Піногасник для браги

Зміст

 • Чому може утворитися велика кількість піни на поверхні браги?
 • Що робити якщо піни на бразі з’явилося занадто багато?
 • Застосування покупних піногасників
 • Від чого залежить градусність і якою повинна бути міцність у готової браги?
 • Технологія приготування браги
 • Як підвищити міцність браги?

Процес приготування браги та безпосередній перегонки неминуче пов’язаний з її спінюванням. Це закономірний процес – під час бродіння рідину насичується вуглекислим газом і тому утворюються бульбашки, без яких не буде виділятися спирт з цукру. Деколи шапка в ємності стає занадто високою, і брага здатна вибити пробку або розколоти посуд, в якій знаходиться. Чому це відбувається і що робити, щоб позбутися цієї неприємності?

Чому може утворитися велика кількість піни на поверхні браги?

На самому початку хотілося б сказати, що спінювання може відбуватися на двох етапах приготування самогону:

 • зброджування продукту;
 • процес перегонки, якщо точніше, кипіння.
 • Причини такої поведінки різні рідини. У першому випадку Піногасник для брагифактори, що впливають на появу рясної піни:

  • вибраний продукт, що має високу схильність до спінювання (горох, персики чи інше);
  • перевищено кількість сировини в ємності (налито більше 2/3 доступного обсягу);
  • висока температура в приміщенні;
  • велика кількість дріжджів або невідповідний їх якість і т. д.

  Під час перегонки ж освіта високої шапки може призвести до помутніння самогону, ось чому цього побоюються винороби. Причиною появи піни під час дистиляції може бути:

  • невірно підібрана ємність (перегінний куб);
  • неякісні дріжджі, які використовувалися під час зброджування, в процесі дистиляції також здатні викликати рясне бурління;
  • результат використання певних продуктів, які дають більше піни, ніж інші і т. д.

  Що робити якщо піни на бразі з’явилося занадто багато?

  Процес утворення шапки в бразі не завжди піддається контролю. Якщо упустити цей момент, то можна просто втратити частину сировини, у разі великої кількості заготовки 30-40% – це величезні фінансові втрати. Сильно «грає» брага просто поллється через край ємності.

  Недосвідчені винороби намагаються позбутися піни шляхом перемішування рідини. Це робити не можна в жодному разі. Стривожена брага почне вирувати ще сильніше. Що ж робити?

  Вирішити цю проблему рясне спінювання можна, виготовивши піногасник з простих домашніх продуктів або вдавшись до нехитрим прийомам:

