Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пива

Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваНа сьогоднішній день виробництво крафтового пива набирає все більшу популярність. Пивовари крафтового пива вивели сотні різних сортів цього напою. Вперше пивоварня по виробництву крафта з’явилася в 1975 році в графстві Нортгемптонширі. Засновником пивоварні є Білл Уркухарт.

Що означає крафтовое пиво

Поняття крафтового пива з’явилося 1970-х роках. У цей період часу виникали і розвивалися невеликі за розміром пивоварні, які виробляли пиво за авторським або ж за традиційними рецептами. Якщо перекласти з англійської мови назва craft beer, то воно означатиме «ремісниче» пиво. Поняття означає, що пивовар готує напій за традиційними рецептами і при приготуванні використовує всі навички та майстерність, які він успадкував від своїх предків. Метою крафтового пива є задоволення потреб клієнта, а не виробництво великих обсягів напою.

Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваНа сьогоднішній день виробництво крафтового пива є успішною сферою бізнесу. На розвиток бізнесу крафтового пивоваріння істотно вплинули американські підприємці. У середині XX століття великі корпорації, які займалися виробництвом пива, представляли стандартні лінійки напою. Стандартне пиво приїлося людям і тоді заповзятливі бізнесмени, справжні любителі напою, вирішили по всій країні побудувати невеликі заводи з виробництва пива різних сортів. Такі невеликі заводи повністю задовольняють всі потреби клієнта і виробляють абсолютно різноманітні сорти хмільного напою.

Також рекомендуємо прочитати:

Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваСамими знаменитими пивоварами вважаються пивовар Фріц Майтаг і Джек Маколіфф.

Багато люди часто плутають поняття крафтового і драфтового пива, тому варто з’ясувати, що ж таке драфт.

Драфтовое являє собою пиво, яке знаходиться в бочках, а крафт означає міні-пивоварню без використання бочок.

Однак, при виробництві крафтових напоїв застосовуються інноваційні технології разом з традиційними.

Чим відрізняється крафтовое пиво від звичайного

Щоб зрозуміти, чим відрізняється крафтовый хмільний напій від звичайного, слід знати основні відмінності цих напоїв:

 • В процесі крафтового пивоваріння використовуються тільки натуральні продукти, які загальноприйнято використовувати для виробництва даного виду напою. При цьому, пиво виробляється виключно за традиційними рецептами, які багато десятків років передавалися з покоління в покоління.
 • Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваПри виробництві крафтового пива не виключається додавання таких інгредієнтів, як шоколаду, цитрусових фруктів і кориці. Завдяки саме цим інгредієнтів, можливо виробництво унікальних сортів, які задовольняють потреби всіх клієнтів.
 • Вартість крафта дорожче, ніж вартість звичайного пива, так як при виробництві цього напою використовуються дорогі інгредієнти. Що стосується строків зберігання напою, то крафтовый зберігається набагато менше, ніж звичайний, так як при виробництві крафтового не використовуються різні консерванти, які б продовжили термін зберігання напою.
 • Крафтовое пиво відрізняється і способом подачі. Вона подається не в пивних кухлях, як прийнято подавати звичайний пивний напій, а розливається в спеціальні келихи, які нагадують винні. Його потрібно пити невеликими ковтками, щоб розкуштувати смак і насолодитися незабутнім ароматом.
 • Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваКрафтовое пивоваріння враховує побажання кожного клієнта щодо виробництва напою. Не проводиться масштабними обсягами і націлене лише на жителів найближчих до заводу територій. Крафтовые пивоварні здатні швидко вносити зміни в рецептуру виробництва напою, тим самим завойовуючи все більшу популярність.
 • Перед виробниками крафта не стоїть мета отримання високого та стабільного прибутку. Ремісники займаються виготовленням такого виду заради прояви своєї творчості і бажання постійно дивувати клієнтів, тобто виробляти авторське пиво.
 • Читайте також: Пиво: історія створення і місце в сучасному світі

  Види крафтового пива

  Перед тим, як визначити сорти крафта, необхідно визначити, які ж види напою взагалі існують.

  Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваНа сьогоднішній день відомі два види:

  • Лагер.
  • Стаут.

  Лагер являє собою вид пивного напою, який визріває в процесі свого зберігання. Виробництво лагера досить поширене в Російській Федерації. Лагер представлений світлим, темним і чорним пивом.

  Стаун є темним элевым виглядом. Рецептура такого напою передбачає використання паленого солоду при приготуванні пива. З-за цього напій набуває своєрідний смак і виражений аромат.

