Португальське вино Мадера( Мадейра) його історія появи, виробництво і пити його

Португальське вино Мадера( Мадейра) його історія появи, виробництво і пити йогоПортвейн, Мадера (Мадейра) та інші вина прийшли до нас з Португалії. Мадера (Мадейра) відноситься до міцних спиртних напоїв. Поява цього вина бере початок з 1515 року в Атлантичному океані, на острові Мадейра . Вино нагадує легкий карамельний присмак з відтінком розжареного горіха.

Історія походження напою Мадера

 • Історія походження цього прекрасного вина досить самобутня і випадкова. На вітрильнику пливучим в Індії було розташоване звичайне вино, яке постійно зазнавало хитавиці і палючих променів сонця.
 • У результаті цього воно стало недобре пахнути і не дуже приємне на смак. Тоді всі ці бочки помістили в підвали на тривалий термін. Коли ж пізніше торговці випили цей напій і відчули, що напій став набагато приємніше, придбавши легкий смак розжареного горіха.
 • Так, з’явилася на світ Мадейра, назване так на честь острова Мадейра в Португалії. Всесвітня ж слава на Мадейрі прийшла на початку 16 століття, коли її почали торгувати купці з Голландії. Дуже великою популярністю цей напій користувався в Англії, де за бочку цього вина можна було купити будинок. Хоча і ціна була досить висока, Мадері не вдалося стати світовим напоєм, хоча серед поціновувачів вина Мадера були дуже відомі в історії люди. У 18 столітті цього напою знайшли вельми своєрідне застосування, у якості парфумів його використовували багато пані.
 • Технологія виробництва Мадери

 • Дуже цікаво і своєрідно було виробництво Мадери. В основу Майдеранского вина закладені рожеві, білі і червоні сорти винограду. Мадера з Португалії примітно тим, що він проводиться з вікових лоз винограду. Щоб відтворити смак першого перетриманого вина виробники намагалися штучно відтворити всі стадії отримання початкового напою.
 • Португальське вино Мадера( Мадейра) його історія появи, виробництво і пити йогоТут застосовувалися і температурні «лазні» і особливі гойдалки, однак, популярність напою настільки піднялася, що стало вигідно відправляти кораблі з цим вином до екватора. В подальшому були побудовані особливі теплиці для виробництва Мадейри. Цей процес у виробництві називається «мадерацией», тобто напій витримували безпосередньо під сонцем. Перед цим, природно, у виробництві відбувається тиск винограду ногами у великих чанах, процес бродіння і кріплення.
 • Напій витримується протягом різних проміжків часу. Ось приблизно з цих днів і починається виробництво цього напою, який нам знайомий і зараз. В середині 19 століття виробництво вина на Мадейрі різко скоротилася за грибка, вразила лозу, а в 1852-1857 роках виробництво і, взагалі, зупинилося. Так тривало ще деякий час, поки не була привезена лоза з Америки. Мадейру можна відрізнити за такими категоріями: колір, солодощі і, звичайно, витримка.
 • Спеціально постарене вино, розлите в пляшки, зберігається дуже тривалий час, навіть у відкритій тарі (бочках ж напій довго не зберігається з-за випаровування). У 1999 році в Англії була продигустирована пляшка Мадери з 1670 року, виявлена в підвалах. Його цілком можна було вживати. Ще цікавий випадок стався в Америці, вино, простояло дуже довго під дощем, втратило свою фортецю, зберігши при цьому смак і аромат. Цей сорт став дуже відомим в Америці.
 • Читайте також: Кисле