 • В бражку покласти невелику кількість печива. Для цієї мети не підійде занадто ароматна солодкість. Необхідно використовувати звичайне сухе печиво без додавання ароматизаторів, солодких наповнювачів або барвників. Використовувати його треба в подрібненому вигляді в пропорції половинка печива на 10 літрів сировини. Необхідно розсипати вийшли крихти зверху тонким шаром, при цьому не перемішувати. Через короткий час шапка, під Піногасник для брагитиском невеликих шматочків стане осідати. Печиво повністю позбавить поверхню від шару піни і не дасть їй утворитися знову. При цьому, печиво не змінює смакові якості браги. Альтернативою може бути скоринка чорного хліба, за таким же принципом раскрошенная. Але цей продукт надає менший вплив. Деякі самогонники використовують подрібнені сухарі, що також не зовсім ефективно.
 • Щоб позбутися від рясного піноутворення, необхідно скоротити обсяг сировини в бутлі. Такий прийом використовується при виготовленні напою з продуктів, які самі по собі сильно піняться, наприклад, горох. Якщо в ємності виявляється мало місця, то все прагне вирватися назовні, при цьому видавлює пробку, якою закрита ємність, а при дуже великому тиску здатна розколоти скляну або іншу тару. У процесі приготування браги краще заповнювати бутель на 2/3 об’єму, не більше, щоб вона вільно пінилася. Якщо цей параметр не виконаний в самому початку, то необхідно злити частину сировини. Недоліком такого методу є неприємний запах, який може поширитися по кімнаті від пролитої на підлогу браги. Коли рідина вже піниться, складно акуратно перелити її.
 • Молочні продукти (сметана або кефір), а також соняшникова олія – відмінні піногасники. У рідину їх можна додавати в наступних пропорціях: масло – 1 ч. л. на 5 літрів, необхідно рівномірно тонкою плівкою розлити по поверхні; кефір і сметана – 1-2 ст. л. на 10-12 літрів, розподіляємо аналогічно. Ці продукти не завдають шкоди смаком підсумкового напою і не містять хімічних компонентів, тому їх можна використовувати з будь-яким сировиною.
 • Якщо брага сильно піниться можна змінити її температуру, щоб послабити процес. Найкращі умови для бродіння – 18-24 градуси. Якщо температура вище, то дріжджі можуть почати бродити занадто сильно і просто загинути. Якщо ж температура виявиться нижче 18 градусів, то процес просто не запуститься або на час зупиниться. Ось чому бражку з рясною піною потрібно помістити в умови низької температури (від 6 до 16 градусів), що дозволить зменшити шар. Неприємним моментом цього способу є те, що після повернення сировини в підходящі для бродіння температури піна знову з’явиться і з нею треба буде знову щось робити.
 • Можна скористатися дитячою косметикою. Беремо шампунь для волосся 1 ст. л. і розводимо його в 1 склянці води. Отриману суміш необхідно акуратно влити в ємність. Більше робити нічого не потрібно, через пару хвилин піна опаде. Це дуже дієвий метод, але має свої мінуси: попадання хімії в напій не поліпшить його якості, хоча в дитячих засобах для купання їх найменше.
 • Застосування покупних піногасників

  З розвитком торгівлі у сфері самогоноваріння на ринку з’явилися спеціалізовані продукти, Піногасник для брагипокликані спростити процес. Так, в інтернет-магазинах або на прилавках можна знайти готовий піногасник, який досить додати в заготовку і це зменшить шапку на ній.

  Подібні готові покупні продукти зручно використовувати на етапі зброджування, оскільки вони ефективно перешкоджають утворенню піни. При цьому потрібно часом всі 2-3 мл речовини для отримання результату, ось чому одного флакона вистачає надовго.

  Можна додати і вже готову до перегонці бражку. Це дозволить знизити утворення піни під час дистиляції.

  Такі піногасники допоможуть перегнати сировину, приготоване з продуктів, які самі по собі утворюють дуже багато вуглекислоти (горох, персики, жито, пивна брага).

  Покупні піногасники дуже зручні в застосуванні. Перед використанням у них можна додати трохи води, щоб простіше було розподілити по поверхні сировини. Використовуючи такі речовини, рекомендується перемішувати сировина після їх додавання.

  Неминуче утворення піни під час бродіння або дистиляції може перейти в безконтрольний процес і зіпсувати весь результат. Нескладними методами можна все вирішити. Головне вчасно приймати заходи.

   

  Обов’язкові складові баги – це вода, цукор і дріжджі. І, звичайно, темне і тепле місце біля печі або батареї. А також важливими є знання про те, як правильно витримувати бражку, скільки часу це може зайняти і які ознаки, за якими визначають, що сировина готова до перегонці. Все це розглядається в даній статті.

  Від чого залежить градусність і якою повинна бути міцність у готової браги?

  Брага є джерелом процесу бродіння, де результатом переробки цукру дріжджами стає етиловий спирт. При дотриманні оптимальних пропорцій води, цукру, дріжджів і необхідного Піногасник для брагитемпературного режиму заготівля здатна в середньому містити в собі фортецю 12%. Домогтися більшої міцності звичайним способом не вийде. Пов’язано це з тим, що дріжджі при збільшенні концентрації спирту починають його переробляти. Етил є отруйним продуктом, що сприяє загибелі мікроорганізмів дріжджів. Тому при досягненні певної концентрації алкоголю в бразі процес бродіння припиняється.

