Рецепт браги із цукру й дріжджів

Зміст

 • Оптимальна ємність для бродіння
 • Правильний рецепт цукрових браги
 • Пропорції та інгредієнти
 • Як інвертувати сироп
 • Як підготувати воду і активувати дріжджі
 • Дріжджі
 • Як приготувати брагу
 • Зброджування
 • Гідрозатвор
 • Терміни бродіння
 • Готовність

Самогон із цукру і спиртових або пекарних дріжджів проводиться досить просто. Однак у новачків у цій справі можуть виникнути питання. Брагу для виробництва найпростішою самогонки (цукор + дріжджі)
готувати не складно. Щоб досягти потрібної якості кінцевого продукту, потрібно знати рецепт і слідувати йому.

Існують технології, які передбачають використання тільки натуральних інгредієнтів – природних цукрів, дріжджів, або того і іншого. Такі рецепти дуже цікаві для професіоналів. Брага, приготовлена без цукру і дріжджів, куплених в магазині (тільки на природних інгредієнтів), більш складна у виготовленні. Щоб її зробити, використовують дикі дріжджі з поверхні злаків або ягід і природні цукру, які містяться в плодах.

Оптимальна ємність для бродіння

Слід запам’ятати, що самогоноваріння – це завжди чистота. Все повинно просто сяяти, так як Рецепт браги із цукру й дріжджівнеохайність і бруд може сильно вплинути на процес бродіння і якість кінцевого продукту. Всі ємності та інструменти повинні бути ретельно промиті гарячою водою і просушені.

В якості тари для бродіння можна використовувати все що є підходящого в домашньому господарстві – від стандартної трилітрового бутля, до пластикового п’ятилітрового аксесуара, в якому купували очищену воду в магазині. Класичної ємністю для домашнього самогоноваріння є бутель на 10 л. Однак не рекомендується поміщати брагу у оцинкований посуд. При тривалому контакті з оцинковки сировиною, вона руйнується із-за процесів окислення. А оксиди цинку погано впливають на здоров’я. Вони шкідливі, а у великих концентраціях і небезпечні. Оптимальною для самогоноваріння є посуд, зроблений з таких матеріалів, як: харчовий пластик, фарфор, скло, нержавіюча сталь і емальований метал. Краще поставити брагу в ній.

Правильний рецепт цукрових браги

Брага – це базовий матеріал для вигону самогонки. Якщо дотримуватися всі технологічні нюанси, то приготувати її не складно. Основними компонентами браги є вода, дріжджі і цукор.

Деякі, такі як даний рецепт, мають на увазі інвертування цукрового сиропу. Тобто розщеплення цукру (сахарози) на фруктозу і глюкозу (моносахариди). Справа в тому, що дріжджі сахарозу, яка є хімічним елементом більш високого рівня, на початковому етапі розщеплюють на моносахариди (глюкоза і фруктоза). Саме вони перетворюються на етиловий спирт, а також вуглекислий газ (побічний продукт). Тому інвертування полегшує дріжджам завдання, прискорюючи бродіння і збільшуючи відсоток спирту на виході. Також зростає органолептика браги і якість кінцевого продукту.

Пропорції та інгредієнти

Ідеальним результатом для самогонника є отримання з 1 кг цукру 1,2 літра самогону міцністю 40-45°. Допускається незначна похибка. Деякі фахівці рекомендують спочатку збільшувати відсоток інгредієнтів на 10-15%, бо, на їхню думку, реальний вихід відстає від базових загальновідомих норм. Однак, прискіпливе дотримання технології гарантує результат максимально Рецепт браги із цукру й дріжджівнаближений.

Оптимальне співвідношення інгредієнтів таке. На 1 кг цукру потрібно: води – 4 л (+ 0,5 л, якщо сироп б інвертований), сухих дріжджів – 20-30 г (сирих – не менше 100 м). Таким чином, для десятилитровой бутлі самогону 40-45° знадобиться:

 • Цукор в кількості не менше 2,5 кг;
 • Вода – 10 л;
 • Спиртових або пекарних дріжджів не менше 50 м (сирих – 250 р).

На дане співвідношення слід орієнтуватися і надалі. Рецепт простий, але пропорціям потрібно дотримуватися максимально можливо.

Як інвертувати сироп

Оптимальна пропорція цукрового сиропу — цукру і води 1:1. Його потрібно розігріти до 90°С і варити при даній температурі півгодини. Сироп слід постійно помішувати і при необхідності знімати піну. Потім остудити і додати в сусло.

Щоб інвертувати сироп, потрібно додати лимонної кислоти в кількості 0,08% від обсягу цукру. Пропорції дещо інші — 500-520 мл води відповідають 1 кг цукру. Інвертування відбувається наступним чином. Сироп доводять до кипіння. До нього додається лимонна кислота. Сироп довести до кипіння і варити під кришкою близько 2 годин на повільному вогні. Оптимальна температура 90-100°С. Рецепт з інвертованим сиропом дає можливість перетворити цукор найбільш повно.

