Зміст

 • Рецепт самогон із цукру й дріжджів
 • Перегонка браги в самогон
 • Рецепт самогону на злакових без цукру
 • Рецепт самогону з цукрових буряків (буряка)

Скільки всього існує рецептів самогону – відповісти складно. Найважливішим інгредієнтом в приготуванні вважається цукор. Його легко дістати, і сам рецепт дуже простий. Цей міцний напій нескладно приготувати вдома. Є також рецепти, де цукор замінюють фруктозою, використовуючи при цьому ягоди і фрукти. Але найпростіше використовувати старий і добре перевірений рецепт самогону простого на цукрі.

Рецепт самогон із цукру й дріжджів

Перед тим, як почати приготування напою, потрібно добре вимити ємності, в яких він буде бродити. Після миття слід протерти все насухо. Якщо упустити це правило, то в самогоні може з’явитися неприємний запах, від якого потім ніяк не позбутися.

Для того, щоб приготувати 5 л напою знадобиться приблизно такий склад:

 • вода (18-20 л);
 • цукор (6 кг)
 • дріжджі (пресованих – 600 г; сухих – 120 м);
 • трохи соку лимона або кислоти (25 г).

Розрахунок пропорцій, вихід самогону з кілограма цукру

Спочатку потрібно визначити для себе вихід самогону. Тільки після цього варто купувати всі потрібні складові. Вдома можна отримати з 1 кг цукру приблизно 1,1-1,2 л самогону, але це тільки в теорії. Іноді вихід самогону виходить набагато менше. Зазвичай в домашніх умовах любителі самогону використовують пропорцію на 5 л, про яку писалося вище.

Приготування інвертного сиропу

Приготування інвертного сиропу в домашніх умовах не має особливих специфічних деталей і правил. Забувати про це важливому процесі неприпустимо. Адже коли дріжджі починають етап бродіння, то спочатку цукор розщеплюється на глюкозу і фруктозу (моносахариди), а після цього вже перетворюється в спирт. Якщо пропустити цей крок, то в самогоні можуть утворитися патогенні мікроорганізми. При їх наявності напій просто буде зіпсований. А при инвертировании такого не трапиться, адже тепло вб’є все непотрібне і небезпечне.

На практиці при використанні такого цукрового сиропу бродіння прискорюється. Адже виходить, що ми допомагаємо дріжджам робити їх роботу. Також інвертування цукру додасть особливий смак і запах самогону. Виконати це дуже просто, варто лише все робити по порядку, як в рецепті:

 • 3 л води нагріти до 70-80 °C, бажано у великій ємності;
 • потім висипати у воду 6 кг цукру. Потрібно весь час помішувати, поки не утвориться однорідна консистенція;
 • коли сироп закипить, потрібно його проварити ще приблизно 10 хвилин;
 • далі варто поступово розбавляти лимонну кислоту (25 г), а також прикрутити вогонь до мінімального значення;
 • останній крок – це закрити ємність кришкою і варити ще 1 годину.

Підготовка інгредієнтів

Кожен цукровий самогон має свою специфіку. Особливу увагу перед приготуванням потрібно віддати підготовці самих інгредієнтів.

Перше місце за значенням віддається воді. Вона повинна бути ідеальною: чиста, без особливого запаху і смаку. Перед тим, як розпочати готування напою в домашніх умовах, потрібно воді відстоятися хоча б 2 дні, щоб все непотрібне впало на дно, а жорсткість самої води знизилася до мінімуму. Щоб шкідливий осад залишився на дні, потрібно воду зцідити через дуже тоненьку трубку.

Далі варто повернутися до сиропу, який ви инвертировали. Потрібно перелити в чисту, і головне суху ємність, де буде бродити самогон на цукрі. Потім додається вода, об’єм – 18-20 л. Важливий момент – вона повинна бути холодною, а гарячий сироп. Вихід такої рідини повинен бути дорівнює температурі 27-30 °C.

Ще одна дуже важлива деталь: посуд, у якій буде бродити напій, не повинен бути заповнений повністю. Всього потрібно заповнити бідон на ? всього обсягу. Адже наскільки підніметься вода під час бродіння, точно невідомо. Але якщо їй буде мало місця, то вона може вилитися через край.

Далі варто розім’яти дріжджі (якщо вони пресовані), а найкраще змішати їх з теплою водою і цукром і дати їм постояти до утворення піни. В цілому це десь 10 хвилин максимум.

Якщо використовуються сухі дріжджі, то потрібно їх висипати у воду з температурою 30-36 °C, а потім поставити на деякий час в тепле місце або укутати ковдрою. Через 20 хвилин можна додавати в суміш.

Бродіння

На ємності з приготовленої брагою потрібно встановити гідрозатвор і помістити все в приміщення з температурою трохи вище кімнатної – 26-32 °C. Щоб температура завжди була стабільною, потрібно огорнути посуд ковдрою або, наприклад, шубою. Зараз стало модним використовувати акваріумні нагрівачі, які регулюються. Це зручно і процес бродіння трохи прискорюється. Скільки точно триває бродіння — відповісти важко. Зазвичай це десь 4-5 днів. Для нормального процесу варто кожні 12 годин збовтувати брагу, щоб прибрати вуглекислий газ, який заважає виконувати всі функції дріжджам.

Існує ряд ознак, за якими можна визначити, що брага готова:

 • припинилася утворюватися піна;
 • смак дуже гіркий і не відчувається солодощі;
 • ні шипіння;
 • дуже різкий запах спирту;
 • на дні є осад, а верхній шар рідини має світлий відтінок.

