Посуд для віскі. Назви келихів: рокси, тумблери, шот-промовляли й інші стакани для віскі.

Посуд для віскі. Назви келихів: рокси, тумблери, шот промовляли й інші стакани для віскі.Досить великий відсоток населення Землі під час свят, при проведенні різного роду банкетів, так і просто в компанії своїх друзів або родичів замовляє алкогольні напої.

Адже випити чарочку або келих міцного напою для підняття настрою, а також ведення цікавою і душевної бесіди буде дуже до речі.

Головне, не перегнути, як кажуть, палицю.

Середньостатистична людина обходиться покупкою алкоголю невеликій вартості, доступною практично кожному, в основному, вином або шампанським. Трохи рідше — більш дорогим видом міцного напою — коньяком. Безумовно, є і шампанське, і вино за просто захмарною вартістю, що досягає декількох сотень тисяч доларів. Але мова піде не про них.

Також рекомендуємо прочитати:

У цій статті розберемо інформацію, необхідну для того, щоб ви змогли отримати незабутнє задоволення від вживання такого елітного напою, як віскі. Отже, приступимо.

Келихи і стакани для віскі

Безсумнівно, після придбання цього чудового напою у вас виникне питання, як же його правильно пити, який склянку або келих використовувати. Є такий міф, що для кожного різновиду віскі потрібен свій келих. Щодо, це так. Багато цінителі підбирають посуд саме таким чином, щоб була можливість максимально відчути весь букет алкогольного напою.

Читайте також: Віскі Баллантайнс: від Finest до 30 Year Old

Якщо ви дійсно хочете в цьому переконатися, правильно підібрана посуд вам у цьому, безумовно, дуже допоможе.

Келихи і стакани для віскі бувають такі:

  • Посуд для віскі. Назви келихів: рокси, тумблери, шот промовляли й інші стакани для віскі.тумблер (Tumbler);
  • рокс (Rocks);
  • шот гласс (Shot glass);
  • тюльпан (Tulip);
  • ноузинг (Nosing);
  • снифтер (Snifter).

Келих тумблер (Tumbler)

Тумблер є класичним для віскі і улюбленим у барменів. Має досить товсте дно і стінки. Іноді пряму, а іноді опуклий з боків. Непридатний для дегустації. Обсяг не перевищує 200 мілілітрів. Можливо, причиною створення такого виду посуду послужило те, що ковбої в закладах, які подають алкоголь, влаштовували бійки і дуже часто розбивали склянки. Власники таких закладів пішли на хитрість і стали розрізати і використовувати нижні частини порожніх пляшок.

Може бути трьох видів:

  • 8-мі гранний;
  • 16-ти гранний;
  • круглий.

Стакан рокс (Rocks)

По-іншому рокс-келих. Являє собою склянку, плавно розширюється у верхній частині. Дуже часто дану посуд використовують для створення різних коктейлів з віскі. Найчастіше використовують досить дешевий вид алкоголю, з-за чого отримати хоч який-небудь букет приємних відчуттів з рокса вам не вдасться. Ємність варіюється в межах від 100 до 320 мл.

Шот гласс (Shot glass)

Посуд для віскі. Назви келихів: рокси, тумблери, шот промовляли й інші стакани для віскі.Стакан для віскі з товстим дном, нагадує російську чарку або по-іншому – «стопку». Однозначно не підійде для цінителів цього прекрасного алкогольного напою. Напій п’ється кшталт горілки, тобто чарка повністю спустошується за один ковток. Безумовно, його використовують ті, хто не має бажання розтягувати задоволення від напою, так і про який взагалі задоволення може йти мова, коли обсяг становить лише 40-50 мл? Про дегустації мови бути не може. Може мати абсолютно різну форму і має невелику висоту.

Читайте також: Віскі chivas або чівас ріґал — благородний алкоголь

Далі розглянемо келихи, що мають тюльпаноподібну форму.

Тюльпан (Tulip)

Форма склянки нагадує бутон тюльпана і досить схожа з фужером, є довга елегантна ніжка. Є дегустаційним келихом для віскі. Повною мірою може передати весь смак і аромат алкоголю. Дуже широко поширений серед шанувальників міцних напоїв. Обсяг тюльпана становить 100-140 мл, і заповнюється він лише до рівня найширшій його частині. Внаслідок такого наповнення весь смак і аромат концентрується в нижній частині келиха.

Ноузинг (Nosing)

Посуд для віскі. Назви келихів: рокси, тумблери, шот промовляли й інші стакани для віскі.Має форму тюльпана, але з завуженим верхом і досить малим об’ємом до 100 мілілітрів. Завдяки такій будовівсередині концентрується велика кількість парів, тому він підходить для вживання складних видів напою.

Саме ноузингє найкращим келихом для дегустації віскі.

Снифтер (Snifter)

Має яскраво виражену форму кулі і розміщується на короткій ніжці. Завдяки великій місткості, досягає 600 мілілітрів, прекрасно підходить для неквапливого споживання напою.

Читайте також: Приготування віскі в домашніх умовах. Види віскі

Зрозуміло, для дегустації різних сортів є спеціальний келих для віскі, має тюльпаноподібну форму та кришечку, що закриває його. Крім смаку, також оцінюється аромат і колір односолодового віскі. Цей келих не має будь-яких маркувань на стінках, щоб дати можливість оцінити колір і якість напою.

Підводячи всі міркування до логічного завершення, варто швидко пробігтися по всіх тих нюансів, які були описані в даній статті. Келихів і склянок для віскі існує досить багато. Якими з них скористатися, вирішувати, звичайно ж, вам.

Якщо ви дійсно хочете насолодитися смаком односолодового віскі, то вам потрібно тюльпан. Саме він ідеально підходить для того, щоб ви змогли повноцінно відчути весь спектр букета. Якщо у вас немає часу на захоплений розбір смаку і аромату, можете замовити напій в якомусь барі, де вам його обов’язково наллють у рокс або шот гласс. Все буде залежати від того, як зробите замовлення. Але не варто розбавляти віскі з льодом, адже саме через нього весь аромат і якість букета буде порушено. Подивившись на вартість, зрозумієте, що краще випити його красиво і правильно, ніж намагатися якось інакше його псувати і після цього повторювати замовлення. Не забувайте цього.