Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіо

Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіоІталійський напій французького походження Піно Гріджіо-це надзвичайно популярне біле вино в усьому світі. Досить гастрономичное, воно прекрасно поєднується з середземноморською кухнею. Будучи молодим, воно показує свіжість зелених фруктів і невагому гірчинку в послевкусии. З роками набуває округлість, горіхові і маслянисті нюанси. Виробляється з білого винограду Піно Гріджіо, хоча білим він числиться умовно, так як у нього рожева шкурка, при дозріванні виноград Піно Гріджіо змінює забарвлення ягід на сіру.

Колиска цього сорти ягід французька Бургундія, але вино виготовляють з ягід, які виросли в Італії. Сорт вина відомий під марками: Мальвуази, Руландер, Фроменто грі, Піно Грі та ін.

Хронологія походження

Pinot Grigio Італія – клон сорти білого винограду Pinot Noir. Вперше про це сімейство Grigio згадується в XIII столітті. Не секрет, що до вина, зробленого із винограду Піно Гріджіо, мав слабкість імператор Карл IV, а далі воно поширилося по всій Європі.

Також рекомендуємо прочитати:

Бургундія є родоначальницею сорти лози винограду Піно Гріджіо, але винороби Італії навчилися з нього виробляти чудове запашне вино витіснило традиційний Pinot Gris. Виноград Піно Гріджіо стали вживати до кінця XX сторіччя, коли винороби навчилися контролювати температуру бродіння. Вони стали робити із сірих ягід освіжаючий бездоганний напій з солодкими нотками, а не тільки кисле недороге вино.

 • Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіоВ1966 році лоза Піно Гріджіо з’явилася в Америці. Один з виноробів посадив відростки в долині Уилламетт. У цьому місці прохолодний клімат і рослина стрімко вкоренилося і показало себе. Це самий популярний сорт в Америці.
 • Французький Піно Грін потрапив в Ельзас в кінці 19 століття. Його завіз дворянин Лазар де Швенди з Токаю. Йому присвоїли ім’я Токай д Альзас. Лозу Піно Гріджіо обробляють в Ельзасі разом з сортами Рислінг і Піно Блан. В Ельзасі виробляють найкращий Дрв у світі. Вино тут розподіляють по збору ягід:
 • 1. Пізній збір.

  2. З обраного винограду Піно Гріджіо, який вражений благородною цвіллю.

  Всі вина Франції систематизуються Alsace AOC і Alsace Grand Cru AOS.

  Напоїв, виготовлених з сорту grigio, присвоєна категорія якості АОС. Напої з цього винограду бувають на смак солоденькими і сухими.

 • Завдяки монарху Карлу IV Піно Грі виявляється в Угорщині, де його наділяють ім’ям Сюркебарат або Сірий чернець.
 • Через 4 століття німецький торговець Руланда знайшов в Німеччині дикоростучий виноград. Подумавши, що це новітній сорт, почав своє виробництво, але це був французький Піно Грі. Його нарекли як Руландер.
 • Читайте також: Франкен – виноробний регіон Рейну: Вина Франкена

  Знаменитість винограду в Шампані і Бургундії тяглася до 18-19 століть. Але з-за проблем з його вирощування, сорт був відсунутий на другорядний план.

  Особливості Піно Гріджіо

  Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіоВиноград з сімейства Pino Gris сорт вибагливий невеликий врожайності. Добре наливається в прохолодних районах, для чудового смаку ягід необхідний істотний перепад денної і нічної температури.

  Присмак Піно Гріджіо проявляється в залежності від кліматичних умов і ґрунту, внаслідок цього досі відсутній контроль якості за походженням, який охоплював би всі регіони його виробництва. Дуже різні напої виходять і було б протиприродно пов’язувати їх під одним загальним еталоном.

