Описано особливості коньяку Hine, в тому числі видів Rare Vsop і Xo, описані переваги і смакові якості

Описано особливості коньяку Hine, в тому числі видів Rare Vsop і Xo, описані переваги і смакові якостіКоньяк з відмінним смаком, величезною витримкою і багатою історією – все це справедливо по відношенню до такого напою, як Hine. Цей алкоголь відомий у всьому світі і давно закріпив за собою статус преміального напою, потіснивши своїх конкурентів і заслуживши місце в самому Букінгемському палаці. Коньяк Hine, одного разу з’явившись на столі Єлизавети Другої, став напоєм, міцно асоційованих з королівською родиною.

Як і будь-вінтажний алкоголь, коньяк «Хайнц» є рідкістю і нерідко стає лотом аукціонних торгів. Цінителі заявляють, що «Хайнц» володіє неповторним смаком і дуже тонким ароматом.

Історія становлення напою

Коньяк Hine, як і інші статусні марки алкоголю, носить ім’я свого творця – Томаса Хайна. Зараз, безумовно, Hine Corp. втратила одноосібність правління клану Хайнов, проте раніше засновник компанії володів монополією на розлив цього виду коньячних вин. Безпосередньо сама історія напою починається з переїзду 16-річного Томаса Хайна у Францію, а саме в місто Жарнаке в 1791-му році. Там майбутній бізнесмен одружується на дочці власника однієї з маленьких коньячних курилен, після чого займає посаду партнера.

Також рекомендуємо прочитати:

Перша пляшка коньяку Hine вийшла вже безпосередньо з конвеєра лавки, верховенство над якою зайняв сам Томас. Напій сподобався британської знаті, після чого на коньяк звернула уваги і королівська родина. Зараз корпорація Hine увійшла в концерн «Louis Vuitton-Moet-Hennessy», контрольний пакет залишається за нащадками першого Хайна, однак акціонерами в підприємстві виступають і інші контрагенти.

Виноград для «королівського» коньяку

Описано особливості коньяку Hine, в тому числі видів Rare Vsop і Xo, описані переваги і смакові якостіHine Corp. не має в своєму розпорядженні власними виноградниками, скуповуючи продукцію у місцевих підприємців. Зокрема, мова йде про постачання з провінцій Гран Шампань і Пті Шампань. Ключовою сорт для коньяку «Хайнц» — Grand Fine Champagne, проте в компанії ведуться і невеликі закупівлі Фен Буа. Повний рецепт напою міститься потай, тому про технології витримки алкоголю і безпосередньо приготування коньяку інформації небагато. Відомо, що весь алкоголь марки «Хайнц» піддається редуцированию, що знижує міцність коньяку до 60%. Коньяк «Хайнц» відомий м’яким смаком і легко п’ється.

Читайте також: Як приготувати коньяк в домашніх умовах: рецепти і способи

Англійські традиції

Коньяк « Hine » відомий в тому числі і ортодоксальністю, яку нерідко пов’язують виключно з англійським корінням напою. Так, наприклад, коньяк цієї марки витримують у бочках виключно з тронсэйского дуба. Ця деревина прискорює процес вивільнення танінів, що дозволяє напою дозрівати значно раніше. Що примітно, на відміну від інших винокурень з світовим ім’ям, технологія виробництва коньяку «Хайнц» не варіюється в залежності від вартості конкретної лінії продукції. У корпорації нерідко відзначають, що алкоголь цієї марки залишається однаково статусним при будь-якому ціннику.

Елітарний алкоголь

Описано особливості коньяку Hine, в тому числі видів Rare Vsop і Xo, описані переваги і смакові якостіОдна з спеціалізацій виробництва Hine Corp. – це напою класу «ВСОП» (Very Superior Old Pale), що означає тривалу витримку. Вік наймолодшого спирту в купажі такого коньяку перевищує 4 роки, тоді як середня витримка досягає 12 років. Коньяк Hine Rare Vsop – це шедевр коньячного мистецтва, який неодноразово був визнаний найкращим напоєм своїй категорії в світі. Саме «Хайн ВСОП» подають до столу королеви і на світські раути.

Додаткова витримка в бочках з тронсэйского дуба дозволяє наситити напій додатковими танінами, додати нотку англійської смаку». Хоча, на думку деяких сомельє, Hine Vsop не вистачає ванільних ноток від бочок з лимузенского дуба.

Крім Hine Vsop , корпорація спеціалізується на постачаннях у Великобританії так званих early landed напоїв з умовно невеликий витримкою. Бочки цього напою простояли не більше 15 років. Такий вид коньяку цінується особливо, так як смак у нього дещо відрізняється від преміального варіанти. Всі коньяки «Хайм», в тому числі Hine Vsop , пройшли повну міжнародну сертифікацію і допущені у вільну реалізацію. Однак, зважаючи обмежених обсягів виробництва, напої найчастіше стають об’єктом аукціонів, зокрема мова йде про Hine XO (Extra Old).

