Псилоцибе полуланцетовидне має багато народних назв – веселушка, прушка та інші. Все тому, що гриб не їстівний для людини та у разі інтоксикації може викликати галюцинації. Тим не менш, важливо знати, як виглядає цей гриб і де він зростає для того, щоб в подальшому визначити його.

Псилоцибе полуланцетовидне має багато народних назв – веселушка, прушка та інші

Морфологічне опис псилоцибе полуланцетовидной

Гриб веселушка відноситься до сімейства Psilocybe і є отруйним і непридатною в їжу. Виявити гриб серед інших просто, якщо вже є досвід тихого полювання. У псилоцибе є капелюшок довжиною близько 2 сантиметрів, а висота плоду, як правило, в 2 рази більша його ширини. Форма капелюшка колокольчатая, а на її вершині розташовується особливий горбок сосочковидной форми. Саме з нього можна відрізнити плід від інших.

Край капелюшка трохи підвернутий всередину і має невелику бахрому. Колір гриба може варіюватися від темного коричневого до зеленого і навіть оливкової. У молодих плодових тіл поверхня рівна, гладка і покрита незначним шаром слизу, яка легко знімається. При відсутності високої вологості псилоцибе може стає світлим, бежевим або солом’яним.

Читайте також: Хибні опеньки: опис видів та мета зростання

Де ростуть псилоцибе полуланцетовидные (відео)

М’якоть плодового тіла дуже тендітна, тонка, кремового відтінку. На смак вона неприємна, так як палить мову. Гриб истончает приємний трав’янистий аромат.

Також рекомендуємо прочитати:Їстівні та отруйні види мухомора
Види отруйних грибів Росії та України
Бліда поганка: опис зовнішнього виду та способи рятування на садовій ділянці
Сатанинський гриб: підступність і небезпека отруйного двійника боровика

Ніжка псилоцибе тонка і довга, може досягати 10 сантиметрів. Всередині вона повністю порожня. Ніжка не має правильної форми і часто згинається хвилями. Її поверхня трохи відрізняється за забарвленням від капелюшка, так як в основі вкрита лусочками.

Пластинки рідкісні, сірого кольору. У міру дозрівання плоду стають фіолетовими або чорними, з білими краями. На них зазвичай знаходиться споровий порошок, що має схожий з пластинками колір – фіолетовий або темно-бурий.

Залишки покривала, під яким перебували майбутні гриби, непомітні людським поглядом.

У міру дозрівання плоду стають фіолетовими або чорними, з білими краями

Де і коли ростуть гриби псилоцибе полуланцетовидные

Для зростання плодові тіла найчастіше воліють густу високу траву. Саме тому псилоцибе часто можна зустріти на рівнинах, луках або пастдбищах. Також можливе їх зростання і в ярах, так як ці гриби люблять вологий грунт.

Спочатку псилоцибе утворюють мікоризу, а вже після утворюють плоди. Ростуть групами, тому їх просто виявити і шукати в цілому. Найбільше поширений сорт в субарктичній і помірній зоні Північної півкулі.

Читайте також: Їстівні та отруйні капелюшні грибиДля зростання плодові тіла найчастіше воліють густу високу траву

Пік зростання в Підмосков’ї припадає на кінець літа, а саме серпень. Псилоцибе відмінно переносять морози, тому зростають до середини січня, легко пробираючись крізь холодну землю. Максимально низька температура, можлива для росту рослини – 5 градусів тепла.

Варто відзначити, що рівень галюциногенних речовин у тілах безпосередньо залежить від тієї місцевості, в якій його зібрали.

Як виглядають галюциногенні гриби (відео)

Чим небезпечний гриб псилоцибе полуланцетовидне для організму людини

Хоча гриб і отруйний повністю і не придатний для приготування їжі, любителі наркотичних і психотропних речовин знайшли у ньому свої переваги. Справа в тому, що при прийомі в їжу веселушки викликають зорові і слухові галюцинації. В залежності від кількості галюциногенних речовин, дія грибів може тривати від 3 до 6 годин.

Дія на організм людини чинять, в першу чергу, псилоцин і псилоцибіновий порошок. При вживанні вони викликають почуття ейфорії, щастя і повністю лікують на короткий термін депресивні стани. Однак, після того, як дія закінчиться, людину можуть відвідати думки про суїцид. Концентрація психотропних речовин у грибах невелика, але вона занадто мало вивчена вченими, а тому не можна знати напевно про ускладнення і наслідки прийому псилоцибе, тим більше на постійній основі.

Читайте також: Де збирати гриби: Краснодарський край – прекрасне місце для тихого полюванняВ залежності від кількості галюциногенних речовин, дія грибів може тривати від 3 до 6 годин

Лабораторні дослідження на щурах показали, що при попаданні в тіло близько 280 мг у дрібних гризунів настає смерть. Для отримання галюцинацій і приємної ейфорії досить прийому 1-12 міліграм продукту.

Надає дію веселушки на організм у вузьких колах зветься тріп. Протягом першої години після вживання виникає перехідний стан. В цей час тріп не розгортається на повну потужність і тому викликає неприємні відчуття в шлунку. Разом з ним можуть виникнути тремор рук, різке погіршення зору, а також холод і задуху.

Зверніть увагу, що даний сорт грибів викликає звикання і тому вкрай не рекомендується його приймати!

Законодавча база деяких країн, в яких зростає веселушка, говорить про заборону на збирання та використання плодів у особистих цілях

Про заборону на збір псилоцибе полуланцетовидной

Законодавча база деяких країн, в яких зростає веселушка, говорить про заборону на збирання та використання плодів в особистих цілях. Плоди, у складі яких також присутні псилоцин або псилоцибін є наркотичними речовинами. Відповідно, їх продаж та збір караються законом в Росії та інших державах. Обіг наркотичних засобів категорично заборонений.

Факти про псилоцибінових грибах (відео)

Ознайомитися з повним переліком наркотичних засобів можна вивчивши закони про їх заборону.