  Виноград візуально майже не можна відрізнити від родоначальника Pinot Noir до початку дозрівання, до появи специфічного рожевого або пурпурного забарвлення. В іншому кисті однакові: такі ж маленькі густо збиті виноградинки, конусоподібна гроно, по конфігурації нагадує шишку, на честь якої він названий.

  Оптимальними умовами для росту Піно Гріджіо в Італії, має північно-східна частина держави з м’яким сонцем і високими горами, закриваючими від поривів вітру. Центрами світового виготовлення Pinot Grigio, є такі місцевості: Делле Венеція,Трентіно-Альто-Адідже, Валдадидже, Фріулі-Венеція-Джулія, Венето.

  Особливість сорту винограду Піно Грі в його забарвленні: кисті мають тоном від голубувато-сірого до світло-рожевого.Але вино з цього сорту схоже один на одного. Ягоди сорту темного кольору, а сік і вино виходить біле, виняток – Піно Гріджіо рожеве .

  Види винограду сорту Піно:

  • Піно Гріджіо Італія. Виноград—итольянец, білий сорт колись іменувався Фромент. Сорт зустрічається на історичній батьківщині, на території Німеччини, Франції, США, Угорщини та Швейцарії, де його прийнято іменувати Піно Грі . Це вид технічного винограду, з якого роблять біле вина Піно Гріджіо. Особливістю є фарбування шкірки ягід в червонуватий тон.Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіо
  • Піно Меньє. Сорт Чорний Рислінг надає готової продукції розкішний і вишуканий смак фруктовий. Меньє перекладається як мельник.Сорт вирощується у Франції. Застосовується у виробництві шампанського та ігристих вин.
  • Піно Блан. Лоза цього сорту являє собою модифікований сорт Pinot Gris. Кущі середнього або вище середнього зросту. Виноград вирощують в Італії, Австрії, Австралії, Франції, Німеччині і Америці. У нього рання фаза дозрівання, стабільна врожайність, він вживається в якості сировини при виготовленні дорогих білих напоїв.
  • Піно Фран. Лоза раннього терміну дозрівання. Володіє посухостійкістю і культивується на вапняних грунтах і сухих горбистих схилах. На рівнинах і в низовинах масово облітають квіти і зав’язі, а також виморожується виноградна лоза. Сорт має стійкість до захворювання грибковими хворобами.
  • Піно Нуар. Сорт зобов’язаний своєю появою Бургундії. Вирощується повсюдно, але переважно на територіях з помірним прохолодним кліматом. Величезний обсяг винограду росте в регіоні Шампань, використовується при виготовленні ігристих вин. Сорт являє собою найстаріший з сортів. Володіє середньою стійкістю до захворювання грибковими хворобами.

  Читайте також: Абхазьке вино “Лыхны”. Опис і склад напою

  Типи вин

  Біле напівсухе вино Піно Гріджіо роблять з винограду сорту Піно, воно є улюбленим напоєм більшості гурманів. Крім, білого напівсухого вина, існують інші різновиди напою. Вони мають свої особливості й відрізняються одна від одної. Проаналізуємо найбільш популярні напої та відмінні риси всіх типів вин.

 • Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіоБіле сухе Піно Гріджіо Італія. Його фортеця 11 %, цукру 1 %. Можна відзначити наступні сорти сухого Піно: совіньон, каберне, мерло, аліготе, рислінг. Вино сумісно з білим м’ясом, рибою, грибними стравами, овочами.
 • Біле напівсухе Піно Гріджіо. Вміст цукру доходить до 1-2,5 %. Для дозрівання вино зберігають у великих закритих ємностях місяць, при цьому його фортеця не підвищується. Для виробництва вина застосовують якісний білий виноград.
 • Білі напівсолодкі. Напої мають плавний приємного присмаку і насичений колір, містять 3-8 % цукру і фортеця 12 %. Вина вибагливі, їх виготовлення трудомістко.
 • Десертні. Використовують методи, що уповільнюють ферментацію на певній стадії. Цукру в таких напоях 10-20 %.
 • Різновиди напівсухого Піно Гріджіо білого:

  Pinot grigio вино біле напівсухе напій, який люблять виставляти на урочисті столи, тому що його присмак і аромат нічим не можливо затьмарити.

