Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовах

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовахСорт винограду Ізабелла відноситься до так званих технічних сортів, тобто призначених для переробки. У свіжому вигляді він не вживається, зате з нього виходить непогане вино. Дуже багатьом подобається саме Ізабелла.

На території Росії сорт отримав розповсюдження завдяки своїй морозостійкості. Він відмінно переносить підвищену вологість. Його майже не чіпає грибок, який з’являється на багатьох теплолюбних рослин в кінці літа, коли настають холодні ночі і дні з рясними опадами.

Вино з винограду Ізабелла в домашніх умовах

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовахДля приготування вина з Ізабелли потрібні такі інгредієнти:

Також рекомендуємо прочитати:

 • Ягоди винограду – близько 15 кілограм.
 • Цукор-пісок з розрахунку 200 г на один літр соку.
 • Кількість води може бути як сто мілілітрів на один літр, так і 500. Все буде залежати від кислотності винограду, який при поганій якості Ізабелли може бути дуже кислим.

Незважаючи на рекомендації, домашнє вино з винограду Ізабелла продовжує робитися. Багато винороби вважають за краще займатися виключно цим сортом. Їх приваблює в першу чергу багряний колір напою, одержаного від Ізабелли, і, звичайно ж, аромат. Крім того, цей сорт винограду має масу переваг в порівнянні з іншими:

 • Ізабелла володіє хорошою зимостійкістю.
 • Вино з цього сорту вважається непоганим засобом від простудних захворювань. Зокрема, воно має відхаркувальні властивості і незамінне при бронхітах.
 • Ізабеллу частіше інших вин використовують для приготування Глінтвейну.
 • Висока плодючість сорту дозволяє збирати хороший урожай для створення напою.
 • Невибагливий і стійкий до захворювань виноград дуже легко вирощувати навіть новачкам.
 • У ягід досить високий вміст соку, а їх смак приємний кислуватий.

Треба сказати, що вино з винограду Ізабелла заборонено до приготуванню і вживанню в країнах Європейського Союзу. Причиною стало величезне зміст синильної кислоти і метилового спирту в складі ягід.

Рецепт вина з винограду Ізабелла

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовахВиноград Ізабелла є сортом пізнім за термінами дозрівання. Збір урожаю починається не раніше кінця вересня, але і не під час заморозків. Для того щоб вийшло добре вино, дайте гроздям повисіти ще один тиждень після дозрівання. Дуже важливо проводити збирання ягід в сонячну суху погоду.

Насамперед переберіть ягоди. Розміри ягід для вина абсолютно не важливі, досить відкинути гнилі і запліснявілі, інакше вони будуть псувати смак майбутнього вина.

Як зробити домашнє вино з винограду Ізабелла

Ягоди перед переробкою не миють, а ось протерти від пилу не завадить.

Читайте також: Вина та виноробства Південної Америки

Далі, ягоди тиснуть. Роблять це будь-яким зручним способом. Можна тиснути руками або використовувати будь-які інші пристосування. Щоб вийшло максимально багато соку, повинна бути розчавлена кожна ягода. Майбутнє вино не буде віддавати гірким присмаком, якщо ви не пошкодите кісточки.

Отриману розчавлений суміш перемішують руками через кожні сім годин. Це потрібно для того, щоб утворилася на поверхні мезги шапка перемішувалася з іншою масою. Інакше може статися закисання суміші. Через три дні мезгу можна проціджувати. Для цього використовують марлю як найкращий фільтр для виноградного соку, так як при застосуванні друшляка можуть проскочити шматки кісточок або великі частинки м’якоті.

Тепер слід спробувати сік на смак. Іноді виноград Ізабелла буває дуже кислим. На її присмак впливає погода або які-небудь інші несприятливі умови. Якщо виноградний сік дуже кислий, розбавте його водою. Оптимальний варіант кислотності у вині становить п’ять грамів на один літр, але в Ізабеллі він завжди набагато вище. Іноді його вміст досягає п’ятнадцяти грамів на один літр.

