Пристрій самогонного апарату

Зміст

  • Анатомія самогонних апаратів
  • Апарат «Меркурій»

Кажуть, що кожен, хто хоч раз у житті пробував домашній самогон, назавжди вважає його одним з найкращих напоїв у світі. Так це чи ні, але самогонні апарати, на сьогодні, користуються великою популярністю серед усіх верств суспільства. Незважаючи на високу ціну, їх используемость зростає, адже користувачі вважають, що вони коштують своїх грошей. Але, як він влаштований, і в чому полягає принцип його дії?

Анатомія самогонних апаратів

Для початку, давайте розберемося з самим поняттям, самогонний апарат – це предмет для перегону браги, який служить очищенням самогону від сивушних масел і інших шкідливих домішок. Виходить, під час перегонки, за рахунок пари, апарат відокремлює легкі спирти від важких домішок, відразу забираючи їх у сухопарник.

Пристрій самогонного апаратуПрепарат складається з перегінного куба, в якому нагрівають сам самогон, після цього пари йдуть в змійовик, де спирт охолоджується і йде в готову ємність, а сивушні масла від’єднуються і відходять у відстійник.

Отже, класичний самогонний апарат містить наступні компоненти:

  • Перегінний куб – він служить для кип’ятіння браги на вогні або ж за допомогою Тенів. Ємність повинна бути повністю герметичною, інакше при попаданні рідини на вогонь — можуть виникнути небезпечні наслідки. У вже готових варіантах вам нададуть перегінні куби у вигляді каструль, бочок або кубів, в залежності від вашого бажання. Якщо ж ви хочете зробити самогонний апарат самостійно, вам потрібно посудина на 20-25 літрів, виконана з нержавіючої сталі. Найбільше підійде бідон з-під молока або ж скороварка, адже цей посуд має герметично правильно закриваються отвори. Якщо у вас немає нічого подібного у дворі, ви можете використовувати каструлю з нержавіючої сталі, але в цьому випадку, вам доведеться значно попрацювати над нею, щоб вона мала герметичну поверхню. Поле того як брага у вашій посудині закипить, пари, які піднялися вгору підуть по змійовику.
  • Холодильник – після того, як пари браги піднімуться, вони надійдуть у холодильник, який з допомогою змійовика охолодить їх. Будова холодильника просте – ємність, всередині неї змійовик, а під змійовиком ще одна ємність. Самогон надходить у внутрішню посудину, тоді як велика наповнюється водою, за цей рахунок, самогон повністю остигає за кілька хвилин. Зробити холодильник можна і самостійно, але це, мабуть, одна з найбільш небезпечних частин. Вся справа в тому, що їли вона буде виконана негерметично, пари спирту можуть витікати. Як наслідок, це призведе до значного зменшення маси алкоголю, але що страшніше, при попаданні в вогонь спирт може запалати.
  • Дефлегматор або просто відстійник – під час перегону браги, разом з парами спирту, в змійовик піднімаються і шкідливі домішки, такі як сивушні масла, і інші важкі компоненти. Щоб позбавитися від них, до змійовика необхідно підключити відстійник. Встановлюється дефлегматор Пристрій самогонного апаратуміж перегінним кубом і змійовиком, і являє собою ємність від одного літра до трьох. Саме таку кількість отстоянных матеріалів з 20 літрів браги. Відстійник є однією з найважливіших частин самогонного апарату, адже шкідливі домішки, які є в бразі не можна вживати у великій кількості, це може бути небезпечно для здоров’я. Якщо ви захочете виготовити його самостійно, вам знадобиться скляна банка, залізна кришка, і пару трубочок, через які буде приходити і йти самогон. Схема добре демонструє будову самогонного апарату і дефлегматора, а тому якщо ви зважитеся робити його самостійно, обов’язково зверніться до неї.

