Пиво з квасного сусла

Зміст

 • Як приготувати квасне сусло?
 • Як приготувати пиво на квасному суслі?
 • Переваги і недоліки домашнього пива

Пиво – напій, який почали робити давним-давно наші предки. Раніше його могли пити діти, оскільки воно не вважалося алкогольних і шкідливим напоєм. Саме виробництво квасу та пива, має багато схожого: використання практично ідентичних інгредієнтів, майже однаковий технологічний процес. Навіть Пиво з квасного суслав домашніх умовах, можна дуже просто зробити відмінні напої, до яких відноситься пиво на квасному суслі. Пиво має один особливий аспект приготування – воно повинне бути приготоване з якісного сусла, яке можна зробити в домашніх умовах. Це абсолютно натуральний продукт, який має в’язку структуру і кислувато-солодкий смак. Вміст сухої речовини повинна бути близько 70%.

Сусло – це концентрат, який використовується для приготування пива та квасу. Також він широко поширений в галузі кондитерства і виноробства. Зараз достатньо просто піти в магазин і купити сухі суміші для квасу, або банку готового сусла, і навіть цілі набори, що складаються з всяких пакетиків – тільки змішати і готово. Це наполовину готові порошки, розроблені за певним рецептурами і технологіями, затвердженим в особливому порядку. Але якщо ви дійсно хочете зробити стоїть домашній напій, який буде краще всяких сухих сумішей доведеться повозитися чималу кількість часу.

Як приготувати квасне сусло?

Щоб приготувати квасне сусло, знадобиться житній і ячмінний солод. Обидва інгредієнта потрібно подрібнити і змішати з водою. Далі, впродовж кількох годин, цей склад треба кип’ятити. При впливі високої температури, солод розпадається на цукру. Отриману рідину слід упаривать у спеціальних вакуумних камерах.

Готове сусло містить у своєму складі такі корисні речовини, як: амінокислоти, вуглеводи, вітаміни, макро – і мікроелементи. Тому його можна використовувати не тільки в пивоварінні, але і в хлібопекарській промисловості. Адже сусло покращує аромат вироби і подовжує його термін зберігання і реалізації. Також, використання даного концентрату підвищує газоутворення в тісті.

Що стосується самого солоду, то його можна отримати наступним чином. Для початку, зерна ячменю потрібно Пиво з квасного сусларетельно промити в теплій воді і замочити в прохолодною. Воду необхідно міняти на чисту, кілька разів в день. Після закінчення двох-трьох днів, здадуться перші паростки. Тоді потрібно помістити зерна між двох шарів марлі в деко, або велику неглибоку тарілку. Верхній шар повинен бути рясно просочений водою, а зерна потрібно постійно колихати і пересувати. Далі, потрібно залишити їх проростати при кімнатній температурі. Після того, як паростки досягнуть розміру зерна, варто припинити пророщування.

Наступний етап – сушка. Сушити зерна потрібно близько 20 годин при температурі 45-50 градусів. Ось так Ви отримуєте готовий солод. Якщо розраховувати на те, що напій буде мати світлий колір, то просто потрібно подрібнити зерна, але якщо ж Ви бажаєте більш темний, червоний колір напою, то потрібно обсмажити зерна до потемніння, після чого подрібнити на кавомолці і сміливо використовувати.

Як приготувати пиво на квасному суслі?

Давайте тепер перейдемо до рецепту пива з квасного сусла. Це дуже простий рецепт, так як пиво не доведеться навіть варити. Все, що знадобиться:

 • Квасне сусло – одна банка;
 • Дріжджі – 100 гр;
 • Цукор – 1 кг;
 • Хміль – 2 ст ложки;
 • Вода – 10 л

В емальовану каструлю налийте воду і поставити на вогонь. Після закипання, туди заливається вже готове квасне сусло, після чого додається хміль, потім цукор і знімається з вогню. Далі, слід накрити каструлю кришкою і дати їй охолонути в прохолодному місці. Після того, як напій охолоне до кімнатної температури, в нього треба додати дріжджі, ретельно перемішати і залишити на кілька Пиво з квасного суслагодин для того, щоб маса почала бродити.

Саме оптимальне кількість часу для гарного бродіння і дозрівання концентрації пива – три доби. Саме тоді дріжджі повністю випадають осадом на дно каструлі. Ви можете спробувати пиво і раніше, але тоді воно ще буде дуже слабким і майже безалкогольним. Після трьох чи більше днів, потрібно акуратно процідити рідину через марлеву тканину, щоб у готовому вигляді у пива не було осаду. Розлити по пляшках і щільно закрити. Для того щоб дріжджі остаточно добродили, а пиво набуло більш насичений смак, потрібно залишити його в закритій тарі в холодильнику, приблизно на два тижні. Після закінчення деякого часу, Ви отримаєте темне пиво, яке має приголомшливий аромат і легко п’ється.

Існує ще один рецепт пива на квасному суслі. Технологія його приготування ідентична з попередньої, але є одна відмінність — застосування спеціальної суміші з висівок замість дріжджів. Дана суміш представлена у вигляді порошку, який можна приготувати в кілька етапів:

 • Заливання висівок теплою водою і ретельне перемішування.
 • Наполягання висівок близько доби.
 • Додавання чотирьох ложки такої ж суміші і повторне її наполягання.
 • Підсушування готового складу на поліетиленовій плівці.
 • Для того щоб приготована суміш не запліснявіла, її потрібно періодично помішувати.

  Переваги і недоліки домашнього пива

  • Домашнє пиво виходить дуже приємним на смак, майже в два рази дешевше і якісніше магазинного (якщо Ви терпляче його робите);
  • Пиво з квасного суслаЄ набагато кориснішим за рахунок живих дріжджів,які містять безліч вітамінів і мікроелементів;
  • Відсутність концентрату, будь-яких харчових добавок, барвників, ароматизаторів тощо;
  • Пиво дуже просто і цікаво готувати. Завжди можна знайти нові, цікаві рецепти;
  • Відсутність неприємних симптомів, головного болю після вживання.

  Мабуть, єдиний недолік в тому, що процес приготування займає певний час і ресурси, але якщо вони у Вас є – то чому б і не спробувати? Адже тепер дуже важко знайти на прилавках дійсно справжнє і смачне пиво. Зараз величезна кількість магазинів, можуть надати великий вибір інгредієнтів і матеріалів для домашнього пивоваріння за доступними цінами. Ви зможете експериментувати зі смаками, сортами і поступово дізнаватися більше про це промислі.