Найпевніший спосіб перевірити, чи готова брага до перегону – це піднести запалений сірник до рідини. Якщо вона не гасне, значить все вже готове до подальшого приготування самогону на цукрі.

Дегазація і освітлення браги

Виготовлення браги закінчилося, тому можна приступати до процесу дегазації і освітлення. Перший крок – це позбавиться від осаду. Робиться все дуже просто: рідина переливається в іншу ємність через тонку трубочку. Далі варто нагріти брагу до 50 °C. Це робиться для того, щоб позбутися від газообразований і дріжджів. Для того, щоб ідеально освітлити напій варто додати в рідину бентоніт (натуральна біла глина). Його можна взяти з котячого наповнювача без запаху. На 5 літрів цілком вистачить трохи більше столової ложки. Глину необхідно розвести в теплій воді, щоб утворилася густа суміш, і тільки потім вилити в рідину. Цю консистенцію потрібно залишити ще на 1,5 дня.

Такий спосіб напевно прибере весь осад і неприємний запах від дріжджів.

Перегонка браги в самогон

Перша перегонка

Самогон цукровий після освітлення необхідно злити без осаду в куб для перегону. У першу чергу потрібно відокремити отриманий спирт. Для цього варто поставити ємність на повільний вогонь. Спочатку починає капати «первак». Скільки його має вийти точно відповісти важко, але це звичайне в межах 300 мл з 5 літрів. Пити його не можна, адже він дуже шкідливий для здоров’я. «Первак» використовують для якихось домашніх потреб.

Після цього починає капати спирт-сирець, тобто цукровий самогон. Його потрібно збирати до тих пір, поки фортеця рідини не почне падати нижче 40 градусів. Це можна перевірити за допомогою спірометра (самогон повинен бути температурою 20 °C). Існує ще й народний метод – якщо рідина, горить, то ще можна продовжувати сбирать «урожай».

Потім починається збирання залишків, які містять багато сивушних масел. За бажанням, їх можна зібрати і додати потім знову в брагу або ж вилити.

Очищення

Домашній Самогон на цукрі потребує неодноразової очищення. Спирт-сирець потрібно розбавити до 15-20 °C. Потім додати на кожен літр отриманої рідини по 20 мл олії рафінованої. Потім все це ретельно перемішати тричі з проміжком у часі 1-2 хвилини. Рідина повинна постояти приблизно добу, а потім потрібно знову все процідити.

Друга перегонка

Друга перегонка, по суті, нічим не відрізняється від першої. Потрібно також зібрати 300 мл «первака», а потім зібрати спирт-сирець. Дистиляція повинна проходити на мінімальному вогні. Збирати самогон можна до тих пір, поки градуси не почнуть падати нижче 40-ка. Скільки це займе часу – точно сказати неможливо. Після збору дистиляту рідину можна розбавити до потрібного смаку водою і дати настоятися близько 3-5 днів. Вихід повинен бути десь 5 л.

Рецепт самогону на злакових без цукру

Більшість спиртних напоїв готуються з зерна. Не винятком є і самогон.

Для його приготування можна використовувати такі різновиди зерна, як пшениця, ячмінь, гречка, овес і кукурудза. У своєму складі вони мають крохмаль, який замінює цукор. Але для такого рецепта самогону будинку потрібно використовувати більше дріжджів. Кожен з цих видів зерна додасть свій особливий смак.

Найпопулярніший рецепт – це самогон з пшениці або ячменю. Для цього потрібно:

 • 6 кг зерна;
 • 7-8 буханців чорного хліба (залежить від грам);
 • 10 кг картоплі (будь-якого сорту);
 • 1 кг дріжджів (на ваш вибір сухих чи пресованих).

Перший етап – замочити зерна в бочках приблизно на кілька днів. Після цього варто їх просушити. Коли зерно повністю висохне, то все треба добре перемішати. Потім залити в ємкість 18-20 л води і висипати туди 8 кг подрібненого зерна, перемішати. Через два

години додати ще стільки ж води, але тільки теплою, і знову перемішати. Через 40 хвилин потрібно додати 10 л холодної води і дріжджі. Суміш повинна настоятися близько 4 днів.

Процес перегону самогону із зерна той же. Спочатку прибрати весь осад, і лише потім все доводити до готовності. Вихід виходить такий: з кілограма зерна близько 1 л самогону.

Рецепт самогону з цукрових буряків (буряка)

В домашніх умовах крім зерна і цукру можна також використовувати буряк. Скільки ви додасте в самогон, залежить від ваших бажань і, звичайно ж, від традиційного рецепту. Зазвичай використовують наступне кількість інгредієнтів:

 • 4 кг буряка;
 • 1,5 кг цукру;
 • 5 л води;
 • 0,25 кг дріжджів.

Буряк необхідно очистити і дрібно натерти, а потім пропустити через кухонний комбайн. Повинна вийти кашка. Після цього потрібно залити це все водою і поварити 10 хвилин. Як тільки все буде готово, висипати весь цукор і добре перемішати, щоб крупинки розтанули.

Потім нагріти воду до 30 °C і додати 0,25 кг дріжджів. Після розмішування залишити консистенцію на 30 хвилин в теплі. Остиглу бурякову масу потрібно додати до бразі. Такої суміші варто настоятися десь тиждень. Коли вийде скоринка, можна починати переганяти самогон з буряка. Вихід з такого рецепта десь в межах 1,0-1,5 л.