Зміст

 • Основні типи дистиляторів
 • Який самогонний апарат краще
 • Огляд популярних моделей і новинок
 • Як протестувати дистилятор

Перш ніж приступити до самогоноваріння, треба вибрати відповідний прилад. Хоча огляд самогонних апаратів досить широкий, конструкція у більшості моделей схожа. Знаючи, на що звертати увагу при покупці, ви зможете зробити правильний вибір і зробити якісний напій.

Основні типи дистиляторів

Завдання самогонного апарату полягає в тому, щоб виділити з браги спирт. Для цього брагу нагрівають, а пара, що утворилася охолоджують, пропускаючи його через змійовик, навколо якого циркулює холодна вода. Такий процес називається дистиляцією, а сам пристрій іноді називають дистилятори. У результаті виходить рідина з високим вмістом етилового спирту.

Всі моделі дистиляторів відрізняються за типом ємності, в яку заливається брага, за методом охолодження пари і якістю очищення спирту. Самогонний апарат може бути:

 • без відстійника (дефлегматора або сухопарника);
 • з відстійником;
 • проточний (охолоджується проточною водою);
 • непроточний.

Апарат без відстійника гірше очищає спирт від домішок. У парах браги крім спирту присутня вода, сивушні масла та інші компоненти. На початку і середині процесу їх мало, але чим довше проходить кипіння, тим їх кількість збільшується. Це впливає на якість самогону. Дефлегматор ще називають сухопарником, він передбачений як раз для того, щоб краще очистити пар від домішок. Він вбудовується між баком і змійовиком.

Окремо варто згадати про самогонному апараті без змійовика. У ньому ємність для збору самогону знаходиться всередині каструлі з брагою, а пара охолоджується від дна іншої ємності з холодною водою (льодом, снігом), стоїть над брагою. Якість самогону виходить дуже низька. Він не йде ні в яке порівняння з напоями, отриманими на сучасних приладах.

За типом бака для браги самогонні апарати можуть бути:

 • компактні;
 • професійні (великих обсягів);
 • електричні з теном;
 • передбачені для нагріву на індукційній печі;
 • нагрівають на газу;
 • на основі скороварки.
 • з міді, нержавіючої сталі або алюмінію.

На баки найчастіше встановлюють термометри для визначення температури браги. Що стосується саморобних апаратів, то тут фантазія людей не знає кордонів.

Який самогонний апарат краще

Щоб відповісти на питання, який апарат для самогоноваріння краще, необхідно вивчити його конструкцію. Якщо ви хочете отримати високий ступінь очищення, то купуйте модель з дефлегматором (сухопарником). Оптимальним матеріалом для перегоночного куба вважається міцна харчова неіржавіюча сталь товщиною 2 мм Деякі воліють аламбики з міді. Оскільки мідь поглинає сірку та її сполуки, смак готового напою поліпшується.

Можна купити ректифікаційної колони, що дозволить отримувати спирт міцністю 90% і вище. Такі моделі з’явилися у продажу порівняно недавно, але користуються попитом, адже з їх допомогою роблять практично будь-міцний алкогольний напій.

Якщо ви вибираєте дистилятор зі змійовиком, то віддавайте перевагу моделям, в яких він розташований вертикально. Звертайте увагу, як відбувається охолодження пара. В умовах відсутності проточної води слід вибирати моделі з непроточным способом охолодження. Дуже зручно використовувати бак з широкою горловиною і розбірним дефлегматором, оскільки його завжди можна помити всередині.

Даючи рекламу самогонних апаратів, виробник прагне показати їх кращі якості, змовчавши про недоліки. Тому перевіряйте відгуки про моделі, яку вам захотілося купити. Цікавтеся, на скільки років дається гарантія.

Якщо робити порівняння між різними моделями, то одноголосно поставити якийсь прилад на перше місце навряд чи вийде. Один воліє німецьку модель «Німеччина», на яку дають 10 років гарантії, інші вибирають Могорич за низьку вартість, хоча стінки бака у нього досить тонкі. Є свої шанувальники у різних моделей Домовичка і Фенікса.

Огляд популярних моделей і новинок

Серед вітчизняних торгових марок самогонних апаратів можна виділити Алковар, Добрий Жар, Могорич (Челябінський завод), Фенікс, Домовичок (компанія «ЮКОНД»). Є й інші виробники. Кожен з них випускає кілька моделей, що відрізняються за обсягом, продуктивністю і ціною.

Постійно з’являються новинки, наприклад, апарат Могорич Машковського, який може працювати в режимі дистиляції та ректифікації. Новий Могорич забезпечений двома тенами, а його продуктивність становить 3,5 літра в годину. Бюджетні новинки під назвою «КрепышОк» і «Класик» випустив Алковар. Нова модель «Тріумф» від виробника Добрий Жар оснащена двома сухопарниками.

Крім вітчизняних самогонних апаратів, на ринку з’явилося багато іноземних дистиляторів. Є моделі з Німеччини, Фінляндії, Білорусі, а самогонний апарат «Японія» роблять в Тайвані. Модель «Японія» відрізняється високою ціною, але зате її можна використовувати для варіння пива, для зброджування сусла, для отримання самогону. Вона забезпечена декількома спиртомерами, повністю розбирається, всі шви зроблені ідеально.

Іноді порівняння російських і німецьких дистиляторів відбувається на користь останніх. Іноземні прилади дорожче, але їх вибирають за високу якість, багату комплектацію, можливість розбирати конструкцію. Працювати з такими апаратами легко, і вони володіють високою продуктивністю. До того ж у людей завжди є потреба випробувати щось нове.

Як протестувати дистилятор

Зрозуміти всі переваги і недоліки приладу можна, протестувавши його. Зазвичай для того, щоб зробити якісний тест, треба перегнати якусь кількість браги. Деякі компанії завищують продуктивність своїх приладів, тому реально визначити, скільки та чи інша модель виганяє самогону, можна тільки на практиці.

Одній людині зробити тести багатьох приладів досить складно. По-перше, їх треба мати, по-друге, на таке тестування йде багато часу. Тому порівнюють різні моделі дистиляторів за відгуками.

Корисно буває порівняти тест більш дорогої моделі з тестом бюджетного апарату, щоб зрозуміти, в чому перевага першої. Зазвичай важливими відмінними якостями стають товщина стінок, ширина горловини, якість з’єднувальних елементів.

Габарити дистилятора вибирають, виходячи з розмірів приміщення і потреб у самогоні. Чим більше ви збираєтеся отримати алкогольного напою, тим більше знадобитися ємність, але і вартість приладу збільшиться. Враховуйте, що ємність буде заповнено на 75%.

Порівнюючи моделі перед покупкою, зверніть увагу на комплектацію. В неї повинні входити шланги, прокладки, що забезпечують високу герметизацію, спиртомір і термометр. В цьому випадку ви зможете почати перегонку без зволікання.