Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготування

Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготуванняВиробництво чачі ведеться з винограду. Вважається, що коріння цього напою тягнуться з Кавказу. Солодощі, у винограді, достатньо, щоб вести виробництво без додавання цукру. Такий коньячний спирт легко приготувати в домашніх умовах. Іноді виноградний сік використовується для приготування вина, а макуха з водою переганяється в чачу. За іншими рецептами, замість вина, весь виноград йде на виготовлення виноградної чачі.

Чача з винограду в домашніх умовах

Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготуванняЩоб приготувати чачу з макухи винограду в домашніх умовах за існуючими рецептами, потрібно мати обладнання у вигляді ємності з гідрозатворів і апарат для перегонки. В якості додаткового обладнання потрібні марля, спиртометр, сито і прилад, що вимірює рівень кислотності. Для очищення готового продукту потрібен марганець і деревне вугілля.

Чача з винограду краще виходить із сортів винограду, з підвищеним рівнем кислотності. Для цього вибираються кавказькі або кримські краєвиди. Рекомендують застосовувати більш пізні сорти темного винограду. Можна підв’ялений, що надає чачі своєрідний аромат.

Також рекомендуємо прочитати:

Основою продукту є брага, яку готують з винограду непридатного для вина або з макухи. Виноград, перед переробкою мити не слід. Його поверхня містить білий наліт. Це дикі дріжджі, які збільшують ступінь бродіння. Промивання грон проводять лише у випадках наявності на поверхні залишків хімікатів. Весь матеріал проглядається, видаляються сухе листя, бруд і гниль.

Давити виноград можна як окремими ягодами, так і цілими гронами. Для цього його укладають у велику ємність і тиснуть руками або ногами, з метою утворення макухи. Якщо в якості матеріалу використовуються вичавки, з якого було виготовлено вино, то пропорції макухи потрібно збільшувати вдвічі, оскільки вони вже частково віддали свої властивості.

Читайте також: Калорійність горілки. Чи можна поправитися від горілки?

Зброджування винограду

Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготуванняВ процесі зброджування, для отримання продукту високої якості, цукор не додається. Однак, при недостатній солодощі винограду або для збільшення виходу продукту, цукор потрібно. Як правило, брага бродить без дріжджів. У разі крайньої необхідності, можна використовувати спиртові дріжджі. Зазвичай кількість диких дріжджів на поверхні винограду цілком достатня, щоб процес бродіння йшов нормально.

Важливу роль грає якість води. Готувати виноградну брагу з використанням дистильованої води, неприпустимо. Якщо ж використовується вода з водопроводу, то їй, попередньо, потрібно дати відстоятися. В осад підуть важкі домішки, а хлор випарується.

Дотримання температурного режиму, впливає на аромат і якість кінцевого напою. Звичайно, в домашніх умовах, процес протікає в інтервалі температур 14-20 градусів. Час коливається від одного до півтора місяців. Після цього в бразі утворюються альдегіди і ефіри, які підвищують аромат чачі. При приготуванні браги з температурою навколишнього середовища 20-30 градусів, цей аромат буде загублений. При правильному виготовленні браги в домашніх умовах, після початку бродіння, на поверхні з’являються бульбашки. Мезга спливає вгору. Якщо присутність цукру недостатнє, то починає утворюватися цвіль. Щоб цього не відбувалося, сусло регулярно перемішують, опускаючи мезгу на дно.

Як тільки мезга самостійно опуститься, а рідина посвітлішає – приготування браги закінчується. Для гарантії можна до неї піднести запалений сірник, яка не повинна згаснути. Інший варіант – прилад аерометр, який при зануренні в рідину, повинен дати показання менше 1,002.

Читайте також: Очищення самогону содою в домашніх умовах: інструкції та поради

Перегонка браги

Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготуванняПерегонка браги ведеться тим же способом, що і приготування самогону. Перебродило сусло можна розділити на макуху і перебродив виноградний сік. У першому випадку, процес перегонки ведеться окремо. А у другому в апарат заливається перемішана брага.

Виробництво чачі починається з заливки сусла в дистилятор. Перші 10% продукту відбирають на технічні потреби, тому що використовувати його в якості пиття, неприпустимо. Продовжують перегонку, до виходу 40-градусного дистиляту. Перевірити це можна спиртометром. Інший спосіб перевірки, шляхом підпалювання суміші. Гнати можна до тез пір, поки вона горить. Потім весь дистилят змішується з водою, доводиться до фортеці 40 градусів і повторно переганяється.

Очищення самогону

Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготуванняПісля перегонки дистиляту в домашніх умовах, його очищають. Зробити це можна застосовуючи марганцівку, спеціальний папір або активоване вугілля.

Якщо очищення йде з використанням вугілля, то його поміщають у воронку, отвір якої накладена марля. Вливаючи туди тонкою цівкою дистилят, отримуємо очищений продукт.

Очищення марганцівкою займає більше часу. Це пов’язано з приготуванням розчину марганцівки, 2 гр. якої, розчиняється в 50 мл підігрітої води. Ця суміш додається в 1 літр дистиляту. Після закінчення 10 годин, весь розчин підлягає повторній перегонці.

Рецепт чачі з макухи винограду в домашніх умовах

Опис процесу виготовлення чачі з винограду в домашніх умовах, рецепти приготуванняРецепт чачі з виноградного макухи застосуємо, коли відокремлений виноградний сік і залишається один макуха.

Рецепт приготування:

 • Макуха – 1 частина.
 • Вода – 2 частини
 • Цукор — 0,5 кг .

Додавання цукру потрібно для сорту Ізабелла, оскільки цукристість цього виду невелика. Якщо ж застосовуються сорти, вирощені в південних районах, то цукор можна не додавати. Приготування чачі йде без застосування дріжджів.

Читайте також: Домашнє самогоноваріння. Вибір обладнання та рецепти

На початковому етапі потрібно приготувати брагу. Щоб це зробити, треба в макуха додати теплу воду і необхідну кількість цукру. Добре перемішавши суміш, поставити її в ємність під водяним затвором. Час бродіння – 1 – 1,5 місяця. Потім сусло можна починати переганяти.

Рецепт чачі з винограду в домашніх умовах

На підставі цього рецепта йде приготування продукту без дріжджів і цукру.

Рецепт:

 • Грона винограду давляться і поміщаються у велику посуд, прикриту зверху.
 • Щодня сусло потребує перемішуванні, щоб вся мезга опустилася на дно.
 • Після закінчення тижня, виноградний сік відокремлюється і, без додавання цукру, переганяється.
 • Відокремлений макуха, можна використовувати повторно також без використання цукру і дріжджів.

Корисні поради приготування чачі

Ось деякі поради:

 • Не варто збирати врожай винограду відразу після дощу. Краще це зробити пізніше, щоб ягоди вкрилися дикими дріжджами.
 • Враховуючи, що в підмороженому винограді процес бродіння прискорюється, грона можна покласти в морозильну камеру. Відтавати вони будуть при роздавлюванні.
 • Очищати дистилят молоком неприпустимо, оскільки кінцевий продукт змінює смак. Це можна робити тільки для браги із цукру або цукерок.
 • Щоб чача отримала коньячний запах, її потрібно тримати в бочках, виготовлених з дуба. Також у неї допускається додавання дубових трісок.

Існує безліч рецептів по виготовленню чачі з виноградного макухи. Це напій у горян, вважався джерелом довголіття. У південних районах його виготовлення йде зовсім без додавання цукру. Однак, навіть приготований в домашніх умовах, це продукт, який треба вживати в міру. У великих дозах він шкідливий.