Покроковий рецепт приготування самогону з яблук в домашніх умовах: поради з приготування браги

Покроковий рецепт приготування самогону з яблук в домашніх умовах: поради з приготування брагиЯк це не дивно, досить багато людей в наш час цікавиться процесом приготування справжнього самогону. З яблук можна виготовити не тільки варення, сік, компот або повидло, але ще і відмінний спиртосодержащий напій, який припаде до смаку кожному, хто його спробує.

Якщо ви вагаєтеся при виборі свого майбутнього напою, радимо скористатися чудовим рецептом, який розповідає про те, як зробити брагу з яблук. В принципі, брага з яблук сама по собі є повноцінним продуктом, який без будь-якої обробки придатний для вживання. Достатньо охолодити і процідити брагу з яблучного соку і вийде відмінний слабоалкогольний напій, який здатний втамувати спрагу навіть у саму жарку погоду, а також похвалитися своєю натуральністю і екологічною чистотою. Отже, як зробити самогон з яблук?

Рецепт самогону з яблук в домашніх умовах

Покроковий рецепт приготування самогону з яблук в домашніх умовах: поради з приготування брагиНескладно здогадатися, що основою для такого напою є яблука. Причому підійдуть не тільки стиглі хороші яблука, але і недозрілі плоди, зірвані з дерева, а також яблучні обрізки і навіть макуха, що залишається після віджимання соку фрукта. Але варто пам’ятати, що категорично не рекомендується використовувати для браги гнилі, червиві і просто зіпсовані фрукти, оскільки це може значно погіршити якість кінцевого продукту.

Також рекомендуємо прочитати:Відгуки про дербентськом кальвадосе
Кальвадос з яблук
До скількох дозволено продавати алкоголь в Росії?
Як пити і чим закусувати грузинський самогон — чачу

Окремо хотілося б загострити увагу на миття яблук. Існує безліч рецептів самогонки з яблук від різних фахівців, одні з яких рекомендують якісно мити яблука, а також позбавлятися від серцевини з кісточками. Інші ж фахівці, навпаки, рекомендують не мити яблука в тому випадку, якщо дозрівання браги відбувається на диких дріжджах без додавання заквасок, пекарських дріжджів і, звичайно, цукру.

Читайте також: Що таке компрес? Компрес з горілки, спиртовий компрес

Отже, як же все-таки виглядає правильний рецепт браги з яблук для самогону в домашніх умовах?

 • Покроковий рецепт приготування самогону з яблук в домашніх умовах: поради з приготування брагиПершим ділом готуємо всі необхідні матеріали, а саме:
  • 30 кг фруктів;
  • 4-5 кг цукру;
  • 20г сухого або 100 г пресованих дріжджів;
  • 20л води.
 • Підготовлені яблука необхідно порізати на дольки і будь-яким із зручних способів подрібнити до пюре. Це можна зробити за допомогою блендера, м’ясорубки або класичної терки.
 • Отриману масу заливаємо разом з соком в спеціальну бутель для браги, після чого заливаємо туди приблизно 18 л води.
 • Решта 2 л води, які були приготовані спочатку, використовуються для розчинення цукру. Отриманий сироп також заливається в бутель з яблучним соком і пюре. Добре перемішуємо масу.
 • Тепер знадобиться ще трохи теплої води: дріжджі, які до цього ще не були використані, розбавляються в малій кількості даної води, після чого з’єднуються з іншими інгредієнтами.
 • Якщо на попередніх етапах не виникло жодних проблем, до цього моменту у вас повинна бути заповнена бутель для бродіння, в якій знаходиться вся ця маса. Якісно все перемішуємо, щільно закриваємо і переносимо ємність в тепле приміщення на найближчі 10-12 днів.
 • Тепер яблучна брага для самогону повинна добре настоятися. Відбувається це, як говорилося вище, в межах 2-х тижнів. Процес бродіння почнеться дуже швидко: приблизно на другу добу верхній шар браги перетвориться на щільну шапку з піни, яку обов’язково потрібно зруйнувати. Справа в тому, що вона сильно сповільнює хімічні процеси, що відбуваються в ємності, що може просто зіпсувати ваш майбутній напій.