  • Lenotti Pinot Grigio delle Venezie IGT. Біле напівсухе вино міцністю 12,5 % зроблене з винограду Піно Гріджіо. Пляшка місткістю 0,75 л. Тон напою блідий солом’яно-жовтий. Його обожнюють за ніжний і тонкий аромат, з повітряними квітковими нюансами, нотками стиглої груші та свіжого сіна. У вина сухий і гармонійний смак, що перетворюється в приємне післясмак. Продукт від Ленотти являє собою аперитив і подається до перших страв, простим закусок, а також риби.Піно гріджіо італійське біле сухе вино види піно гріджіо
  • Concha y Toro Frontera Sauvignon Blanc. Столове біле напівсухе вино Frontera має фортеця 12 %. Пляшка об’ємом 0,75 л. Напій соковитого зеленувато-жовтого відтінку. Аромат з нотками персика і цитрусових. Славний і легкий присмак вина має свіжість і плавність текстури. Подають на стіл з фруктами, морепродуктами і салатами.
  • Sogrape Vinhos Gazela Vinho Verde DOC. Вино з Португалії фортецею 9 %. Пляшка 0,75 л. Має блідо-білим забарвленням. Має смаком цитрусових і тропічних фруктів. Його присмак злегка солодкуватого відтінку і має активну кислотність. Охолоджене вино подають як аперитив і освіжаючого напою. Призначається як супровід до білого м’яса, пасти, нескладним рибних страв, морепродуктів і річним салатів.
  • Badagoni Pirosmani. Має 11,5 % фортеці і виготовляється в Грузії. Пляшка об’ємом 0,75 л. Біле напівсухе вино грузинське дуже популярно. Воно виділяється унікальним жовтим тоном з смарагдовим відтінком. Смак напою з квітково-фруктовими нотками і цитрусовими і солодкими відтінками. Володіє насиченим смаком. Післясмак з відтінками білого перцю і стиглих фруктів. Подають у поєднанні з м’ясом невисокої жирності, салатами, фруктами та солодощами, але тільки лише в якості аперитиву.

  Читайте також: Кастилія-і-Леон — виноробний регіон Іспанії: Вина Кастилії

  Як правильно вибрати вино Піно Гріджіо Італія

  • Звертайте увагу на країну, що виготовила напій. Географічне розташування, грунт, клімат мають вплив на вирощування винограду. Краще віддати перевагу напій з Франції, Німеччини, Італії, Америки та Австралії.
  • Поглянете з якого сорту винограду зробили. Білі напої повітряні і освіжаючі—для настрою, червоні – для заходів і спеціальних вечорів.
  • Рік випуску. Значний термін витриманості не завжди хороший. Білі напої краще не відкладати, з роками вони втрачають смакові та ароматичні властивості. Червоні з часом робляться, навпаки, тільки краще.
  • Етикетка. Люди не досліджують етикетки на пляшці. А даремно. На шийці пляшки вказують дату виготовлення і пишуть »натуральне вино». Якщо відсутній напис означає, що це фальшивка. Якщо написано »спеціальне вино» – це теж неякісний продукт, зроблений з концентратів.
  • Місце зберігання. Краще не купувати вино, що зберігається під софітами. Лампи кип’ятять вино, і воно втрачає свої властивості. Це шкідливо для ігристих вин і шампанського.

  Найкращі білі сухі напої Піно Гріджіо роблять з винограду, що росте в прохолодних регіонах. Вони мають кольори від світло-рожевого до яскраво-мідного. Розрізнятися і за смаком, одні володіють слабкою кислинкою, інші пряними або фруктовими нотками. Вина, вироблені з сорту pinot grigio, вельми різноманітні і надзвичайно смачні.