьому 10 р. Для очищення 10 л самогону необхідно насипати 100 г соди і налити 100 мл води
 • Вливаємо содовий розчин самогон, закриваємо щільно посуд і добре збовтуємо
 • Наполягати потрібно 30-40 хвилин
 • Після цього необхідно все перемішати і залишити банку в темному місці на 12-14 годин
 • І останній етап – це зливання самогону та його фільтрування
 • Також хотілося б розповісти про комбінованому методі очищення содою, марганцівкою і лугом. Ці три компоненти дають колосальний результат. Вони чудово прибирають шкідливі домішки. Якщо ж у вас немає луги, можна обійтися тільки содою і марганцівкою.

  Кожен метод перевірений часом. Після використання всіх ви зможете вибрати той, який підходить саме вам. У даній статті хотілося б акцентувати увагу на декількох способах: очищення алкоголю при використанні молока і активованого вугілля.

  Як вибрати правильне сировина для очищення

  Дуже важливо не тільки виготовити напій, який буде легко пиття, але і правильно його очистити. Самогонники з досвідом розуміють, що очищення алкоголю через молоко є екологічно чистим і безпечним методом. При цьому хороший результат можна отримати, якщо використовувати правильне молоко. Виникає питання яке молоко краще взяти для очищення самогону.

  До складу молока входять такі речовини як казеїн і альбумін, а саме в його білок. Ці два компоненти очищають напій від шкідливих речовин і згодом дають осад, який потім за допомогою фільтрації легко видалити. Також до складу молока входить жир з-за якого самогон стає каламутним. Але при перегонці це не є проблемою, а так як найчастіше він переганяється двічі, то рекомендується брати жирне і свіже молоко, яке зможе увібрати в себе всі шкідливі речовини. Розглянемо докладніше два способи очищення самогону з допомогою молока.

  Очищення алкоголю без перегонки

  Очищення алкоголю з допомогою молока без перегонки є повністю безпечною. При використанні цього методу не потрібно переганяти двічі. Є один мінус, що самогон може стати каламутним. Позбавлення від шкідливих домішок відбувається наступним чином: при фортеці самогону в 45° на 10 л додаємо 100 г пастеризованого знежиреного молока. При фортеці алкоголю до 60° білок краще згортається. Використовують також сухе молоко.

  При цьому розводити сухе молоко потрібно за 2 години до початку процесу. Після цього молоко потрібно додати в напій, перемішати до однорідної маси і накрити щільною кришкою. Ємність з вмістом потрібно залишити в темному місці з температурою не нижче кімнатної, не забуваючи добре збовтувати перші 5 днів. Як визначити очищає молоко самогон чи ні? Якщо на дні ви побачите пластівці білого кольору значить ваш алкоголь очищається, а це значить, що після проціджування він буде готовий до перехилянню.

  Для позбавлення від каламутності необхідно прогнати самогон ще раз через вату складену в кілька шарів і прокладений між ними активоване вугілля. В результаті ви отримаєте чистий напій.

  Використання перегонки спирту

  Перш ніж перейти до цього методу, хотілося б згадати про фракційну очищення або перегонку. У чому полягає цей метод? Коли алкогольний напій має міцність 45°, то його дуже важко позбавити від шкідливих домішок. Для цього його розводять водою до 40°. Отриманий розчин потрібно залити у самогонний апарат і нагріти до 60°. Після цього потрібно зменшити температуру нагрівання і на повільному вогні довести суміш до 85°.

  З допомогою таких маніпуляцій можна видалити половину шкідливих речовин. Але пам’ятайте, такі шкідливі компоненти як аміловий спирт, оцтова кислота, валеріано-етиловий ефір все одно залишаються. Тому ще наші прадіди придумали спосіб очищення самогону з допомогою молока про який піде мова нижче. При очищенні з перегонкою можна отримати відмінний результат. Плюси такого методу в наступному: він добре поєднується з іншими способами і є екологічно чистим.

  Але незважаючи на це все ж існує один недолік, а саме те, що необхідно чекати поки пройде певний час, щоб зробити другу перегонку. Нижче наведемо інструкцію щодо застосування другого способу, а саме очищення самогону з допомогою молока через перегонку. Беремо літр спиртного напою не вище 45° і розбавляємо його свіжим молоком, яке отримано в домашніх умовах (100 мл). Необхідно добре перемішати і дуже щільно закрутити кришку. Ємність з вмістом потрібно залишити в темному місці на 6 днів. Необхідно раз на день відкривати банку і перемішувати складу. Через деякий час необхідно злити самогон, розбавити його водою наполовину і провести повторну перегонку.

  Сухе молоко при очищенні

  Деякі професіонали своєї справи використовую при очищенні сухе молоко. Як діяти в цьому випадку? Рецепт наведено нижче.

  Спочатку необхідно приготувати водно-спиртову суміш. Щоб отримати такий розчин необхідно розвести самогон теплою водою до 40°. Потім цю рідину необхідно перелити в банку і додати сухе молоко в пропорції на 10 л самогону — 6 г сухого молока. Але попередньо необхідно залити його теплою водою, на цю кількість необхідно 10 л. Перемішати, щоб прибрати грудочки і дати постояти 2-3 години. Набряклі молоко виливаємо в самогон. Отриманий розчин слід добре перемішати і залишити на 3 години в спокої. Остаточно цей процес очищення закінчується відстоюванням напою.

  Позбавлення від неприємного запаху

  Марганцівка для очищення самогону

  Після того як ви отримали готовий самогон, він має дуже різкий і неприємний запах. Такий навіть пити не хочеться. Але існує спосіб як позбутися запаху в домашніх умовах. Рецепт дуже простий.

  Купуєте в аптеці марганцівку. Її потрібно розрахувати пропорції: на 1 л самогону беремо 2 чайні ложки марганцю. Розчин з марганцівкою потрібно нагріти на водяній бані протягом 15 хвилин, але не довше. Далі потрібно дати самогону з марганцівкою відстоятися протягом 10 годин, а то й більше в прохолодному і темному місці.

  Потім необхідно перелити його в інший посуд, при цьому зробити так, щоб осад залишився на дні. Щоб було надійніше, необхідно процідити розчин через фільтр. Якщо немає під рукою лійки, то в домашніх умовах підійде обрізана пляшка в шийку якої щільно набита вата. Якщо ж ви боїтеся, що вата може опинитися в спиртному, можна просто зробити отвір в пробці і процідити через нього.

  Деревне вугілля і спирт

  Активоване вугілля використовують давно, як одне з найбільш надійних засобів, що очищають. Пройшло вже багато років з тих пір як він став продаватися в аптеках, але досі не втратив свого властивості і популярності серед людства. Адже він вважається природним абсорбентом, який вбирає в себе всі домішки, а також шкідливі речовини. Дана властивість активованого вугілля є незамінною знахідкою для тих, хто виготовляє самогон в домашніх умовах. Він відмінно видаляє всі шкідливі речовини, а також може прибирати запах. Є кілька способів очищення самогону з використання даного інгредієнта. Нижче описано один із найпоширеніших способів застосування.

  Потрібно взяти 50 г активованого вугілля на 1 л рідини. Попередньо його треба потовкти. Далі отриманий порошок потрібно всипати в бутель і протягом 1-3 тижнів щодня перемішувати його по 3-4 рази. Далі необхідно дати відстоятися алкоголю протягом тижня, після цього спирт потрібно профільтрувати і перелити в чисту ємність.