Хороша господиня намагається утримувати будинок в чистоті, однак, це не завжди їй легко вдається. Деякі предмети меблів і побутової техніки вимагають на свою очищення куди більше часу, ніж інші. Приміром, духовка. Вона забруднюється сильніше всього, та очистити її найважче, тому що забруднення зазвичай складається з пригорілого жиру.

Тим не менш очищення духовки потрібна не тільки для краси – стара пригорілі їжа при нагріванні може виділяти шкідливі пари, які потраплять в приготавливаемую їжу. Швидкий темп життя не дозволяє жінці витрачати багато часу на прибирання – адже є ще робота, приготування їжі, діти, прання і маса інших справ. І треба відпочити. Тому сучасні господині шукають способи швидкого і ефективного очищення.

Як відмити духовку всього за кілька хвилин

Виявляється для ефективної боротьби з застарілим і пригорілим жиром можна не купувати магазинні хімічні засоби, а зробити очищувальну пасту самим. Для цього потрібно:

  • чверть склянки розпушувач тіста;
  • нашатир звичайний – 250мл;
  • гаряча вода – 1л;
  • ємності з металу, що витримує великі температури – 2 шт.

Як очистити скло духової шафи зсередини

Змішайте розпушувач з водою до однорідної густої кашки. Рівномірно нанесіть готову суміш на поверхню скла і залиште на півгодини. Розпушувач чудово розщеплює жир. Після дії суміші просто змийте все губкою, потім протріть скло ганчіркою насухо.

Як очистити внутрішню поверхню духовки

Очищення краще всього проводити ближче до вечора. Попередньо духовку треба розігріти до 150 градусів, потім вимкнути. В одну металеву ємність налити літр тільки закип’ятила води, а в іншу – нашатирний спирт. Ємність з водою поставити на полицю або решітку духовки, а з нашатирем – на дно. Духовку закрити, залишити на ніч.

Вранці в ємність з нашатирем налити будь миючий засіб для очищення поверхонь, і цим складом вимити всю духовку зсередини. Рекомендується брати жорстку губку або використовувати додатково металеву губку, якщо в духовці є застарілі пригорілі шматки їжі. З нашатирем потрібно працювати в рукавичках, а кухню при цьому добре провітрювати, щоб не вдихати їдкі пари аміаку.

Замість нашатирю можна брати звичайну харчову соду. Її слід розвести водою до консистенції густої сметани, і таким складом змастити всю внутрішню поверхню духовки. Залишити також на ніч, а вранці змити всі губкою.
Так само дізнайтеся, як відмити мікрохвильовку від жиру всередині.