Читайте також: Коньяк “Арарат” – історія шедевра Єреванського заводу

Коньяк для королівського столу

Пляшки коньяку Hine XO йдуть з торгів за ціною в кілька тисяч і навіть десятків тисяч доларів. Нарівні з Hine Vsop, XO також поставляється до столу королеви в спеціальному, закупореному чохлі. Корпорація несе пряму відповідальність за достовірність напою для королеви, тому коньяк для її столу проходить жорсткий відбір. В цілому ж, коньяки Hine Vsop, XO і інші поширені в 150 країнах світу. Корпорація знаходиться в стабільній позиції на ринку, здавати яку не збирається.

Аромат і смак

Описано особливості коньяку Hine, в тому числі видів Rare Vsop і Xo, описані переваги і смакові якостіВідгуки цінителів Hine Vsop часто не єдині в тому, слід смакувати напій в первозданному вигляді, тобто чистому, або ж з додаванням невеликої кількості води. Коньяки цієї марки мають легкої деревної нотою, характерною для більш міцних напоїв, у тому числі віскі, але першу скрипку грає присмак сухофруктів з м’яким присмаком прянощів і меду. Аромат шляхетний, як і личить елітарного алкоголю, в ньому домінують польові квіти, фрукти і жасмин. Коньяк відрізняє глибокий колір із золотистим акцентом, що надає алкоголю схожість з чистим медом. Крім того, букет ароматів напою може вміщувати також:

  • невеликі нотки тютюну;
  • акцент на ароматі дуба;
  • легкі інтонації акації;
  • невеликий запах прянощів, у тому числі гвоздики.

Вінтаж, панове

Однією з останніх колекцій Hine Corp. стала серія «Вінтаж», для якої, згідно з твердженням компанії, була повністю відновлена традиційна, старовинна модель перегонки і витримки коньяку. На ринку коньяк Hine Vintage зайняв позицію алкоголю преміум-класу. Ключові шанувальники – чоловіки, які відзначають більш глибокий акцент дуба під смакової панелі і аромат тютюну. Частина серії «Вінтаж» — це коньяки XO, присмак яких суттєво відрізняється в залежності від регіону, що стало батьківщиною для ягід, що використовуються при виготовленні напою, і погодних умов. Згідно відгуками сомельє, Hine слід смакувати без нічого, не перебиваючи смак.

Не обійшлося без підробок

Описано особливості коньяку Hine, в тому числі видів Rare Vsop і Xo, описані переваги і смакові якостіНастільки дорогий алкоголь як Hine не міг не стати об’єктом для численних підробок і різного роду махінацій. Напій цієї марки найбільш доцільно купувати у перевірених дилерів, вимагаю сертифікат, що підтверджує їх право на реалізацію такої продукції. Hine – це ознака статусу, коньяк преміум-класу, його упаковка ідеальна, складена з істинно англійської педантичністю, а багатогранний смак і багатий на акценти. За відгуками, дві однакові пляшки Hine можуть володіти різними відтінками присмаку. Звичайно, такий алкоголь не може варто дешево і при купівлі пляшки підробку можна відрізнити і по вартості. Ось кілька ознак сурогату:

  • блідий колір, рідина майже прозора;
  • сургуч на пляшці порушений;
  • на етикетці є дивні, маленькі значки або позначки;
  • відсутні знаки виробника, у тому числі пояснення по складовим напою.

Читайте також: Приготування коньяку в домашніх умовах зі спирту: рецепти та поради

Суто англійське спиртне Hine захопила ринок. Незважаючи на те що виробництво такого напою почалось у Франції, цьому алкоголю не відмовиш у дотриманні традиції, манірності і малої дещиці офіціозу. Все, як і прийнято в Англії.

Купувала чоловікові в якості подарунка Hine Vsop на ювілей, залишився задоволений. Спершу поставив пляшку на чільне місце, заборонив відкривати, але сам же й не витримав. Коньяк дуже м’який з пряним ароматом, п’ється легко, присмаку спирту немає взагалі. Покупкою задоволена, своїх грошей ця пляшка коштувала.

Людмила, Москва

З продукцією «Хайнц» знайомий давно, довелося спробувати у шефа. Хотів купити, але ціна кусалася неймовірно, все ж заощадив на Всоп, придбав. Відкрили на випускний дочки, перше, що відразу ж здивувало — дуже сильний аромат, трохи солодкий і дуже ніжний. Не сказав би, що коньяк міцний, але може бути просто мені попалася така пляшка, в цілому задоволений.

Сергій Петрович, Самара

Hine — це статус. Багато вважають пиженством пити настільки дорогий алкоголь, але не я. Закохався з першого келиха, ці дубові нотки, легкий присмак ванілі. Варто один раз спробувати і вже не зможеш інакше дивитися на цей коньяк.

Андрій, Волгоград