Порошкове Пиво

Зміст

 • Міфи про пиво з порошку
 • Пивоваріння на основі солодових екстрактів
 • Приготування пивного солодового екстракту
 • Домашнє пиво з концентрату солодового

Легенди про виробництві пива з порошку легко приймаються на віру і широко побутують серед людей, тому що потрапляють на добре підготовлений грунт. Існування порошкового пива не суперечить практичний досвід російського споживача.

Міфи про пиво з порошку

Всі звикли, що в гонитві за здешевленням собівартості, швидкістю виробництва виробники багатьох продуктів замінюють якісні дорогі компоненти дешевими сурогатами. Робиться ковбаса без м’яса, соки — з ароматизаторами, ідентичними натуральним, а сир з пальмової олії. Вино виробляється там, Порошкове Пиводе не росте виноград, а молоко там, де немає корів.

Поширення міфів сприяє якість російського пива. Важко повірити, що продукт такого низького рівня створюється з дотриманням традиційних технологій.

Віру в можливість виготовлення пива з порошку підігріває знайомство з відомими порошковими концентратами:

 • солодкі напої;
 • розчинні чай і каву;
 • бульйонні кубики та інші продукти, які готуються за принципом «просто додай води».

Чому б і пива не бути порошковим? Непосвячених у тонкощі промислового виробництва пива людей, які вперше потрапили на пивзавод, може збентежити вигляд різних упаковок з сипучими інгредієнтами, які вони можуть прийняти за пивний порошок. Наприклад, в мішках містяться зеленуваті гранули, які додають пивні чани. У них немає нічого незвичайного – таким способом зараз заготовляють хміль. При збиранні його подрібнюють і гранулюють для зручності зберігання і доставки на пивоварні заводи.

Ще один вид сипучого порошкоподібного продукту, який можна зустріти на пивзаводі – подрібнений черепашник. Він використовується для фільтрації пива.

Формують чутки про порошковому хмільному напої і дайджести зарубіжних новин, які публікують сумнівну і неперевірену інформацію. Наприклад, згадувалася канадська компанія, що спеціалізується на газованих порошкових напоях, вже готове до випуску комплектів з 4 пакетів з порошком пивного концентрату з ячменю, хмелю і дріжджів. З кожного пакета, нібито, можна виготовити 0,5 л світлого лагера або темного елю. До пакетів за $10 повинні додаватися карбонатор за $50 для газування. Подробиці технології не розкриваються.

Інша історія з Аргентини. Нібито, в місцевому виробничому університеті на кафедрі Інженерії продуктів харчування отримали порошок шляхом випаровування вологи з пива. Алкоголь при цьому також зник. Аргентинські технологи запевняють, що при повторному розведенні порошку виходить пиво з початковим кольором, Порошкове Пивоароматом і навіть піною, тільки безалкогольне. До того ж, відновлений напій виходить низькокалорійним, а порошок може зберігатися без зміни якостей 10 років.

Іноді в мережі трапляються фото закордонних пакетів з порошковим пивом. Щоправда, згодом з’ясовується, що вони куплені в магазині приколів і призначені для розіграшу друзів.

Підливають масла у вогонь жартівники, завсідники форумів і спільнот любителів хмільного напою, періодично запускають у мережу інформацію про порошковому пиві. От кілька міфів, які виникли на основі їхніх розіграшів:

 • все пиво роблять з порошку, але чеські і німецькі пивовари дотримуються технології і 20 хвилин пиво варять, а російські просто заварюють порошок в окропі, а потім розливають в пляшки, додаючи спирт. Тому німецьке і чеське пиво хороше, а російське — немає;
 • при варінні темних сортів додається копитну мазь;
 • міфічний рецепт пива, що гуляє по інтернету: порошок, спиртова рідина, пральний порошок для міцної стійкої піни;
 • ще більш «жорсткий» рецепт: порошковий концентрат, вода, спирт, вуглекислий газ, димедрол.

Пивоваріння на основі солодових екстрактів

У формування чуток про порошковому пиві чималий внесок внесли виробники обладнання для домашніх міні пивоварень. Для збільшення продажів своєї продукції, їм необхідно було залучити клієнти як можна більше недосвідчених у пивоварінні людей. А зацікавити їх можна простотою досягнення результату навіть при відсутності досвіду.

Залучити нових споживачів продукції вдалося, довівши, що виготовлення пива може бути зовсім нескладним процесом – досить слідувати інструкції на упаковці готового пивного концентрату. Не Порошкове Пивопотрібно боятися довгих процесів пивоваріння з натурального солоду, варіння, фільтрації, дотримання мальтози пауз.

Замість вивчення багаторічного досвіду пивоварів, осягнення секретів трудомісткого процесу, сучасний бізнес пішов по іншому шляху — просування в середовищі споживачів екстракту пивоварного солоду. Змістом домашнього пивоваріння стало граничне спрощення: придбайте кілька пакетиків або баночок, дотримуйтесь докладної інструкції на упаковці і отримуйте пиво домашнього виробництва. Сьогодні на російському ринку представлені солодові концентрати з Австралії, Нової Зеландії, Фінляндії, Чехії, Бельгії, Америки.

