Ожинове вино

Зміст

  • Підготовка продуктів
  • Приготування вина
  • Витримане вино

Крім варення з ожини завжди можна зробити хороше вино з терпкуватим присмаком. У сербських поселеннях такий напій здавна звикли називати «п’яної ожиною». Готується він практично в кожному селі і традиційно подається тільки охолодженим або в келихах з додаванням льоду. Якщо починати готувати якісний напій в домашніх умовах, можна використовувати ягоди будь-яких сортів. Головне, щоб усі вони були стиглими. Соковиті і свіжі плоди, які перебували під сонячними променями, підходять найкраще. Коли ягоди дозрівають в тіні, смак напою не буде таким ароматним.

Готувати алкогольний напій в домашніх умовах можна різними способами. В народі часто використовуються рецепти швидкого бродіння, завдяки яким можна пробувати алкоголь вже через 7 днів після початку приготування. Також існують методи, коли смаком домашнього вина вдасться насолодитися лише через півроку. У цій статті наводиться опис найбільш поширених рецептів. Кожен має можливість створити ароматне вино з ожини з насиченим смаком самостійно в домашніх умовах.

Підготовка продуктів

Ожинове виноПеред тим як почати готувати такий алкогольний напій в домашніх умовах необхідно уважно перебрати всі ягоди, щоб відокремити хороші плоди від заплесневевших і прогнилих. Після цього продукт ретельно промивається і розкладається на рушник з паперу. Потрібно почекати якийсь час, щоб вода з ягід скла повністю.

Вино в домашніх умовах створюється з використанням наступних інгредієнтів:

  • Родзинки – 50 р.
  • Вода – 1 л;
  • Цукор – 1 кг;
  • Ожина свіжа – 2 кг;

Родзинки використовується для приготування вина замість дріжджів. Це означає, що мити його попередньо не слід, оскільки на поверхні містяться необхідні компоненти. Важливо розуміти, що родзинки використовувати не обов’язково, коли в домашніх умовах готується вино з ожини. Для того, щоб запустився процес бродіння, буває досить диких дріжджів, які містяться на самих ягодах. Для більшої впевненості в тому, що результат буде саме таким, як треба, завжди можна додати родзинки.

Приготування вина

Промиті раніше ягоди слід розчавити так, щоб вийшло своєрідне фруктове пюре, а потім перекласти цю масу в спеціальну ємність, шийку якої має бути широким. В бутель наливається вода і засипається родзинки, а також третя частина заготовленого цукру. Ємність повинна постояти кілька днів у приміщенні, куди не потрапляють сонячні промені. Горлечко обов’язково перев’язується марлею. Отримане сусло слід щодня збовтувати ложкою або яким-небудь іншим предметом, підходящим для цього.

Коли буде очевидно, що ягоди починають бродити, обов’язково доведеться перелити сік в інший бутель через марлю. М’якоть після цього можна вичавити руками. Друга третина цукру засипається в бутель, і весь вміст ретельно перемішується. На шийку потрібно встановити гідрозатвор, щоб уникнути попадання повітря в ємність. Напій повинен настоятися протягом п’яти днів. Після цього можна досипати цукор, що залишився. Процес бродіння буде Ожинове винозавершений через півтора місяці. Рідина при цьому буде мутнувата внизу з-за осаду. Чистий верхня частина напою зливається в іншу ємність. Таку процедуру доведеться повторити через 3 місяці. Після цього вино з ожини буде готове до вживання.

Витримане вино

В домашніх умовах переважно готувати витримане вино з ожини у великих кількостях. Для цього, природно, доведеться запастися 5 кг ягід, 3 кг цукру, 500 г меду і 10 л води.

Спосіб приготування практично нічим не відрізняється від попереднього. Гнилі ягоди і плодоніжки відокремлюються, а хороші ретельно промиваються і висушуються. Після цього ожина як слід розминається. В утворену масу додається 6 л води. Бутель необхідно поставити на 4 дні в прохолодне місце, куди не проникає сонячне світло.

Після цього утворилася маса проціджують через сито. М’якоть заливають 4 л води і настоюється протягом 6 ч. Потім отримана рідина акуратно проціджують через сито і додається в напій, відфільтрований попередньо. На шийку ємності встановлюється гідравлічний затвор, який сприяє виходу вуглекислого газу з пляшки і запобігає потраплянню всередину кисню. Процес бродіння триватиме протягом 6 місяців. Після цього вино з ожини, приготоване в домашніх умовах, зливається з осаду і розфасовується по пляшках.