Основні марки бельгійського пива, основні назви та відмінність різних сортів

Основні марки бельгійського пива, основні назви та відмінність різних сортівПиво — один з найдавніших напоїв людства. Ще у Вавилоні та Стародавньому Єгипті цей напій не тільки вживали при житті, але і клали судини з ним в похоронну камеру. В даний час популярність його також велика. І Бельгія заслужено займає одне з почесних перших місць серед усіх країн з пивоварінню. Цей пінний напій виготовляється в країні вже протягом більш ніж 500 років.

Історія і традиції бельгійського пивоваріння

Визнаним старійшиною вважається пиво марки «Hoegaarden», яке веде свою історію з 1445 року. Крім того, велика кількість марок цього бельгійського алкоголю не експортується в інші країни і спробувати його можна тільки на території держави.

Понад 900 сортів готові запропонувати бармени в бельгійських пивних, при цьому більшість з них виготовляється за старовинними рецептами на власних пивоварнях. Безліч сортів і назв, темне, світле, ель… У кого не запаморочиться готова від такого різноманіття пінного напою? Несподіванка і оригінальність його смаків нікого не зможе залишити байдужим.

Також рекомендуємо прочитати:

Основні види бельгійського пива і їх відмінності

Головною відмінністю сортів бельгійського пива є його досить висока щільність і міцність. Якщо німецькі або чеські пивоварні готові пригостити вас напоєм фортеці 4 — 4,5 градусів, то бельгійське алкоголь порадує вас повними 6 градусами у своєму хмільний напій.

Читайте також: Хугарден (hoegaarden) — пиво з яскравим смаком та незабутнім ароматом

Все різноманіття цього пінного напою в Бельгії ділиться на декілька основних сортів:

 • Пшеничне біле пиво. Цей мутнуватий неміцний напій з кислинкою добре освіжає в жаркий день. Інша назва такого пива — бланш. Крім пшениці деякі виробники, наприклад, компанія InBev в своєму виробництві додають овес, трохи апельсинової цедри і коріандр. Саме так виготовляється всесвітньо відомий «Hoegaarden».
 • Основні марки бельгійського пива, основні назви та відмінність різних сортівЯкщо в біле пиво для природного бродіння додаються дріжджі, то в алкоголі виду ламбік природне бродіння досягається за рахунок додавання натуральних соків. Зазвичай це вишневий натуральний сік. Для природної ферментації потрібно більшу кількість часу, ніж для дріжджовий. Тому щоб отримати молодий ламбік потрібно 3 — 6 місяців і він має присмак сидру. А зріле бельгійське пиво цього сорту вимагає витримки від двох до трьох років у великих дубових бочках і має вже тонами хересу. Технологія виробництва такого виду напою складна і незмінна протягом більш ніж 400 років. Тому, крім Бельгії, ніхто більше не виробляє вишневий ламбік.
 • Бельгійське пиво сорту кез це змішання молодого та витриманого ламбіка. При цьому беруть кілька напоїв різного віку, велику частину яких складають молоді сорти ламбік.
 • Крик пиво — відомо як бельгійське вишневе пиво і до цього часу навколо нього точаться суперечки між аматорами. Одні стверджують, що вишневий крик — це не більш ніж сорт ламбіка, витриманого на вишневому соку. Інші впевнені, що вишневе пиво крик є самостійним видом. У будь-якому випадку цей сорт займає гідне місце в рамках алкогольної історії та культури і має велику армію своїх шанувальників.
 • Бельгійський Ель — по суті, ця назва об’єднує безліч сортів, кожний з яких унікальний за своїм складом.
  • Траппистское пиво — цей вид еля виготовлявся ченцями траппистами. Це щільний і міцний напій містить на дні осад, багатий вітаміном B. Знавці намагаються відкривати пляшки траппистского пива обережно, щоб не збовтати осад і обов’язково допивають його з пляшки. Найбільшу популярність придбав гіркий сорт орваль з нотками шавлії. Ми радимо обов’язково спробувати орваль пиво при можливості.
  • Аббатские елі більш різноманітні і включають в себе як легкі, так і більш міцні сорти пінистого напою . При цьому назва «Аббатское пиво» не запатентовано і широко використовується бельгійськими пивоварами на своїй продукції. Особливістю такого виду є те, що воно остаточно дозріває після розливу безпосередньо в пляшках.
  • Основні марки бельгійського пива, основні назви та відмінність різних сортівФландрський червоний ель це напій, дуже схожий на ламбік наявністю фруктових ноток у своєму смаку. Виробники також додають в червоний ель різні прянощі для отримання нових смакових відтінків. При цьому сам напій володіє насиченим червоним кольором. Червоний ель пиво користується особливою любов’ю серед шанувальників пінного напою.
  • Коричневий ель — це міцне темне пиво, яке володіє широким спектром смакових відтінків. Наприклад, темний Gildenbier здивує вас шоколадними нотками в своєму смаку, а Kastell Brown порадує тонким солодким присмаком. Відмінною особливістю сортів темного напою в Бельгії є його міцність до 10 градусів.
  • Амбер ель — вид, що включає в себе легкі сорти пива з легкою гіркуватістю.
  • Золотий ель — це вид хмільного напою, який володіє високою міцністю і яскраво вираженим солодовим або хмільним присмаком.

  Читайте також: Heineken: розвиток виробника та особливості пива «Хайнекен»

  Де купити даний темне бельгійське пиво

  Безумовно, для того, щоб спробувати цей пінний напій, найкраще приїхати в цю чудову країну. Варто відзначити, що якість напоїв, що продаються в фасованої тарі в супермаркетах Бельгії практично не поступається аналогічним сортам, що розливається у місцевих пивних.

  Основні марки бельгійського пива, основні назви та відмінність різних сортівВеликий вибір пінного напою готові запропонувати спеціалізовані магазини мережі Beer Planet. У таких магазинах ви можете загубитися, вибираючи більш ніж з 600 сортів пива місцевого розливу.

  Якщо ж ви хочете посидіти за келихом і неспішною бесідою з одним, то радимо відвідати одну з численних бельгійських пивних. У такий пивний Becasse, що веде свою історію з 1877 року, вам подадуть фруктові ламбики і вишневий кез у посуд з глини.

  Читайте також: Стаут: сорт темного пива, родом із століть

  Не можна забути і про найбільше свято пива Бельгії — Октоберфестен. Щороку під час його проведення спробувати цього пінного напою приїжджають тисячі туристів.