  Якщо продукт має менший градус, але за всіма ознаками сировину вже готове до переробки, то причиною цього можуть бути дві речі:

  • було недостатньо цукру в сировині;
  • не дотримана температура.

  Обидві причини легко виправити. Необхідно заново додати цукор і дріжджі в потрібній кількості, а ємність з бражкою поставити в більш тепле місце.

  Технологія приготування браги

  Для приготування якісної сировини для перегонки необхідно дотримуватися простих правил:

 • Правильний підбір сировини. Важливою складовою для отримання на виході якісного самогону з приємними смаковими якостями – це вірно підібрані продукти. Наприклад, для класичного рецепту самогону на цукрі буде потрібно: цукор, дріжджі і вода. З особливою увагою слід поставитися до всіх продуктів. Воду краще брати джерельну або бутильовану, а дріжджі спеціалізовані – для приготування спиртних напоїв або вин. Якщо самогон буде вироблятися з інших продуктів вони також повинні бути максимально якісними.
 • Вибір ємності, в якій буде відбуватися зброджування. Перевагу краще віддавати скляному посуді, але якщо такої немає, то необхідно вибирати серед матеріалів, які не вступають в реакцію зі спиртом і підходять для роботи з харчовими продуктами. Також необхідно з обережністю поставитися до пластиковому посуді. Скільки б ринок пропонував якісну пластикову тару все одно знаходяться китайські небезпечні підробки.
 • Для високої якості сировини також необхідний гідрозатвор. Це пристрій відводить виробляється дріжджами вуглекислий газ, при цьому запобігає викид бражки і попадання в неї бактерій, сміття. Якщо під рукою немає відповідного гідрозатвори в народі застосовують гумові рукавички з діркою на одному з пальців. Також дане пристосування служить хорошим датчиком готовності сировини. Якщо рукавичка більше не надувається і опала, значить все готово.
 • Дуже важливо знати скільки готується брага. Зазвичай це період від 3 до 14 діб. Залежить все від Піногасник для брагипродуктів, які ви використовуєте. Так, на цукрі зброджування відбувається приблизно за 7-10, а з іншими продуктами може займати до 20.
 • Важливою складовою є температура витримки продукту. Якщо вона буде нижчою або дорівнювати 18°С, то процес бродіння припиниться. Високою температурою вважається більш 40°С, при такому режимі бактерії дріжджів гинуть. Оптимальною діапазоном температур є 20-30°С.
 • Співвідношення продуктів – найважливіший момент при виготовленні заготовки. Якщо готувати бражку на цукрі, оптимальне співвідношення – 1 кг цукру, 100 г дріжджів, 3 л води. Існують, звичайно, різні точки зору і на це співвідношення. Від того скільки в заготівлі цукру чи іншого продукту, що містить сахарозу або фруктозу, багато в чому залежить фортеця, якою буде володіти кінцевий результат.
 • Як підвищити міцність браги?

  Як вже згадувалося, оптимальна фортеця, яку може досягти брага без додаткових прийомів 12 градусів. Щоб збільшити цю градусність багато винороби додають в бражку так звані «хвости» – це остання фракція, що отримується при перегонці сировини. Ця рідина зазвичай містить приблизно 20 оборотів, так як виходить на самих високих температурах дистиляції. Якщо влити «хвости», фортеця заготовки може досягти 22 градусів. Але цю процедуру необхідно відкласти до початку перегонки, тобто вливаємо вже готову сировину, інакше можна вбити дріжджі і зіпсувати весь продукт.

  Також, щоб збільшити градус бражки необхідно використовувати спеціалізовані спиртові або винні дріжджі. Цифри фортеці такої заготовки можуть піднятися до 18.

  Штучно збільшити градус бражки також можна додавши спочатку побільше цукру. Додати припустимо не 1 кг, а 1.2. Але цей метод не дає можливості збільшити фортеця більше ніж на 15 градусів, так як саме при таких показаннях кількості спирту в рідині дріжджі припиняють свою роботу і гинуть.