Всі ці компоненти є складовою частиною самогонного апарату, але, звичайно ж, бувають і варіанти без змійовиків. Зазвичай, для них використовують велику каструлю, до 50 літрів, туди заливають брагу, а на поверхню ставлять ємність для збору самогону, її закріплюють з допомогою підставки або ж просто на поверхні води. Зверху на всю цю конструкцію ставлять таз з холодною водою, який служить кришкою для посудини, а також володіє охолоджуючим ефектом, як холодильник. Як показує схема, він простий як у виготовленні, так і у використанні.

Основним мінусів такого методу є той факт, що всі його компоненти знаходяться і варяться разом з брагою, крім того, в такому варіанті не передбачений відстійник, щоб шкідливі домішки від’єднувалися від браги.

Ще більш легкий варіант полягає в тому, щоб натягнути над каструлею поліетиленовий пакет, і насипати туди льоду або налити холодної води, тоді кришка буде герметичною, а вам не доведеться постійно міняти воду, лише додавати лід. Але, знову-таки, цей варіант є вкрай примітивним і його рекомендується використовувати тільки в крайньому випадку. Так, наприклад, якщо ви знаходитесь далеко від дому, та інших матеріалів у вас під рукою просто немає. Застосовувати ж самогон такого приготування постійно, вкрай не рекомендується.

Апарат «Меркурій»

На відміну від інших варіантів, пристрій самогонного апарату меркурій має більш складну структуру, а тому, воно є більш безпечним і надійним. Так, незважаючи на те, що він є Пристрій самогонного апаратупрофесійним, і коштує досить дорого, все більше і більше людей вибирають його, як пристрій для перегону браги.

Перевагами даного самогонного апарату є хороша якість перегінного куба, адже він виконаний з якісного металу. Крім того, він може виробляти не тільки алкоголь з браги, йому також притаманні функції виробництва коньяку, віскі, кальвадосу і т. д. Все що вам потрібно, це знання рецепту і апарат Меркурій.

Завдяки товщині сталі 2 мм ви можете не боятися, що самогонний апарат Меркурій як-небудь зіпсується під час нагрівання та перегонки. Незважаючи на високу температуру, перегінний куб витримає це. Завдяки значним розмірам і швидкості дії, в годину самогонний апарат Меркурій може виробляти до чотирьох літрів самогону. Незважаючи на це, він має дуже зручну форму, а тому вам не доставить праці придумати йому місце зберігання та використання.

Принцип дії апарату Меркурій простий, він полягає у використанні перегінного куба, змійовика, холодильника і відстійника.

При покупці зверніть увагу на широкий модельний ряд, який може запропонувати різні варіанти для кожного користувача. Так, наприклад, самогонні апарати фірми Меркурій пропонують нагрівання за допомогою вогню або ж ТЕНом, вам лише необхідно вибрати, що буде зручніше. Відрізнятися може і місткість перегінного куба, вони бувають від 9 до 38 літрів. На краях перегінного куба і інших деталей, що біля нього стоять силіконові деталі, які забезпечують якісний перегін спирту і відсутність будь-яких шкідливих домішок.

Якщо порахувати всі витрати, собівартість однієї пляшки самогону, приготованого на апараті Меркурій не буде перевищувати 30 рублів. Багато, хто хочуть самі виробляти алкоголь, турбуються, що це заняття дуже складне, і у них не вийде. Насправді, принцип дії апарату Меркурій досить простий, а тому не викличе питань у новачків.

Самогонний апарат насправді не складний в будові. При бажанні, ви можете виконати його самостійно, але якщо зважитеся на це не використовуйте примітивний варіант, докладіть зусиль, щоб виконати змійовик, і відстійник. Адже, якщо ви хочете хороший домашній алкоголь, краще відразу виконати її якісно. Не забувайте, застосування сивушних масел і інших домішок погано впливає на організм людини, і дозволено до вживання тільки в малих дозах. Якщо ж ви не хочете експериментувати, але бажаєте отримати якісний апарат, купіть самогонне пристрій Меркурій, з ним ви можете не боятися за шкідливі домішки, і не турбуватися про техніку безпеки.