Як підготувати воду і активувати дріжджі

Зробити це нескладно. Ідеальний варіант передбачає потрібний обсяг джерельної води з хорошого джерела. Однак таким багатством володіють не всі. Як правило, доводиться використовувати звичайну водопровідну хлоровану. А доброї води в наших водопроводах не знайти. Тоді їй потрібно дати відстоятися кілька діб. Не зайвим буде пропустити підготовлений обсяг водопровідної води через фільтр, якщо такий є. Кип’ятіння і дистиляція води для браги вкрай не рекомендуються, так як ці процеси сильно знижують відсоток кисню, який життєво важливий для Рецепт браги із цукру й дріжджівдріжджових культур.

Дріжджі

Дріжджі можна використовувати практично будь-які. У винних і пивних для даної технології немає потрібних якостей. Тому їх бажано не застосовувати. Дріжджам потрібно попередня активація. Потрібно зробити так. Взяти 0,5-1 л води розігрітій до температури 27-30°С, додати до неї дріжджі, поставити розчин у тепле місце і витримати 1-2 години. Може мати місце активне піноутворення. Щоб йому перешкодити використовується природний піногасник – подрібнені хлібні сухарі або сухе печиво.

Існують і хімічні способи (побутова хімія, медичні препарати, спеціальні засоби для гасіння піни), однак їх використання не рекомендується. У винних дріжджів є своя неповторна сфера застосування – сусло на фруктовій основі.

Як приготувати брагу

У даній статті буде розглядатися варіант браги на інверсних сиропі. Його потрібно змішати з підготовленою водою. Температури середовищ повинні бути приблизно однаковими. Оптимальний варіант 25-30°С. Тару для бродіння рекомендується заповнювати не більше ніж на 80-90%, так як потрібно передбачити виділення піни. Даний рецепт передбачає саме таку особливість.

Дріжджі повинні бути попередньо підготовлені. Їх потрібно забезпечити оптимальною кількістю елементів, які потрібні для нормальної життєдіяльності. Для цих цілей в сусло додається підживлення. З природних речовин, які виконують дану функцію, відомі:

 • Чорний хліб;
 • Солод;
 • Ягоди і фрукти;
 • Ягідно-фруктові соки;
 • Розварені злаки.

Фахівці вважають, що для 45-50 л готового сусла підгодівля повинна становити півбуханки чорного хліба (розкришити) або 1 л фруктового або ягідного соку. Також у складі не зайвим буде тіамін (вітамін В1). Дозування на 1 кг цукру – 1-2 мг. В якості підгодівлі ще використовують азотовмісні речовини сільськогосподарські призначення: сульфат амонію, сечовини і суперфосфат в пропорціях 1-4 г на 1 кг цукру. Однак застосування їх не рекомендується фахівцями. Рецепт може бути будь-який, але Рецепт браги із цукру й дріжджівнаситити дріжджі поживними речовинами можна і природними інгредієнтами. Слід пам’ятати, що підгодівля дуже важлива.

Зброджування

Готове сусло вимагає постійного температурного діапазону. Допустимі межі – 20-35°С. Оптимальний коридор – 24-31°с. Якщо в приміщенні прохолодно, ємність з брагою потрібно утеплити. Тобто обмотати поролоном, ковдрами, оточити пальтами та куртками і т. п. Але це як варіант тільки для приватного і рідкісного самогоноваріння. А краще все-таки просто поставити в тепле місце.

Якщо «сем» планується ставити на потік, то рекомендується придбати обігрівач для акваріумів. Термостат ставиться на 28-30°С і проблеми з дотриманням температурного режиму випаровуються з весняної легкістю. Проте слід розуміти, що дріжджі при своїй «роботі» виділяють тепло. Головне не переборщити. Тому за температурою браги необхідно стежити постійно, і, якщо вона перевищує оптимальні пороги – потрібно охолоджувати. Інакше станеться загибель дріжджів.

Гідрозатвор

Гідрозатвор перешкоджає попаданню кисню в брагу і відводить вуглекислий газ. Можна використовувати гумову рукавичку або трубку. Остання дуже актуальна для квартир у багатоповерхівках. Брага в процесі бродіння не сама ароматна субстанція, а трубка дуже легко виводиться у вікна і кватирки. Деякі самогонники виводили і в каналізаційну трубу.

Терміни бродіння

Якщо все було зроблено правильно, брага буде бродити 3-7 діб. В окремих випадках до 14 діб. Все залежить від сировини, дотримання технології та температурного режиму. Брагу потрібно регулярно і добре Рецепт браги із цукру й дріжджівперемішувати. Бажано 1 раз на 12 годин.

Готовність

Перша ознака готовності сировини – припинення виділення СО2. За гидрозатвору це визначити найпростіше – трубка припиняє пузиритися. Якщо дане пристосування не використовувалося, то рекомендується до поверхні суміші піднести запалений сірник. Якщо погасне, процес бродіння ще йде і вуглекислий газ виділяється. Ще одна ознака – освітлення браги. Також в її запах повинен відчуватися спирт, а смак повинен бути гірким або гірко-кислий. Солодкість відчуватися не має.

Даний рецепт максимально простий і навіть у новачків питань не виникне. Успішного самогоноваріння!