Особливості, історія виникнення та різновиди текіли Ольмека, як пити алкоголь olmeca

Особливості, історія виникнення та різновиди текіли Ольмека, як пити алкоголь olmecaОльмека вважається найпопулярнішою маркою текіли, яка виробляється компанією Pernod Ricard. Свою назву текіла отримала на честь стародавнього племені омельков, які проживали на землі задовго до того часу, як з’явилися народи майя та ацтеків. На даний момент текіла olmeca є дуже відомим напоєм, який виготовляється за старовинними традиційними рецептами і при виготовленні використовується добірна блакитна агава.

Історія виникнення

Випуск текіла olmeca почався з 1967 року. Так як в основі виготовлення текіли лежить блакитна агава, виробництво напою було налагоджено в Мексиці в штаті Халіско. Технологія виготовлення даного алкоголю дуже схожа на технологію виробництва напою октлі. Оклі ще в стародавні часи готували аборигени і в основі напою перебував сік агави. Напої, градус алкоголю в яких понад 6 вважалися священними і дозволялося пити їх лише воїнам. Якщо до алкоголю торкався чужинець, то його чекала вірна смерть. По консистенції оклі нагадувала каламутну брагу, яка мала маленький відсоток алкоголю.

Після того, як іспанські конкістадори прибули в Центральну Америку, агавье сировину стали переробляти по-іншому також змінилася і рецептура. Завдяки вдосконаленню технології переробки агавого сировини сьогодні ольмека користується величезною популярністю і займає нішу серед алкогольних напоїв преміум класу. Як і в більшості випадків на вартість напою впливає термін витримки дистиляту. Багатьом людям ціна ольмеки здається дуже високою, але по-іншому і бути не може, так як процес виготовлення цього напою довгий, а агава дозріває протягом 8 років.

Також рекомендуємо прочитати:

Основна характеристика

 • Виробником дистиляту є Мексика, компанія Pernod Ricard.
 • Міцність напою становить 38-40 градусів.
 • Випускається об’єм пляшки 0,5 – 1 літр.

Різновиди

Компанія Pernod Ricard займається виробництвом лінійки ольмеки під назвою Destileria Colonial. У цю лінійку входять три виду алкогольного напою, які відрізняються між собою кількісним вмістом соку агави Tequilana Weber. Чим більше соку міститься в напої, тим дорожче він вартості.

 • Особливості, історія виникнення та різновиди текіли Ольмека, як пити алкоголь olmecaOlmeca. Являє собою класичний вид текіли. Вміст соку агави в такому напої — 51%. На 49% припадають різні дистиляти, які отримані з цукрового очерету.
 • Olmeca Altos. Даний вид текіли відноситься до напоїв преміум класу, так як в ньому міститься 100% соку блакитної агави, яка росте в долині Los Altos.
 • Olmeca Tezon. Така текіла відноситься до ніші класу суперпреміум. Напій виготовляється з 100% соку Tequilana Weber і тільки вручну. Кожну партію напою перевіряє знаменитий текилеро Хесус Ернандес. Також є його підпис на кожній пляшці.
 • Читайте також: Текіла санрайз — схід Сонця в текиловых тонах в домашніх умовах

  В залежності від товарної лінійки випускаються наступні види текіли:

 • Olmeca Silver. Такий вид напою не витримується і розливається по пляшках відразу після дистиляції. Таку текілу часто називають білою або срібною, хоча насправді вона прозора. У ольмека сільвер відчувається сильно виражений присмак різних прянощів і цитрусові нотки.
 • Olmeca Gold. Текіла ольмека золота, як і попередній її вигляд не має витримки і бутылизируется відразу після закінчення дистиляції. Текіла ольмека голд виходить шляхом змішування двох видів напою це Blanco і Anejo. За кольором алкогольний напій gold золотистий. Текіла olmeca gold є володарем прекрасного лимонного смаку з тропічними нотками. Також за смаком ольмека голд солодка, але має невелику перцеву гіркоту. Пити текілу голд необхідно невеликими ковтками.
 • Olmeca Blanco. Текіла ольмека бланко не витримується і розливається по пляшках після проходження всіх етапів дистиляції. Колір напою прозорий. У смаку відчуваються нотки лимона і пряним ароматом трав. Текіла olmeca blanco дуже солодка, відчувається аромат димку.
 • Olmeca Reposado. Такий вид текіли протягом шести місяців витримується в обпалених дубових бочках, де раніше зберігався бурбон. Саме тому текіла репосадо має золотистий колір і насичений смак. У смаку присутні відтінки диму, нотки екзотичних фруктів і меду. Текіла дуже солодка, але є невелика гіркоту.
 • Olmeca Anejo. Витримується в дубових бочках протягом півроку. Для витримки використовуються обпалені дубові бочки, раніше призначені для зберігання бурбона. Завдяки тому, що в бочках перебував бурбон ольмека має яскраво виражений золотий колір. За смаком напій солодкий, присутня невелика перцева гіркоту і відтінок диму. Також у напою є насичений аромат вишні, сливи і ванілі.
 • Olmeca Altos Plata. У дубавых бочках не витримується. Володіє яскраво вираженим ароматом і смаком цитрусових фруктів і трав. Колір напою прозорий або називається срібним.
 • Olmeca Altos Reposado. Текіла витримується протягом 6 місяців в дубових бочках. В результаті витримування виходить темно-золотий напій. Під час вживання напою відчувається солодкуватий смак ванілі, тропічних фруктів і деревини.
 • Особливості, історія виникнення та різновиди текіли Ольмека, як пити алкоголь olmecaOlmeca Tezon Blanco. Для отримання даного виду напою не потрібна витримка в бочках. Так як текіла не витримується в дубових бочках вона не має золотистим кольором, а має прозорий. У смаку ольмеки переплітаються нотки грейпфрута, трав і аромат агави. Також присутній присмак лимона і ванілі. Цінується такий вид ольмеки за цікаве довгий післясмак.
 • Olmeca Tezon Reposado. Для витримки отриманий в процесі дистиляту напій поміщається в бочки, виготовлені з білого дуба. Термін витримки складає 10 місяців. Із-за тривалої витримки в дубових бочках ольмека забарвлюється в золотистий колір. Смак алкоголю дуже цікавий і насичений. У ньому відчуваються ніжні нотки лайма і мандарина. Присмак наповнений ванільними і цитрусовими нотками.
 • Olmeca Tezon Anejo. Напій витримується протягом 1,5 року в якісних дубових бочках. Володіє золотим кольором і ненав’язливими нотками карамелі і цитрусів. У смаку присутній вершковий ірис з апельсиновими нотками. Є довгий післясмак. Градус алкоголю — 38.
 • Olmeca Chocolate. Не витримується в дубових бочках. Ольмека шоколад складається з шоколаду і класичного виду Olmeca. В напої відсутня властива алкоголю гіркоту, тому таку текілу потрібно пити в чистому вигляді. Шоколадний алкоголь підходить як для чоловіків, так і для дам.
 • Читайте також: Текіла Sierra: види Сієрра, як і з чим правильно пити сільвер

  Найпопулярнішим напоєм, в основі якого знаходиться Olmeca Chocolate є лонг-дрінк Ель Bandito. Крім ольмеки, до складу коктейлю входить темне пиво.

  Як пити ольмеку?

  Існує кілька правил класичного правильного вживання текіли. Такі правила в повній мірі можна застосовувати для ольмеки.

  • Особливості, історія виникнення та різновиди текіли Ольмека, як пити алкоголь olmecaСрібні сорти напою і текілу ольмека біла практично не вживають в чистому вигляді, а використовують як основу для приготування різних алкогольних напоїв. Щоб отримати коктейль безбарвний дистилят можна розбавити морсом або соком. У цьому разі не можна боятися експериментувати.
  • Багато цінителі білої ольмеки воліють вживати її в чистому вигляді з сіллю і скибочкою лайма. Тут головне пам’ятати про послідовності і не порушувати її. Спочатку слід вжити сіль, потім запити алкоголем і закусити шматочком лайма.
  • Якщо виникне бажання продегустувати такий алкогольний напій, як ольмеку в чистому вигляді, то необхідно вибирати для цього такі сорти, як Reposado або Anejo.
  • Пити ольмеку необхідно невеликими ковтками повільно щоб відчути кожну нотку.

  Читайте також: Текіла санрайз — схід Сонця в текиловых тонах в домашніх умовах

  Як відрізнити справжню текілу Ольмека від підробки?

  Пляшку ольмеки підробити дуже складно, проте, підробки можна зустріти досить часто. Щоб придбати справжню текілу ольмека і не наткнутися на підробку необхідно знати кілька ознак оригіналу:

  • Особливості, історія виникнення та різновиди текіли Ольмека, як пити алкоголь olmecaпляшка має рельєфну поверхню на ній знаходяться різні ольмекские ієрогліфи;
  • у пляшки є дуже рівні грані;
  • зварювальний шов на плічках пляшки відсутня;
  • на дні ємності є слід преса, який розташований по центру, всередині сліду преса знаходиться інформація про фірму-виробника, литраже, інших знаків на дні пляшки бути не повинно;
  • на сполучному елементі пробки є унікальний візерунок, який нанесений за допомогою преса і має вигляд трапеції;
  • поверхня етикетки рельєфна, етикетка і контретикетка розташовані на пляшці паралельно граням ємності.