Охолоджувач самогонного апарату

Зміст

  • Види систем охолодження
  • Альтернативні методи охолодження
  • Охолоджувач своїми руками

Види систем охолодження

Охолоджувачі в сучасних самогонних апаратах можуть бути рідинними або з повітряним охолодженням. Найбільшого поширення набула рідинна система, яку поділяють за способом конденсування пари спирту на аламбік і димрот. Аламбік більш відомий виробникам домашнього Охолоджувач самогонного апаратусамогону. Його принцип заснований на тому, що пари спирту подаються по спіралі в холодильник, де і відбувається їх конденсування.

Широку популярність метод отримав завдяки поширеним у населення охладителям непроточного типу. У більш сучасних димротов принцип охолодження влаштований назад традиційному. У корпус холодильника надходять пари спирту і осідають на холодному змійовику, в який надходить проточна охолоджуюча рідина. Конденсат спирту стікає зі змійовика на спеціальні приймальні тарілочки, а після по трубочках у підготовлені ємності. Цей принцип також застосовується і в ректифікаційних колонах для отримання якісного самогону.

Системи c повітряним охолодженням зустрічається досить рідко. Пристрої подібного типу виробляються кустарним способом і не отримали широкого поширення через громіздкість конструкції. Застосовуються такі системи, якщо відсутнє централізоване або автономне водопостачання. В основі цього способу лежить охолодження змійовика струменем холодного повітря. Подається повітря для охолодження повинен мати високу швидкість, в іншому випадку конденсування пари спирту буде незначним, і частина їх буде втрачена для виробника безповоротно. Плюсом даного методу охолодження є можливість проводити самогоноваріння в будь-якому зручному місці при наявності електричної мережі або автономних джерел живлення.

Альтернативні методи охолодження

Є безліч альтернативних методів охолодження парів самогону. Якщо відсутнє автономне водопостачання, в холодильниках закритого типу в схему охолодження може бути включений насос. Даний метод може застосовуватися при відсутності водопроводу або тиску в системі водопостачання. Для втілення в життя цього методу потрібно насос, підводять трубки і ємності для охолоджувача. У цій схемі нагріта в змійовику вода охолоджується в витратних ємкостях. Насос служить для здійснення циркуляції рідини між ємностями.

Дана схема дозволяє зробити перегонку самогону при наявності 30-40 л охолоджуючої рідини. Насос Охолоджувач самогонного апаратудля акваріума є ідеальним пристроєм для самогонних апаратів з продуктивністю до 2 л/год. Для апаратів здатних перегнати більшу кількість спиртовмісної рідини потрібні більш серйозні пристрою. Акваріумний насос просто занурюють у бак з охолоджувачем, а на його вихідний патрубок надівається капронова трубка. Придбати такий насос можна в більшості зоомагазинів за доступною ціною.

В наступному альтернативному методі охолодження застосовуються комп’ютерні кулери. Заснований метод на подачі повітря під тиском в замкнутій ємності, в якій розміщений відвідний спиртосодержащий пар змійовик. В якості ємності може використовуватися пластиковий контейнер відповідного об’єму. При достатньої герметизації в даний пристрій може додаватися невелику кількість води, яка випаровуючись, є додатковим охолоджувачем потоку повітря. Для установки з продуктивністю самогону до 2 л/годину достатньо 3-х кулерів на повітряний холодильник. Пристрій добре тим, що дозволяє використовувати апарат без підключення до водопровідної мережі, досить тільки наявності побутового електрики. Недоліком є громіздкість конструкції і наявність перетворювача напруги.

Конденсування пари спирту можна проводити шляхом охолодження змійовика низькими температурами. Для цього змійовик виноситься в неопалюване приміщення або на вулицю. Невеликих негативних або близьких до нуля температур достатньо для стійкої роботи системи. Недоліком методу є віддаленість від змійовика перегоночного куба, що може створювати надлишковий тиск в системі і можливість роботи тільки в зимовий період. Занадто низькі температури при цьому методі перегонки можуть призвести до утворення крижаної пробки в змійовику, і як наслідок-поломки конструкції.

Охолоджувач своїми руками

Зробити своїми руками охолоджувач для самогонного апарату досить просто. Для цього потрібні:

  • Охолоджувач самогонного апаратутрубка довжиною 1,5 -2 м;
  • ємність об’ємом не менше 10-12 л;
  • різьбові штуцера;
  • герметик.

Для змійовика знадобиться м’яка (відпалений) мідна трубка з внутрішнім діаметром від 8 до 15 мм. Чим тонші стінки трубки, тим краще буде працювати холодильник. Для отримання змійовика трубку змотують спіраллю, ширина витка не повинна бути більше ємності холодильника. Для отримання спіралі трубку намотують на яку-небудь трубу, добре підходять азбестові з діаметром 100 мм. При згортанні спіралі слід уникнути сплющивания трубки, для цього в неї забивається пісок, який потім видувається повітрям.

Після виготовлення змійовика його встановлюють у ємність для охолодження. Для цього в баку охолоджувача для самогонного апарату потрібно зробити два отвори внизу ємності і в його верхній частині. Якщо охолоджувач буде використаний у непроточній схеми охолодження, то завдання спрощується вдвічі, достатньо по одному отвору вгорі і внизу ємності. Вони необхідні для монтажу змійовика і штуцерів для води, які після установки надійно закріплюються і герметизуються. Для виготовлення бака холодильника можна використовувати оцинковане або емальоване відро, а також пластикові ємності відповідного об’єму. Даний холодильник може використовуватися у схемах проточного і непроточного охолодження.