  Читайте також: Потрібна температура в морозилці для замерзання горілки і спирту

  Багато новачків і навіть любителі не розуміють як правильно судити про готовність браги для яблучного самогону, приготовленої в домашніх умовах. Існує кілька основних ознак, що дозволяють це дізнатися:

  • Маса в ємності повністю перестає пінитися, тобто всі хімічні процеси в ній відбуваються;
  • Мезга осіла на дно.
  • Сусло прийняло яскраво світлий відтінок.

  Якщо всі ці ознаки виконані, то яблучна брага для майбутньої самогонки приготовлена, а значить можна приступати до самого процесу перегонки самогону в домашніх умовах.

  Додання аромату яблучного самогону при приготуванні

  Покроковий рецепт приготування самогону з яблук в домашніх умовах: поради з приготування брагиНа даному етапі дуже важливо не допустити помилку і зробити всі необхідні дії, щоб самогон вийшов з приємними фруктовими нотками. Для цього як мінімум потрібно виконувати процес перегонки разом з мезгою. Для цього найкраще підходить парогенератор. В принципі, можна використовувати і звичайний самогонний апарат, проте, дуже важливо стежити за тим, щоб мезга не пригоріла.

  При виборі ємності найкраще звернути увагу на мідні, сталеві або алюмінієві бідони. Ємність ставиться на маленький вогонь і повністю прогрівається, потім полум’я можна поступово збільшувати.

  Дистилят необхідно розділити на фракції. Даний етап дуже важливий, і якщо його пропустити, то на виході вийде поганий продукт, який буде непридатний до вживання. Перші 200-300 мл збираються в окрему ємність, так як вона непридатна до вживання в принципі. Сам процес першої перегонки завершується в той момент, коли фортеця напою досягає 40-45 відсотків.

  Читайте також: Китайська рисова горілка 60 градусів — moutai, Байцю та інші

  Щоб досягти максимально приємного аромату напою, необхідно перед другою перегонкою хоча б 2-3 дні настояти його на свіжих і сушених яблуках. Приблизно по одній-двом горстям кожного продукту. Також перед другою перегонкою дистилят потрібно сортувати і фільтрувати.

  На виході можна отримати відмінний самогон подвійного перегону, фортеця яка складе близько 60-70 градусів. Якщо перед вживанням планується розбавляти самого до 40 градусів, то краще всього дати йому ще одну-два тижні добре настоятися. Так, аромат напою буде на вищому рівні.

  Яблучний сидр для домашнього кальвадосу: короткий рецепт

  Ні для кого не секрет, що благородні напої, добре зроблені в домашніх умовах, виходять не гірше (а іноді і краще), ніж вироблені на заводі. Наприклад, таким чином можна приготувати якісний яблучний бренді або відомий в широких колах кальвадос. За своєю суттю цей напій виходить з допомогою перегонки яблучного сидру з наступною витримкою в дубових бочках.

  В принципі, процес приготування кальвадос не сильно відрізняється від приготування яблучного самогону в домашніх умовах, але в деяких моментах є суттєва різниця:

  • Сидр готується без цукру і пекарських дріжджів.
  • Дозрівання соку відбувається протягом одного-двох місяців. Причому, якщо температура в приміщенні нижче 20-ти градусів, то цей процес може зайняти всі три місяці.
  • Фортеця дистиляту для кальвадос не повинна опускатися нижче 70-75 градусів після другої перегонки.

  Висновок

  Отже, як бачите, досить просто правильно приготувати якісний і приємний самогон з яблучного соку. Головне, мати всі необхідні для цього ресурси і матеріали, а також бажання. Вдалого перегону!