Освітлення вина в домашніх умовах, як зрозуміти чи варто займатися висвітленням і як воно діє?

Освітлення вина в домашніх умовах, як зрозуміти чи варто займатися висвітленням і як воно діє?Досить часто після закінчення бродіння, домашнє вино так і не стає прозорим. Обумовлено це тим, що частки залишків сусла, дріжджів і винного каменю настільки маленькі, що не здатні опуститися на дно ємності під час бродіння. Тому врешті-решт у гостей не буде можливості насолодитися грою прозорого напою в келиху. Але як освітлити вино в домашніх умовах?

Як здійснюється процес фільтрації вина в домашніх умовах? На ці та багато інші питання ми постараємося відповісти в нашій статті, оскільки володіючи цією інформацією, вам не доведеться чекати кілька років, поки здійсниться освітлення напою природним шляхом.

Як зрозуміти, що необхідно займатися висвітленням?

Напій піддають настаиванию протягом 3 — 5 місяців, після чого знімають його і перевіряють на прозорість. Освітлення вина в домашніх умовах необхідно проводити, якщо напій залишився таким же каламутним, як і до початку витримки. Варто відзначити, що освітлювати його зовсім не обов’язково — на смакові якості це ніяк не вплине. Але навіщо тоді фільтрувати напій? Процес фільтрації володіє двома перевагами — ідеальний зовнішній вигляд, а також збільшення його строку зберігання.

Також рекомендуємо прочитати:

Настійно рекомендуємо вам, висвітлюючи напій в домашніх умовах, не вдавайтеся відразу до очищення великих обсягів. Візьміть кілька невеликих порцій і експериментуйте не тільки з осветлителями, але і з їх дозуванням і концентрацією.

Читайте також: Північна Португалія — райони виноробства

Очищення домашнього вина: як діє?

Процес освітлення напою ще має назву обклеювання вина. Для фільтрації використовують продукти природного походження. Очищення здійснюється шляхом склеювання часток освітлювача з мініатюрними частинками суспензії. Вага у новоутворень вже значно більше, що сприяє їх опускання на дно ємності, що власне і освітлює вино.

Як освітлити домашнє вино: 8 ефективних способів

Вдаючись до будь-якого фільтру для вина, пам’ятайте, щоб досягти бажаного ефекту, необхідно ретельно дотримуватися дозування використовуваних компонентів. Відхилення від перевірених рецептів, неправильний підрахунок пропорцій не призведе до бажаного ефекту.

Способи обклеювання виноградного, яблучного і інших продуктів:

Освітлення вина желатином

Освітлення вина в домашніх умовах, як зрозуміти чи варто займатися висвітленням і як воно діє?Обклеювання напою з допомогою желатину — це, мабуть, найпростіший, але при цьому ефективний спосіб, який підходить для будь-яких сортів. Освітлення напою з допомогою желатину здійснюється наступним способом:

 • На кожні 100 мл напою має припадати не менше 10-15 грам желатину. Перш за його необхідно вимочувати його в холодній воді, міняючи її з інтервалом у 8 годин.
 • Далі, набряклий желатин ми розчиняємо в теплій воді і додаємо в ємність з напоєм, після чого добре все перемішуємо.
 • Залишаємо напій в стані спокою не менше, ніж на два — три тижні. Чекаємо поки фільтр не збере всю каламуть в пластівці і вони не випадуть в осад.
 • Читайте також: Портвейн і вина Доуру

  Освітлення вина бентонітом

  Підходить біла глина або бентоніт для освітлення вин, приготовлених з винограду. Бентоніт є чудовим фільтром, оскільки він має абсорбуючі властивості. Реалізується в магазинах у вигляді дрібнозернистого порошку. Щоб очистити 1 літр напою нам потрібно близько 3 грам бентоніту. Технологія застосування бентоніту:

 • Освітлення вина в домашніх умовах, як зрозуміти чи варто займатися висвітленням і як воно діє?Суху білу глину заливаємо водою кімнатної температури,згідно пропорції 1 до 10 і залишаємо в середньому на 10-12 годин. Наприклад,щоб очистити 20 літрів напою нам потрібно 600 мл води, в якій буде розведено 60 грам білої глини.
 • В результаті вищеописаною маніпуляції, бентоніт трансформується в вапно. Перед фільтрацією необхідно бетонит додати воду, щоб суміш набула більш рідку консистенцію, після чого її тонким струменем вливають у місткість з вином.
 • Вино необхідно злити з осаду, через тиждень.
 • Освітлення вина холодом або яєчним білком

  Столові напої в домашніх умовах охолоджують до — 2 С, а не кріплені до — 5 С. В результаті дії низькими температурами, частинки дріжджів сусла починають активно осідати на дно. Після цього необхідно напій злити з осаду,після чого відфільтрувати, поки весь осад не нагрівся.

  Що стосується очищення за допомогою яєчного білка, то цей спосіб є не менш ефективним. Найчастіше його використовують для червоних сортів (сливових, вишневих та виноградних). Щоб освітлити 100 грам нам потрібно взяти 2 — 3 курячі білка, додати туди невелику кількість води, після чого збити до утворення піни. Потім отриману суміш змішати з невеликою кількістю вина, після чого всі вливаємо тонким струменем у велику ємність. Результат можна буде побачити через 18-25 днів.

  Читайте також: Колюче

  Освітлення за допомогою молока або активованого вугілля

  Освітлення вина в домашніх умовах, як зрозуміти чи варто займатися висвітленням і як воно діє?Молоко є універсальним способом освітлення. Для очищення нам потрібно на 1 літр напою додати 1 чайну ложку знежиреного домашнього коров’ячого молока. Отриману суміш ретельно перемішуємо і залишаємо в стані спокою на 4 дні при кімнатній температурі.

  Що стосується активованого вугілля, то його рекомендується використовувати в самих крайніх випадках, коли ви відчуваєте у своєму напої неприємний запах, який свідчить про наявність у ньому сивушних масел. Варто відзначити, що аптечний активоване вугілля не ефективний, необхідно використовувати деревне. Необхідно подрібнити до порошкоподібної форми і додати в ємність з вином, виходячи з розрахунку 3 грама вугілля на 10 літрів напою, ретельно перемішати. Наполягати потрібно не менше чотирьох днів, щодня ретельно збовтуючи. Завершальний етап освітлення — фільтруємо вино з допомогою фільтрувального паперу.

  Освітлення за допомогою таніну

  Танін являє собою порошок, виготовлений з серцевини дуба. Оптимальний варіант для очищення вин, у складі яких міститься багато цукру. Танін можна придбати в кожній вітчизняної аптеці без рецепта. Щоб освітлити вино, нам потрібно в двох літрах очищеної води розбавити 10 грам порошку, після чого дати суміші настоятися процідити його з допомогою фільтрувального паперу. Далі, 6 чайних ложок цього розчину додаємо на кожен літр вина і складаємо в стані спокою не менше, ніж на тиждень, після чого зливаємо з осаду.