У домашніх умови при відсутності спеціальних приладів точно визначити кислотність неможливо, тому все буде визначатися на смак. Якщо дуже зводить вилиці при пробі соку, то додайте максимально допустима кількість води – двісті мілілітрів на один літр соку. Більше додавати не варто, так як в подальшому сік буде ще підсолоджені цукром.

Тепер настав час підготувати ємність, у якій буде міститися наше вино. Це скляні банки, місткістю від трьох і більше літрів. Їх попередньо миють до ідеальної чистоти і висушують. Після цього банки наливають сік, не доливаючи до кінця приблизно третину, і надягають на горло ємності затвор.

Найпоширеніший вид затвора використовується при приготуванні домашнього алкогольного напою – медичні гумові рукавички. Вони легко натягаються на горло будь-якого діаметру і добре тримаються під час процесу бродіння. Обов’язково зробіть маленьку дірочку з допомогою голки на рукавичках. Однієї дірки буде достатньо, так як завдання затвора не пропускати повітря до процесів бродіння. Інакше замість вина вийде винний оцет.

Температура приміщення де бродится напій не повинна бути менше шістнадцяти градусів. Якщо вона, навпаки, дуже висока і досягає тридцяти, то наливайте в ємність не дві треті, а половину обсягу інакше посудину просто вибухне.

Додавати цукор слід трьома порціями. Першу кладуть до того, як встановили затвор на ємності, наступну – через тиждень, а останній ще через тиждень.

Розводять цукор в соку наступним чином: відкривають затвор і зливають через трубочку літр соку. У ньому розбавляють цукор, перемішуючи як можна ретельніше, і виливають назад.

Читайте також: Умбрія — виноробний регіон Італії: Вина Умбрії

Сік бродить протягом двох місяців. Визначити закінчення процесу можна по гумовій рукавичці. Як тільки вона повністю здувається, значить, процес бродіння закінчений. Молоде вино повинно бути трохи світліше початкового кольору і з осадом на дні.

У тому випадку, якщо з якої-небудь причини ви недодержали сік, то його зливають в іншу посудину так, щоб не торкнутися осад, і залишають бродити далі.

Для того щоб отримати кріплене вино в нього додають трохи горілки. Вино зі спиртом зберігається краще, ніж без нього.

Перед тим, як переносити вже готовий продукт в холодне місце його при бажанні підсолоджують і закупорюють. Слід постійно стежити за утворенням осаду на дні ємності. По мірі його накопичення приблизно раз у два тижні переливають рідину за допомогою трубки в іншу ємність.

Через півроку вино стане готове до вживання. Тепер його можна переливати в підготовлені пляшки і закупорювати вже на тривале зберігання. Як було сказано, кріплене вино зберігається довше ніж вино без додавання спирту. При температурі не більше п’ятнадцяти градусів вино зберігає свій смак близько п’яти років.

Рецепт кріпленого вина з винограду Ізабелла

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовахНескладний спосіб як зробити крепленный алкогольний напій з винограду. Метод дуже простий і, головне, не вимагає додавання спирту. Процес бродіння виходить завдяки високому вмісту цукру і дріжджів.

Після того як були пригнічені ягоди, суміші дають постояти тиждень, зрідка перемішуючи, після чого приєднують цукор. Цукру повинно бути більше, ніж зазвичай додають при приготуванні класичного вина з Ізабелли.

Для кріпленого вина його зміст збільшують до чверті від загального об’єму соку або інакше: сто п’ятдесят грамів цукрового піску на один літр соку винограду.

