Очищення самогону молоком

Зміст

 • Як видалити шкідливі речовини
 • Як вибрати правильне сировина для очищення
 • Очищення алкоголю без перегонки
 • Використання перегонки спирту
 • Сухе молоко при очищенні
 • Позбавлення від неприємного запаху
 • Деревне вугілля і спирт

Як видалити шкідливі речовини

Багато людей займаються виробництвом такого продукту як самогон. Але не багато хто знає навіщо потрібно його очищати. Самогон виготовляють Очищення самогону молокому домашніх умовах, при цьому використовують саморобні або заводські апарати. Після перегонки той продукт, який отримують на виході, містить шкідливі і дуже небезпечні для здоров’я компоненти, такі як: оцтова кислота, валеріано-етиловий спирт, мурашина кислота, аміловий спирт, а також оцтовий альдегід і метиловий спирт. Їх ще називають сивушні масла. Як видно з переліку, такий самогон може принести більше шкоди, ніж користі. Саме тому самогон потрібно очищати.

У першу чергу проводити очищення потрібно для того, щоб позбавитися від такого шкідливого компонента як ізоаміловий спирт. Даний вид спирту займає перше місце за шкідливістю на відміну від інших масел, а саме 60% від них. Він небезпечний тим, що при попаданні на шкіру викликає опіки у вигляді пухирів, а при взаємодії з дихальною системою – сильний кашель, задуха. Незважаючи на це він використовується при виготовленні спиртного на виробництвах, де в подальшому витягується для подальшої переробки.

Є багато способів очищення спиртного. Так вже історично склалося, що цей напій здавна вважається російським. І тільки справжні слов’яни знають рецепт приготування. Отже, нижче наведено список найбільш вживаних способів очищення самогону.

Очищення самогону молоком

Очищення самогону житнім хлібом

 • Хімічний (до нього відноситься марганцівка і вугілля)
 • Склеювання
 • Очищення з допомогою соди
 • Біологічний метод (до нього можна віднести молоко і житній хліб)
 • Выморозка
 • Способи очищення, які маловідомі

Спосіб очищення самогону содою і марганцівкою вважається одним з найвідоміших серед поціновувачів цього напою. Очищення з використанням тільки соди проста:

 • Для очищення содою необхідно розчинити її в 1 л самогону додавши при цьому 10 р. Для очищення 10 л самогону необхідно насипати 100 г соди і налити 100 мл води
 • Вливаємо содовий розчин самогон, закриваємо щільно посуд і добре збовтуємо
 • Наполягати потрібно 30-40 хвилин
 • Після цього необхідно все перемішати і залишити банку в темному місці на 12-14 годин
 • І останній етап – це зливання самогону та його фільтрування
 • Очищення самогону молокомТакож хотілося б розповісти про комбінованому методі очищення содою, марганцівкою і лугом. Ці три компоненти дають колосальний результат. Вони чудово прибирають шкідливі домішки. Якщо ж у вас немає луги, можна обійтися тільки содою і марганцівкою.

  Кожен метод перевірений часом. Після використання всіх ви зможете вибрати той, який підходить саме вам. У даній статті хотілося б акцентувати увагу на декількох способах: очищення алкоголю при використанні молока і активованого вугілля.

  Як вибрати правильне сировина для очищення

  Дуже важливо не тільки виготовити напій, який буде легко пиття, але і правильно його очистити. Самогонники з досвідом розуміють, що очищення алкоголю через молоко є екологічно чистим і безпечним методом. При цьому хороший результат можна отримати, якщо використовувати правильне молоко. Виникає питання яке молоко краще взяти для очищення самогону.

  До складу молока входять такі речовини як казеїн і альбумін, а саме в його білок. Ці два компоненти очищають напій від шкідливих речовин і згодом дають осад, який потім за допомогою фільтрації легко видалити. Також до складу молока входить жир з-за якого самогон стає каламутним. Але при перегонці це не є проблемою, а так як найчастіше він переганяється двічі, то рекомендується брати жирне і свіже молоко, яке зможе увібрати в себе всі шкідливі речовини. Розглянемо докладніше два способи очищення самогону з допомогою молока.

  Очищення алкоголю без перегонки

  Очищення алкоголю з допомогою молока без перегонки є повністю Очищення самогону молокомбезпечною. При використанні цього методу не потрібно переганяти двічі. Є один мінус, що самогон може стати каламутним. Позбавлення від шкідливих домішок відбувається наступним чином: при фортеці самогону в 45° на 10 л додаємо 100 г пастеризованого знежиреного молока. При фортеці алкоголю до 60° білок краще згортається. Використовують також сухе молоко.

  При цьому розводити сухе молоко потрібно за 2 години до початку процесу. Після цього молоко потрібно додати в напій, перемішати до однорідної маси і накрити щільною кришкою. Ємність з вмістом потрібно залишити в темному місці з температурою не нижче кімнатної, не забуваючи добре збовтувати перші 5 днів. Як визначити очищає молоко самогон чи ні? Якщо на дні ви побачите пластівці білого кольору значить ваш алкоголь очищається, а це значить, що після проціджування він буде готовий до перехилянню.

