Президент Росії Володимир Путін підписав закон, згідно з яким Кримінальний кодекс додані дві нові статті, які встановлюють покарання за незаконне виробництво та обіг етилового спирту і алкогольної продукції, а також незаконне роздрібний продаж алкогольної продукції.

Документ, зокрема, передбачає внесення до Кримінального кодексу статті, відповідно до якої незаконна роздрібний продаж алкогольної продукції буде каратися або штрафом до 80 тис. руб. або виправними роботами на строк до одного року.

При цьому особливо обумовлено, що відповідальність за новою статтею може наставати лише в тому разі, якщо винний був підданий за аналогічне діяння адміністративного покарання. Таким чином, до кримінальної відповідальності може бути притягнутий людина, що вирішила продати пляшку самогону, після того як був оштрафований за незаконне здійснення підприємницької діяльності у вигляді продажу такої ж пляшки самогону (ст. 14.1 КоАП).

Інша знову внесена в Кримінальний кодекс статтю (ст. 171.3) виділяє в окремий вид злочинів незаконне виробництво (зберігання, перевезення і т. д.) етилового спирту і алкогольної продукції у великому розмірі. Досі винні в таких злочинах засуджувалися за ст. 171 КК, однак при залученні по новій статті у кілька разів збільшиться розмір штрафів.