Зміст

 • Етапи виготовлення
 • Перегонка
 • Допоміжний пристрій – «сухопарник»

Самогон є простим продуктом, міцним алкогольним напоєм, що виготовляється в домашніх умовах. Але при всій простоті виробництва, його виготовлення вимагає дотримання технології процесу, рецептури, правильного і послідовного проходження етапів виробництва.

Етапи виготовлення

 • Правильний вибір сировини – це надзвичайно важливий етап, що визначає весь подальший хід процесу. В основному, на вибір матеріалу, впливає його доступність. У ряді випадків, якщо сировина купується за роздрібними цінами на ринку (наприклад, виноград або груші), виготовлення самогону буде невиправдано. Відповідно, продукт необхідно виготовляти із застосуванням інших компонентів.
 • Виготовлення браги – матеріалу, з якого буде виготовлений самогон. На цьому етапі, відбувається розпад цукру на воду, спирт і вуглекислий газ.
 • Процес перегонки, завдяки якому виділяється етиловий спирт, що знаходиться в бразі.
 • Очистка та фільтрація продукту. На цьому етапі йде видалення шкідливих домішок і сторонніх часток.
 • Облагороджування продукту – додавання різних ароматичних і фарбувальних речовин, смакових добавок, що дозволяють надати додаткові якості самогону або навіть кардинально змінити смак напою.
 • Перегонка

  Дистиляція браги, перетворення в самогон є тим етапом, коли вже видно результат роботи, стають відчутними вкладені у виробництво «вогненної води» зусилля і кошти. Вся технологія описується досить просто – це отримання конденсату води і пари, які у вигляді розчину випливають в призначену для них ємність.

  Але здається зовні елементарної, процедура не є простою. Для отримання якісного самогону, необхідно враховувати ряд факторів. Тому, процес перегонки браги в самогон, слід розглядати поетапно.

  Опис технології

  Головним критерієм при самогоноварении, є дотримання температурного режиму, його правильне підтримку.

  Коли брага починає нагріватися, різко міняється швидкість протікають в кубі апарату реакцій.

  При досягненні температури браги 67°С, легкі домішки, які в ній містяться, закипають. В процедурі провадження міцного напою це є дуже відповідальним моментом, що вимагає зниження швидкості нагрівання для того, щоб запобігти викид рідини в трубку апарата.

  Основним режимом при виготовленні самогону є показники 76-78°С. При такій температурі виділяється спирт починає кипіти. На початковому етапі, в результаті охолодження таких спиртових парів, виходить «первак» — міцний самогон, але дуже небезпечний, який у своєму складі має отруйні речовини.

  Для здійснення необхідного контролю за показниками температури протікання процесу, можна вдатися до двох способів: технологічному – перевіряти з допомогою вбудованого в кришку ємності куба термометра і народному – стежачи за запотівання стінок посуду, яка служить холодильником і з’явився запахом спирту.

  Коли робочий режим 76-78°С вже досягнутий рівень вмісту спирту в бразі падає, що знижує швидкість перегонки. Але саме такий режим є найбільш прийнятним, його слід дотримуватися як можна довше.

  Періодичний контроль якості одержуваного продукту, що виробляється з допомогою спірометра або більш старим способом – підпалюванням рідини в ложці або на будь-якій рівній поверхні. При використанні «дідівського» способу – підпалювання, слід звернути увагу на язики полум’я. Наявність жовтих або зелених язичків в синьому полум’ї – свідчення великого наявності шкідливих домішок у продукті. Якщо спалах рідини не відбувається взагалі, це свідчення того, що процес перегонки слід завершити, спробувавши відновити його пізніше.

  При нагріванні рідини в кубі до 80°С, виходить продукт найвищої якості. Але для того, щоб повністю використовувати наявний матеріал, температуру, при якій здійснюється самогоноваріння, необхідно довести до 90°С. Варто зауважити, що при досягненні температурного максимуму, починають активно виділятися різні домішки і масла, звані сивушними. Цей недолік можна і потрібно усунути, застосувавши очищення самогону по будь-якому зручному методом або, як представлено на відео, сухопарника.

  В процесі виготовлення не варто забувати і про холодильнику – його температура не повинна перевищувати 30°С. Рішенням проблеми в залежності від пристрою холодильника є: долив холодної води, або посиленням циркуляції потоку охолоджуючої рідини.

  Самогон, який був перегнаний один раз, у своєму співвідношенні до отриманого спирту та його вмісту в бразі, дає досить низький результат. Для підвищення якості продукту його слід перегнати повторно. Подвійна перегонка не тільки підвищить фортеця «гарячливого напою, але і здійснить додаткову очистку від сивухи.

  Допоміжний пристрій – «сухопарник»

  Для того, щоб продукт, одержуваний при перегонці, було більш якісним і не вимагав додаткових процедур за своєю очищення, застосовується допоміжний пристрій, зване сухопарником або дефлегматором. На відео, яке представлене, є пояснення: як сухопарник встановлюється для участі в процесі перегонки. Завдяки застосуванню такого нескладного пристосування на цьому завершальному етапі, відбувається очищення самогону від різних домішок, підвищуючи якість кінцевого продукту.

  Принцип роботи пристосування, як пояснює відео, заснований на тому, що температура, при якій відбувається закипання сторонніх домішок нижче, ніж це необхідно для спирту. При попаданні в дефлегматор, сторонні домішки стають конденсатом, але знову закипіти вже не можуть – тепло в сухопарнике витрачається для випаровування спирту. Очевидними перевагами застосування дефлегматора у процедурі самогоноваріння є:

  • ефективна очистка на фізичному рівні, якісно перевершує способи з застосуванням хімічних методів, можливість поєднання двох варіантів;
  • створення бар’єру, який не дозволяє при занадто високій температурі протікання процесу перегонки, потрапляти в самогон бразі;
  • усунення необхідності в обов’язковій процедурі повторної перегонки продукту.