  Сорти пива крафтового

  Перерахувати всі сорти ароматного пінного напою неможливо, так як виробники часто експериментують і імпровізують, використовуючи при виробництві різні інгредієнти, створюючи при цьому абсолютно нові сорти.

  Читайте також: Пиво Гіннес: звідки в ньому кульки і як його правильно пити

  Що стосується виробництва російського крафта, то можна виділити наступні сорти цього напою:

 • Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваЄвропейське пиво Американ Пейл ель (Apa). Ара є популярним світлим європейським пивним напоєм, який володіє солодовим смаком і має добре виражену гірчинку.
 • Індійський пейл ель. Смак вельми незвичайний, наповнений цитрусовими і хвойними нотками. Є дуже ароматним.
 • Дабл ІПА, або Імперіал. Відноситься до світлого солодовому пива. Має цікаве післясмак.
 • Російський імператорський стаут (крафтовое пиво в Росії). Відноситься до темним сортам, за кольором воно практично чорне. Бархатистий смак, добре відчувається аромат і смак кави з шоколадом.
 • Барливайн. За кольором відноситься до темним сортам. Напій має гіркуватий смак і слабовираженний аромат.
 • Сидр. Сидр виготовляється за технологією виробництва крафта, проте використовуються при виробництві яблука різних сортів, найчастіше червоні.
 • Великі виробники крафт пива в Росії

  На сьогоднішній день виробництво крафтового напою в Російській Федерації істотно розширилося. Розширення такого виду пивоваріння послужила прихильність людей до традиційними рецептами виробництва пінистого напою. В Росії існує величезна кількість підприємців, які займаються виробництвом крафта, але Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваособливо значними є наступні пивоварні:

  • Bakunin.
  • AF Brew.
  • Brickstone.
  • Victory Art Brew.
  • Василеостровская пивоварня.
  • Пивоварня 1 Тонна.

  Сьогодні ці виробники є найбільшими постачальниками крафта в різноманітні паби і магазини по всій країні. Вони виготовляють напій за власною рецептурою, в результаті чого з’являються авторські сорту. Столицею виробництва крафта вважається Санкт-Петербург. Багато цінителі стверджують, що саме пітерське пиво є найсмачнішим.

  Рецепти крафтового пива

  Крафт приготувати в домашніх умовах не становить праці. Проте, варто звернути особливу увагу на якість води, яка використовується для приготування цього напою. Перед вживанням воду необхідно добре очистити, прокип’ятити.

  Читайте також: Пивні дріжджі з сірої складу пивних дріжджів

  Рецепт №1

  Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваВ якості інгредієнтів для приготування пива використовується 5 кілограмів ячмінного солоду крупного помелу і вода, очищена питна. Варити затор не потрібно.

  Солод необхідно залити 35 літрами води, яка попередньо повинна бути розігріта до 70°C. напій повинен Настоюватися протягом 20 хвилин. Після того, як напій настоявся, сусло необхідно процідити і поставити на вогонь на 1 годину.

  Після закінчення 25 хвилин в сусло потрібно закласти 30 грамів гранульованого солоду, а ще через 5 хвилин — 20 грамів. Готове сусло необхідно охолоджувати протягом 15 хвилин при 22°C, періодично потрібно проціджувати. Сусло слід перелити в ємність для бродіння і додати 11 грамів пивних дріжджів, попередньо розведених у теплій воді. Процес бродіння триває протягом 14 днів.

  Рецепт №2

  Напій, приготований за цим рецептом, буде мати гіркий смак і гарний бурштиновий колір. У цьому випадку необхідно приготувати затор.

  Особливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваДля цього береться 7 літрів води, яка розігріта до 65°C. Водою необхідно залити 3 кілограми солоду марки Coopers light malt, 250 грамів солоду Кристал і Briess Victory, 50 г шоколадного солоду. Все це необхідно ретельно перемішати і довести до кипіння.

  Коли суспензія буде кипіти, необхідно внести одну чайну ложку ірландського моху і 6% хміль Халлертау (42 грами). Все це знову необхідно кип’ятити протягом 40 хвилин, після чого слід додати ще 28 грамів хмелю. Через три хвилини сусло потрібно зняти з вогню. Після чого необхідно внести 20 літрів холодної води, дріжджі і 3/4 склянки кукурудзяного цукру. Дріжджі потрібно вносити при температурі 23°C. Бродити напій буде протягом 2-3 тижнів при температурі 12-13°C.

  Види і сорти пива крафтовогоОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пиваОсобливості крафтового пивоваріння, що таке крафт, відомі сорти і види пива