Основний і інші варіанти приготування вина з калини

Основний і інші варіанти приготування вина з калиниОсінь – це пора пізніх ягід, особливо калини. Ця культура росте практично скрізь і дає багатий урожай. З приходом вересня у багатьох господинь виникає питання, що можна зробити з калини? Вона є відмінним продуктом для варення, сушенья, додавання до інших заготовок. Але багатьом особливо полюбилося домашнє вино з калини, основою якого є сік ягоди.

Корисно вино з калини

Калина завжди вважалася однією з найбільш корисних ягід наших широт. Тому рецепт вина з калини в домашніх умовах стане в нагоді багатьом. Перед тим, як приготувати вино з калини, можна дізнатися, скільки всього корисного може принести цей напій:

 • калина – це основне джерело вітамінів у зимовий період, сік містить стільки вітаміну С, що з лишком може обігнати і цитрусові, чорну смородину;
 • червона калина особливо корисна людям, які мають анамнезі будь-які захворювання крові. Згідно зі спостереженнями, ягода при регулярному використанні є кращим «ворогом» анемії;
 • літнім людям можна вживати вино з калини по трохи кожен день і не переживати із-за тиску, ягода сприяє його зниження;
 • безсумнівно, корисним буде вино людям, яких долає хандра, осіння втома і депресія. Калинове вино позитивно впливає на настрій і кількість ендорфінів у крові.

Читайте також: Тоскана – регіон виноробства Італії: Вина Тоскани

Як готувати калину

Основний і інші варіанти приготування вина з калиниЩоб вино вийшло смачним і не зіпсувався ягоду необхідно ретельно готувати. В іншому випадку, вино може не вийде, перебродити або зіпсується ще до кінця бродіння.

Також рекомендуємо прочитати:

Багато хто не люблять калину з-за її характерною гіркоти. Такий смак з’являється не відразу, а лише коли ягоди рослини потрапляють у перші осінні заморозки. Тому «знавці» цієї культури намагаються зібрати ягоди вручну в самому початку їх достигання. Це можна зробити в період початку осінніх морозів. Тверду червону ягоду збирають, перебирають і вміщують у скляні банки будь-якого обсягу. Щоб рослина дозріло, банки можна поставити на вікно, куди максимально потрапляє сонячне світло.

Після того, як ягоди максимально наливаються соком, можна починати приготування їх до бродіння. Весь майбутній продукт треба ретельно перебрати. Будь-яка зіпсована ягода здатна звести всі зусилля до нуля: все зіпсоване, пом’ята і з цвіллю викидається. Практично у всіх рецептах приготування калини відбувається без миття ягід.

Рецепти приготування вина з калини

Зараз існує величезна кількість різних способів, з допомогою яких приготування калинового напою може бути успішним. Кожен рецепт вже випробуваний на практиці і використовується багатьма для приготування вина.

Читайте також: Турень – виноробний регіон Луари, Франція: Вина Турени

Столове вино з калини

Такий домашній спосіб приготування допомагає зробити вино, яке можна вживати не тільки для великих застіль, але і просто в затишній обстановці. Подібний рецепт допомагає отримати несолодкий напій з мінімальним рівнем алкоголю.

 • Необхідно видавити сік з вже підготовлених ягід. Даний рецепт не потребує попереднього ополіскування ягід, їх досить перебрати і злегка перемять руками. Щоб приготування було успішним можна використовувати тільки скляний або емальований посуд.
 • Основний і інші варіанти приготування вина з калиниНа кожен кілограм розім’ятих ягід необхідно додати склянку охолодженої до кімнатної температури кип’яченої води і приблизно сто грам цукру. Зверху сік і ягоди засипаються десятком ягід родзинок. Це обов’язкова умова. Ємність обв’язується марлею і зі всіх сторін і залишають у спокої на три дні в теплому місці.
 • Необхідно підготувати стерильну скляну ємність. Перебродив сік отцеживается від макухи і переливають у підготовлений посуд. Потім до нього додається ще 1,5 літра чистої води (розрахунок на один кг ягід).
 • Подальше приготування вина відбувається з додаванням цукру. Триста грам цукру необхідно розділити на три рівні частини (розрахунок на один кг ягід). По одній частині треба всипати в перший, третій і шостий день після переливання соку у стерильну ємність.
 • Після того, як цукор буде повністю доданий, необхідно помістити в ємність гідрозатвор чи використовувати стародавній рецепт – гумову рукавичку. Один з пальців на рукавичці проколюється найтоншої голкою. Це потрібно робити для того, щоб вуглець виходив з ємності, але не замещался киснем.
 • Приблизно через місяць рукавичка почне опадати. Це говорить про те, що приготування вина практично закінчено. Тепер домашній продукт переливається в банки або пляшки, не зачіпаючи осад, і залишається ще на місяць для настоювання.
 • Читайте також: Абхазьке вино “Лыхны”. Опис і склад напою

  Цей рецепт є основою для приготування будь-якого іншого алкогольного продукту з калини. Багато хто помітив, що робити калиновий напій можна без використання спирту або іншого алкоголю. Щоб отримати домашній лікер з калини, досить додати в брагу на третину більше цукрового піску. У деяких рецептах відсутня використання родзинок, тоді умова – наявність спирту. Щоб брага була середньою солодощі та вино вийшло десертним, цукру потрібно додавати по 120 грам на кожний кілограм розім’ятих ягід. У деяких рецептах розрахунок здійснюється виходячи з кількості соку. В такому випадку необхідно розраховувати цукор 0,5 до 1 і додавати трохи більше води.