Концентрат пивного сусла – це не просто густа маса або порошок, які досить розвести водою і отримати келих пінного пива. Домашній пивовар повинен провести його охмеление, внести дріжджі, дати пива выбродить і вистоятися. Пивний концентрат дає можливість пропустити складні для домашніх умов етапи традиційного пивоваріння.

Приготування пивного солодового екстракту

Виробництво солодового екстракту починається з пророщування зерна. Як правило, це спеціальні сорти ячменю. В процесі проростання в зернах відбуваються складні молекулярні перетворення. Активізувалися ферменти розщеплюють довгі молекули крохмалю на короткі цукру. Це основна мета солодження. Саме молекули цукрів (мальтози, глюкози, фруктози) є харчуванням для дріжджів, які будуть працювати над перетворенням солодового сусла в пиво.

В процесі солодорощення відбувається накопичення в зерні вітамінів групи В, цінних амінокислот. При виготовленні екстракту пивного сусла вони разом з цукрами, безліччю важливих мікроелементів і біологічно активних речовин переходять в концентрат. Тому солодовий екстракт – цінний продукт, а приготований з нього пиво в домашньої пивоварні буде не гірше заводського, звареного традиційним Порошкове Пивоспособом.

Пивний солодовий концентрат буває двох видів:

 • фасується в пакети сухий порошкоподібний екстракт. Він готується висушуванням на спеціальних розпилювачах водної витяжки з солодового сусла;
 • у металевих банках надходить споживачам «згущене» пивне сусло. Налагоджено випуск різних концентратів для отримання безлічі видів і сортів пива. Бувають охмеленные і неохмеленные екстракти.

Неохмеленный екстракт в деяких випадках використовують в якості замінника цукру. Це значно покращує якість домашнього пива: у напою виходить більш глибокий смак, аромат, густа стійка піна.

Додаючи різні види екстрактів можна отримати різні сорти хмільного напою:

 • з світлого – Pilsner, Lager;
 • з темного – Stout, Porter;
 • з пшеничного – види пшеничного пива;
 • з бурштинового – ель і бітер.

До солодовому концентрату продавці наборів для домашнього пивоваріння, як правило, докладають упаковки з пивними дріжджами.

Домашнє пиво з концентрату солодового

Кожен виробник супроводжує свій продукт докладною інструкцією. Процес починається зі зброджування сусла. У бродильної ємності змішують солодовий екстракт з водою і цукровим сиропом, регулюють щільність. Щоб її визначити, користуються ареометром. Температуру встановлюють в Порошкове Пиводіапазоні 18-25?C і вводять дріжджі.

Під гідрозатворів процес бродіння триває 6-8 днів. Все це час контролюється щільність сусла. Якщо вона дійшла до зазначених в інструкції значень, пиво переливають в пляшки, де відбувається доброджування. Заповнення пляшок виробляють акуратно, уникаючи попадання у них дріжджового осаду. У щільно закритих пляшках повинно залишитися близько 3 см вільного простору.

Процес доброджування в пляшках триває в темному приміщенні близько тижня. Завершальний етап – визрівання – відбувається при низьких температурах 4-10 ?C близько 14 днів, а краще 3 тижні.

Солодовий пивний концентрат – це сировина для отримання якісного напою. Однак, для великого виробництва приготування пива цим способом вийде значно дорожче звареного за традиційною технологією з води, солоду і хмелю. Тому основні споживачі екстракту — маленькі пивоварні та домашні майстри.

Поради з домашнього приготування пива:

 • ретельно стежити за чистотою бродильної ємності і решти посуду. Попадання сторонньої мікрофлори може зіпсувати напій;
 • цукор краще замінити глюкозою. Це поліпшить смак і зменшить дріжджовий запах;
 • перевищення норми цукру і t? бродіння надає пиву запах браги;
 • водопровідну воду бажано відстояти, а краще профільтрувати;
 • неохмеленные солодові екстракти використовують як добавки при випічці житнього хліба. Також вони є чудовою сировиною для виробництва ядерного пінистого домашнього квасу з хлібним запахом;
 • запас концентратів пивного сусла, придбаний у великій упаковці можна розфасувати порційно і зберігати в морозильній камері;
 • виставляючи напій на дозрівання, пляшки потрібно промаркувати, вказавши дату розливу і сорт. Порошкове ПивоПоважає свою працю пивовар з часом обов’язково матиме власні етикетками;
 • сонячне світло шкідливий для пива. Його слід тримати в темному місці;
 • найкращою тарою для зберігання напою є темні скляні пляшки. Пластикові та ПЕТ пляшки теж можна використовувати, але вони повинні бути міцними, щоб витримати тиск вуглекислого газу.

Ознаки зараження пива сторонньої мікрофлорою:

 • біла плівка на поверхні;
 • неприємний запах;
 • слабка піностійкість.

Почавши готувати пиво з концентрату солодового, домашній майстер напевно захоче покинути ряди «ледачих» пивоварів, піти далі і освоїти традиційне приготування зернового пива.