Зміст

 • Брага з варення з цукром
 • Брага з варення без цукрового піску
 • Брага для перегонки з варення і пива

Самогон для свого столу стали робити багато любителів. По-перше, продуктом свого виробництва не отравишься, по-друге, можна поекспериментувати зі смаком міцного напою, по — третє, саморобний питво обходиться дешевше магазинного. Для отримання кінцевого продукту треба приготувати брагу.

Рецептів багато, і кожен виробник самогону шукає такий, щоб продукт вийшов якісним, але не дорогим. Щоб субстанція забродила, потрібен солодкий продукт, дріжджі і вода. У виробництво йдуть будь-які солодкі продукти, – цукерки, солодкі ягоди і фрукти, і, звичайно, варення. Часто у господинь залишаються невикористаними торішні запаси. Воно цукрується або, навпаки, прокисає. Праць в нього вкладено багато, викидати шкода. Навіть ті, хто ніколи брагу і домашнє вино не ставив, пускають у справу старе варення і отримують відмінний напій — брагу для пиття або перегонки. Продукт з нього при перегонці дає аромат ягід і приємний післясмак самогону.

Брага з варення з цукром

В початковому продукті вже є цукор і те, що старе варення вже забродило, теж добре.

Як зробити брагу з варення з цукром:

Продукти для рецепта:

 • Варення, краще старе, забродившее, — 6л
 • Дріжджі пресовані – 300г
 • Пісок цукровий – 3 кг
 • Вода – 25 л

Хід роботи:

У флягу наливають теплу воду, розчиняємо в ній пісок і варення. Все добре перемішуємо. Окремо розпускаємо дріжджі і вливаємо у флягу. Ємність закриваємо, ставимо у тепле місце і вкриваємо додатково зверху теплою ковдрою. Процес бродіння завершується на 12-14 день. Перевірити готовність можна наступним способом – запалений сірник треба піднести до ложці з напоєм. Якщо вона гасне, то напій готовий. Якщо вогонь не горить, процес бродіння не закінчено. На смак готова брага повинна бути кислою з гірчинкою. Якщо цукор ще відчувається, то нехай вона ще дозріває.

Брага з варення без цукрового піску

У самому сировину міститься досить солодощі для бродіння. І брага виходить смачніше, ароматні, так як на певну кількість води береться більше варення, ніж в рецепті з цукром.

Продукти для рецепта:

 • будь-яке варення, навіть кисле – 6л
 • пресовані дріжджі – 250г
 • вода – 25л

Хід роботи:

Кисле варення виливаємо в теплу воду і розмішуємо. Краще заводити брагу в пластикової або алюмінієвої флязі. Дріжджі розчиняємо в 0,5 л теплої води і виливаємо у флягу. Перемішуємо інгредієнти і ставимо ємність в тепле місце під водяний затвор. Можна на шийку ємності натягнути гумову рукавичку з дірочкою. Вона (рукавичка) покаже, коли закінчиться процес бродіння. Для цього рецепта час дозрівання становить 5-7 днів. З цієї кількості субстрату можна зробити 6-7л самогону. Це менше, ніж з заготовки з додаванням рафінаду, але напій виходить кращим за смаковими якостями.

Деякі рецепти з варення не містять дріжджі. В цьому випадку процес бродіння протікає повільно або зовсім відсутній. Сировина просто стає тухлою.

Для приготування можна брати різні варення, сміливо їх змішувати. Єдине, що потрібно пам’ятати, у ньому повинно бути достатньо цукру.

Брага для перегонки з варення і пива

Для цього рецепта продукт береться старий, який вже не можна вживати в їжу, але шкода викинути. Таким же принципом керуються ті, хто робить бражку на старому пиві. Цей продукт швидко псується і видихається, і в такому вигляді п’ється без задоволення. Якщо він накопичується в достатній кількості, на ньому можна зробити відмінну брагу для перегонки на самогон.

Необхідні продукти:

 • прострочене пиво – 10 л
 • вода – 6л
 • варення – 3л
 • дріжджі сухі – 50г

Хід роботи:

В підігрітій воді розмішати варення до повного розчинення. Окремо розвести в склянці теплої води дріжджі, вилити їх у воду. Додати пиво, розмішати, закупорити під водяний затвор бутель і поставити її в тепле місце на 3 дня. Процес бродіння швидкий тому, що в пиві також містяться активні пивні дріжджі. Брага готова до перегонці. Самогон з неї віддає хлібним присмаком і цей аромат відбиває запах сивушних масел.

Брагу з варення і пива можна зробити і в меншому обсязі. Розкладка інгредієнтів для цього рецепта буде наступною:

 • будь-яке варення – 1л
 • склянка пива
 • стакан цукрового піску
 • 5 л теплої води

Хід роботи:

В бутель з широкою шийкою виливаємо джем, повидло, пиво, всипаємо цукор і додаємо охолоджену кип’ячену воду. Все добре перемішуємо до однорідної маси. Шийку бутля затягуємо марлею. Ставимо ємність на 10 днів у тепле місце. Заготівля для перегонки на самогон готова.