Пиво хугарден, його склад та види, історія походження і класичний рецепт приготування

Пиво хугарден, його склад та види, історія походження і класичний рецепт приготуванняХугарден – напій, який можна сміливо назвати не просто пивом, а старовинним вишуканим алкоголем, створеним бельгійцями виключно для цінителів прекрасного.

Він, крім свого класичного, має ще безліч поширених назв, таких як:

 • келих сонця;
 • бельгійське пшеничне;
 • біле пиво;
 • холодне сонце.

У пива своєрідний, несхожий ні на що м’який насичений смак і світлий, незвичайний для напою цієї категорії колір. Аромат просто неймовірний – апельсинові нотки, оповиті ароматом стиглої пшениці. Саме тому Hoegaarden постійно викликає бажання спробувати і дізнатися про нього якомога більше цікавого.

Склад білого бельгійського напою і класичний рецепт приготування

Кожен з сортів «келиха сонця» унікальний змістом інгредієнтів. У них чудово поєднуються пшениця з вівсом, солод, пряний коріандр, цедра апельсина і мінеральна вода.

Рецептура виробництва дуже давня і поширення її не вітається. Тому процес намагаються приховувати від сторонніх очей і зберігати його таємно. Все що відомо простим покупцям — використання принципу верхнього бродіння і технології подвійної ферментації (додавання дріжджових культур у готове, розлите в ємність для продажу пиво).

Отримати аналог в домашніх умовах дуже складно. Основним правилом, звичайно, буде орієнтація на склад виробника: половина сусла повинна складатися з пророщених зерен пшениці, а друга містити рівні частки солоду (ячмінного) і вівса (несоложенного). Процес варіння відбувається на основі мінеральної води і за 5 хвилин до його закінчення в рідину додають цедру з коріандром.

Читайте також: Лаггер – історія, сорти, світові марки лагерного пива

Історія появи на світ пивної марки

Пиво хугарден, його склад та види, історія походження і класичний рецепт приготуванняП’єр Селис — ім’я, яке подарувало світу чудовий пінний напій. Людина з великої літери, який протистояв довгий час гнавшимся за багатством корупціонерами. Уродженець Бельгії, який зміг створити легенду в світі пива.

Починав він діяльність простим робітником в маленькій пивоварні Tomsin, що використовувала в своїх рецептах фруктові добавки та спеції. Тут юнак багато чому навчився, набрався досвіду, завдяки якому в майбутньому вирішив спробувати самостійно займатися виготовленням пива.

У 50-х роках XX століття з’явилася на ринку, велика компанія Stella Artois витіснила більш дрібну пивоварню і П’єр залишився без роботи, але з величезним багажем знань. Він подався помічником на батьківську молочну ферму, а між справою пригощав друзів пивом. Свою першу партію він зварив прямо в молочному котлі, додавши до основного рецептом приготування коріандр і цедру апельсина. Все, спробували творіння Селиса, були в захваті і благали його повторити.

Тоді юний експериментатор вирішив серйозно зайнятися виробництвом і в 1966 році купив невелику пивоварню. Hoegaarden став користуватися попитом і придбав таку популярність, що через кілька років зміг конкурувати з самої Stella Artois. Поступово пиво П’єра стає відомим не тільки в рідному маленькому містечку Хугарден, але і далеко за межами країни. Воно користується попитом у Франції, Голландії і плавно проникає на ринки США.

Читайте також: Пиво Гіннес: звідки в ньому кульки і як його правильно пити

Близько 20 років Селис займався виробництвом білого нефільтрованого, можливо, продовжував би ще стільки ж, але сталося нещастя. Пожежа знищила пивоварню, все обладнання і зруйнував будівлю. Знадобилися величезні гроші на відновлення, яких у П’єра не було, а банки відмовлялися давати таку суму в кредит. Йому довелося віддати частину компанії Stella Artois, яка згодом декількох об’єднань перетворилася у величезний холдинг Inbev. У наш час — це крупний виробник пива найвідоміших брендів (Стели, Хугардена, Старопрамен, Брахми і ін) Сьогодні пиво марки Hoegaarden випускають не в однойменному містечку, а в Лювені.

Разновидностb пива

У сучасній марки Хугарден існує три види пива.

 • Пиво хугарден, його склад та види, історія походження і класичний рецепт приготуванняOriginal White — біле нефільтроване пиво з шапкою рясної білої піни. До складу його входить класика рецепта — мінеральна вода, пшениця, ячмінний та вівсяної солод, хміль, насіння коріандру, апельсинова цедра і аскорбінова кислота. Фруктовий відтінок, цитрусовий аромат, змішаний з пшеничним смаком і м’який смак без натяку на гіркоту. Воно дуже легке, в міру міцна (4,9%). Має світло-золотистий майже білий колір, як ніби ледь затуманений серпанком.
 • Grand Cru більш насичені якості і яскравий (бурштиновий) відтінок ніж у білого оригінального. Пиво міцніше (8,5%) і багато знаходять в ньому схожість з глінтвейном, але п’ється при цьому м’яко і зовсім не гірчить.
 • Forbidden Fruit своєрідне, несхоже на інші сорти нефільтроване пшеничне пиво з червоної колірної гамою (8,5%). Відрізняється від попередніх видів hoegaarden вираженим фруктовим смаком, змішаним з пивної гіркотою. Деякі люди при дегустації плутають його з вином.
 • Читайте також: чи Можна вагітним безалкогольне пиво

  Традиції та культура споживання

  Дивно було б, якби таке пиво Hoegaarden, не мав власного, відмінного способу вживання. Його особливість – стакан, товстий восьмигранний келих, придуманий самим П’єром Селисом.

  Так як Хугарден — пиво, смак якого розкривається в холодному вигляді, необхідна була посуд, надовго зберігає його температуру. П’єр побачив одного разу в крамниці продаються італійські келихи і зрозумів, що саме такою повинна бути форма для його пінного напою.

  Попередньо пивні стакани хугарден спеціально охолоджують до 2 градусів. Завдяки товстому склу при контакті з руками п’є тепло так швидко не проникає у внутрішню частину, тим самим зберігаючи прохолодну температуру напою набагато довше.

  Пізніше, коли марка перейшла до компанії InBev, вона вирішила замінити восьмигранні келихи на посуд з шістьма гранями, так як ті були зручніше і економічніше.