  Корисні властивості Мадери

 • Цікавий факт: жителі острова Мадейра практично не п’ють, в основному цей напій отримав велику популярність за межами Португалії. Так, Джефферсон з келихом Мадери проголосив незалежність Америки, а в Росії Павел1 постачальнику вина подарував титул барона. У часи Катерини з пляшки наливали у маленькі чарочки і застосовували його як ліки для підняття тонусу і прискорення одужання.
 • Португальське вино Мадера( Мадейра) його історія появи, виробництво і пити йогоЛітнім людям медики рекомендували пити цей напій маленькими дозами щодня. Ходять чутки, що Мадера врятувала життя Гришке Распутіну, який за день випивав 3-4 пляшки цього напою. Нібито йому в келих з вином підсипали ціанід, але під дією цього солодкого напою дію отрути ослаб, що і врятувало його. До 19 століття популярність цього вина досягла такої популярності, що цей напій стали практично скрізь фальсифікувати. Дістати пляшку якісного вина з Португалії стало можливим тільки з-за кордону, хоча цей напій подделывался і в Європі, і в Америці.
 • Виробники вина з усього світу намагалися «мадеризировать» портвейни і інші сорти напоїв, особливо досягли успіху в цьому псевдовиноделы в Іспанії, Франції, Німеччини та Польщі. У старі часи В Росії з картопляного спирту і соку виробляли «мадеру» в місті Кашин, на пляшки наклеювались етикетки з Іспанії. А також в минулій історії Росії практикувалося вираз «царська мадера», так от ставлення до цього благородного напою це ніяк не має. Так, називалася дешева горілка, яку безкоштовно видавали під час будівництва Санкт-Петербурга.
 • Після Другої світової війни ажіотаж навколо вина Мадейри в Європі вірш, зате виробництво підробленого вина повністю перекочувала до Америки. В наші часи треба обережно ставитися до напоїв з маркою Мадера (Мадейра), так як в основному це груба підробка з сурогату з великою часткою цукру. Таке пійло не тільки не принесе користі, але й може завдати шкоди організму.
 • Читайте також: Юра і Савойя – регіони виноробства у Франції

  Виробництво Мадери в Росії

 • Португальське вино Мадера( Мадейра) його історія появи, виробництво і пити йогоТепер перенесемося на простори нашої Батьківщини, де теж виробляються вина з назвою Мадейра. Найвідоміший завод по виробництву Мадери (Мадейри) і інших сортів знаходиться на півдні Криму. Він називається «Масандра». Це одна з відомих і великих фірм у світі з виробництва якісних портвейнів, Мадери Масандра і т. д. більше 150 років. Компанії належать виноградника, що ростуть на півдні Криму на території 400 га.
 • Виробництво Мадери (Мадейри) Масандри особливо почало розвиватися в 1826 році, коли компанію придбав граф Воронцов і намагався зробити все, щоб вина ” Масандри були впізнавані в усьому світі. Багато в чому його заслуга, що побудовані підвали для зберігання, розрослися плантації винограду. Найбільш вдалим став 1900 рік, коли компанія прийняла участь на виставці в Парижі. У колекції заводу знаходиться більше 1 мільйона пляшок різних сортів напоїв, що є рекордом Гіннеса. Заводу належать численні нагороди та кубки. Самим відомим і улюбленим є Мадера (Мадейра) Массандра.
 • На відміну від Мадери (Мадейри) в Португалії, при виробництві Мадери Масандри беруться в основному особливі сорти винограду: Альбільо, Вердельо і Серсиаль. Масандра відноситься до міцних і дорогим, що випускається в скляних пляшках. Початок виробництва цього вина можна віднести до 1936 року. При відкритті пляшки відразу відчувається тонкий букет ароматів з ноткою карамелі. За кольором воно може бути бурштиновим, світлим або золотистим, в залежності від року випуску.
 • Технологія виробництва Мадера ” Массандра трохи відрізняється від виробництва в Португалії. Виноград збирають в період самої зрілості, потім кілька тижнів напій витримують під сонцем і тільки потім опускають в підвали де витримують більше 5 років. Мадера “Массандра” неодноразово ставала переможцем у міжнародних конкурсах.
 • Читайте також: Кіндзмараулі — вино з Грузії, в чому унікальність?

  Як пити Мадеру

 • Португальське вино Мадера( Мадейра) його історія появи, виробництво і пити йогоТепер поговоримо трохи про те як правильно пити напій Мадера (Мадейра). Пляшку з вином треба охолодити до 15 градусів. Наливати в келихи у вигляді тюльпанів на високій ніжці, заповнивши їх на дві третини, щоб дати вину розкритися. Пити треба невеликими ковтками, насолоджуючись його смаком і ароматом. Цей напій є відмінним аперитивом і краще всього приймати його перед їжею. Хоча вважається, що пити вино можна і під час їжі і після неї.
 • Дуже добре це вино поєднується з м’ясними продуктами, особливо можна спробувати його з телячим язиком або печінковий паштет. А також вино чудово підходить і до десерту, фруктів і ягід. Деякі гурмани люблять пити вино з свіжозавареною кавою. Дуже добре Мадера (Мадейра) застосовується і в кулінарії. Так, у французькій кухні відомий соус «Мадера», який дуже добре підходить до м’ясних і рибних страв. Ну і, природно, з цією маркою можна приготувати різні коктейлі, яким аромат Мадери додає неповторну вишуканість.