Тепер потрібно близько двох тижнів для того, щоб сік з виноградом перебродив, а для прискорення та оптимізації процесу у вино додають дріжджі. Розрахунок дріжджів наступний: на кожен літр по два грами. Після того як бродіння закінчиться, на дні залишиться осад. Вино обережно переливають в іншу ємність з допомогою трубочки. Тепер кріплене вино з Ізабелли готово. Його зберігають при температурі близько п’ятнадцяти градусів в закритих пляшках. Як видно, для цього рецепта додавання спирту не знадобилося.

Швидкий рецепт домашнього вина з винограду Ізабелла

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовахТі, хто готував вино по цьому рецепту стверджують, що результат виходить нічим не гірше, ніж після традиційного. Зате термін приготування помітно скорочений, що дозволяє ласувати улюбленим напоєм вже через півтора місяці.

Береться п’ять кілограмів добірних стиглих ягід винограду, три кілограми цукрового піску і десять літрів води, заздалегідь прокип’яченої і охолодженої.

Ягоди давляться, змішують з цукром і залишають у такому вигляді на один тиждень. Через сім днів у склад додають воду, перемішують і залишають ще на тридцять діб для бродіння. Через зазначений термін рідину можна процідити, розлити по пляшках і відправити на зберігання в прохолодне місце.

Читайте також: Мадейра — вина та виноробства

Як бачимо, готувати домашній алкогольний напій зовсім неважко.

Шкода від Ізабелли

Як вже було сказано раніше, переробка сорту Ізабелла в європейських країнах заборонена. Чому воно потрапило в немилість? Спробуємо розібратися:

 • Метанол, зміст якого в Ізабеллі перевищує норму, являє собою одну із причин заборони сорту. Метанол є отрутою, але для того щоб він завдав відчутної шкоди організму, його потрібно не менше трьохсот грамів в день. Якщо вживати до двохсот мілілітрів, то проблем можна уникнути. Таким чином, можна отримати мінімум шкідливих речовин і максимум корисних. Як відомо, вміст антиоксидантів в чорному винограді просто величезна.
 • Винний камінь, який рясно утворюється при виробництві домашнього вина з Ізабелли, вважається більше дефектом, що порушують естетику винного напою, ніж шкідливим продуктом. Але в цьому випадку особливо помітна роль виробників вин дорогих марок, які можуть критикують Ізабеллу.
 • Глікозиди, що викликають нарікання у лікарів, містяться в багатьох ягодах в різній кількості. Наприклад, багато глікозидів у смородині і тим не менш забороняти вживання ніхто не збирається. Ця речовина є майже у всіх сортах винограду, але найбільше його в Ізабеллі. Глікозид може стати токсичним для організму людини у тому випадку, якщо вживання вина буде надмірним. Обмежтеся одним келихом в день і проблема буде вирішена.

Простий рецепт вина з винограду Ізабелла, приготування кріпленого вина в домашніх умовахДуже часто виробники Ізабелли скаржаться, що під час закритих дегустацій їх вино нахвалюють, а після, вже у відкритих публікаціях, говорять зовсім інше.

Можливо, доступне і дешеве вино заважає виробникам дорогих елітних вин. Але найбільше їх дратує висока популярність Ізабелли серед домашніх виробників.

Давно вже не секрет: у пиві міститься така кількість консервантів і токсинів, що його можна забороняти до вживання. До того ж вміст спирту в будь-якому спиртне продукті не приносить користь людині. Тобто, вживаючи більш чотириста грамів будь-якого алкогольного продукту, наш організм отримує величезну кількість отрут, яке він повинен переробити і вивести через природний фільтр – нашу печінку.

Вино з винограду Ізабелла не тільки смачне, але і вигідну при виробництві. Невибагливий сорт з гарною врожайністю і морозостійкістю давно полюбився мешканцям нашої країни. Домашнє спиртне, вироблене з Ізабелли, безсумнівно, смачніше, корисніше і якісніше багатьох алкогольних продуктів, пропонованих виробниками в магазинах, а робити його не дуже складно.

Приготувавши домашнє вино без застосування спирту, ви убезпечите себе, своїх друзів і близьких.