  Для позбавлення від каламутності необхідно прогнати самогон ще раз через вату складену в кілька шарів і прокладений між ними активоване вугілля. В результаті ви отримаєте чистий напій.

  Використання перегонки спирту

  Перш ніж перейти до цього методу, хотілося б згадати про фракційну очищення або перегонку. У чому полягає цей метод? Коли алкогольний напій має міцність 45°, то його дуже важко позбавити від шкідливих домішок. Для цього його розводять водою до 40°. Отриманий розчин потрібно залити у самогонний апарат і нагріти до 60°. Після цього потрібно зменшити температуру нагрівання і на повільному вогні довести суміш до 85°.

  З допомогою таких маніпуляцій можна видалити половину шкідливих Очищення самогону молокомречовин. Але пам’ятайте, такі шкідливі компоненти як аміловий спирт, оцтова кислота, валеріано-етиловий ефір все одно залишаються. Тому ще наші прадіди придумали спосіб очищення самогону з допомогою молока про який піде мова нижче. При очищенні з перегонкою можна отримати відмінний результат. Плюси такого методу в наступному: він добре поєднується з іншими способами і є екологічно чистим.

  Але незважаючи на це все ж існує один недолік, а саме те, що необхідно чекати поки пройде певний час, щоб зробити другу перегонку. Нижче наведемо інструкцію щодо застосування другого способу, а саме очищення самогону з допомогою молока через перегонку. Беремо літр спиртного напою не вище 45° і розбавляємо його свіжим молоком, яке отримано в домашніх умовах (100 мл). Необхідно добре перемішати і дуже щільно закрутити кришку. Ємність з вмістом потрібно залишити в темному місці на 6 днів. Необхідно раз на день відкривати банку і перемішувати складу. Через деякий час необхідно злити самогон, розбавити його водою наполовину і провести повторну перегонку.

  Сухе молоко при очищенні

  Деякі професіонали своєї справи використовую при очищенні сухе молоко. Як діяти в цьому випадку? Рецепт наведено нижче.

  Спочатку необхідно приготувати водно-спиртову суміш. Щоб отримати такий розчин необхідно розвести самогон теплою водою до 40°. Потім цю рідину необхідно перелити в банку і додати сухе молоко в пропорції на 10 л самогону — 6 г сухого молока. Але попередньо необхідно залити його теплою водою, на цю кількість необхідно 10 л. Перемішати, щоб прибрати грудочки і дати постояти 2-3 години. Набряклі молоко виливаємо в самогон. Отриманий розчин слід добре перемішати і залишити на 3 години в спокої. Остаточно цей процес очищення закінчується відстоюванням напою.

  Позбавлення від неприємного запаху

  Очищення самогону молоком

  Марганцівка для очищення самогону

  Після того як ви отримали готовий самогон, він має дуже різкий і неприємний запах. Такий навіть пити не хочеться. Але існує спосіб як позбутися запаху в домашніх умовах. Рецепт дуже простий.

  Купуєте в аптеці марганцівку. Її потрібно розрахувати пропорції: на 1 л самогону беремо 2 чайні ложки марганцю. Розчин з марганцівкою потрібно нагріти на водяній бані протягом 15 хвилин, але не довше. Далі потрібно дати самогону з марганцівкою відстоятися протягом 10 годин, а то й більше в прохолодному і темному місці.

  Потім необхідно перелити його в інший посуд, при цьому зробити так, щоб осад залишився на дні. Щоб було надійніше, необхідно процідити розчин через фільтр. Якщо немає під рукою лійки, то в домашніх умовах підійде обрізана пляшка в шийку якої щільно набита вата. Якщо ж ви боїтеся, що вата може опинитися в спиртному, можна просто зробити отвір в пробці і процідити через нього.

  Деревне вугілля і спирт

  Очищення самогону молокомАктивоване вугілля використовують давно, як одне з найбільш надійних засобів, що очищають. Пройшло вже багато років з тих пір як він став продаватися в аптеках, але досі не втратив свого властивості і популярності серед людства. Адже він вважається природним абсорбентом, який вбирає в себе всі домішки, а також шкідливі речовини. Дана властивість активованого вугілля є незамінною знахідкою для тих, хто виготовляє самогон в домашніх умовах. Він відмінно видаляє всі шкідливі речовини, а також може прибирати запах. Є кілька способів очищення самогону з використання даного інгредієнта. Нижче описано один із найпоширеніших способів застосування.

  Потрібно взяти 50 г активованого вугілля на 1 л рідини. Попередньо його треба потовкти. Далі отриманий порошок потрібно всипати в бутель і протягом 1-3 тижнів щодня перемішувати його по 3-4 рази. Далі необхідно дати відстоятися алкоголю протягом тижня, після цього спирт потрібно профільтрувати і перелити в чисту ємність.