Рецепт браги на пшениці

Зміст

  • Пророщування пшеничного зерна
  • Підготовка закваски
  • Виготовлення браги
  • Перегонка браги. Рецепт самогону

Приготування якісного самогону в домашніх умовах не буде складним завданням, якщо правильно підійти до вибору сировини і точно дотримуватися рецепт. Покроковий рецепт приготування пшеничного самогону, наведений у статті, покаже, з чого потрібно починати процес, який сировину використовувати для отримання диких дріжджів, як правильно ставити брагу і приготувати самогон з отриманої сировини.

Пророщування пшеничного зерна

Для виготовлення браги на диких дріжджах необхідно використовувати пророщене зерно пшениці. Рецепт браги на пшениціВикористання диких дріжджів додасть готовому напою більш насичений і природний аромат і м’який, приємний смак. Для приготування 40л. браги знадобиться:

  • 5-6 кг необробленого зерна пшениці;
  • 35 л води;
  • 10 кг цукру.

Вибір зерна дуже важливий, так як саме від його якості залежить кінцевий результат, нерідко пшениця кормових сортів буде бродити краще, ніж сировину вищого сорту. Пшениця ретельно промивається, очищається від пилу, залишків лушпиння і сторонніх домішок, засипається в ємність шаром до 5 см і заливається прохолодною водою. Застосовувати хімічні речовини для промивання пшениці не можна, від цього загине дріжджова культура на поверхні зерна, і воно просто скисне. Вода повинна покривати зерно на 1-2см. Тепер ємність накривається мокрою тканиною (марлею) і забирається в прохолодне місце на 2-3 доби. За пшеницею необхідно періодично стежити, доливати воду, щоб воно не пересохло, а також зливати надлишки води, інакше зерна можуть згнити.

Підготовка закваски

Після появи паростків, проросле зерно пшениці засипається 1,5-2 кг. цукру, перемішують, при необхідності додається трохи води. Ємність закривається кришкою або тканиною і забирається в тепле місце (21-23°С) на кілька днів. Приблизно через тиждень, закваска на диких дріжджах буде готова, і можна буде ставити брагу. Готовність закваски можна визначити за активного виділення бульбашок газу на поверхні і сильному хлібного запаху.

Виготовлення браги

Рецепт приготування браги досить простий: у гарячій воді розлучається частина цукру в Рецепт браги на пшениціпропорції 3,5 л./1 кг. Отриманий сироп охолоджується (28-3°С), заливається в ємність з закваскою, закривається кришкою з гідрозатворів і забирається в тепле місце (28-3°С) на 7-10 днів. Час бродіння буде залежати від якості пшениці та води. Готова брага не повинна мати солодкого присмаку, весь цукор має перебродити. Але й затягувати теж не можна, брага і сировину можуть скиснути.

Перегонка браги. Рецепт самогону

Для виробництва самогону готову брагу зливають з ємності і фільтрують через марлю або сітку. Залишилося після бродіння зерно пшениці не викидають. На цьому сировину можна поставити брагу ще 2-3 рази, просто додавши воду і цукор у зазначеній пропорції, причому процес отримання браги прискориться. Для зниження вмісту сивушних масел та інших домішок в кінцевому продукті, брагу можна додати кефір, ряжанку або інший кисломолочний продукт. У даному випадку 0,5 л буде достатньо.

Класичний рецепт самогону з пшениці передбачає, що брагу проганяють через самогонний апарат. Для підвищення міцності, перегонку проводять двічі. Для кращого очищення пшеничного самогону, перед другою перегонкою, в нього додають активоване вугілля з розрахунку 50гр. на 1л. напою. Тепер самогон настоюється протягом кількох днів у теплому місці, а потім фільтрується і переганяється. Для отримання потрібної фортеці в готовий самогон додається вода, але не дистильована. Процес контролюється за допомогою спірометра. Після 2-3 днів настоювання готовий до вживання.

Дробовий рецепт: перша перегонка пшеничного браги йде без поділу продукту на окремі фракції. Отриманий самогон розбавляється водою до 20 градусів і переганяється другий раз. Розбавляти необхідно, так як є ризик пошкодження самогонного апарату, з-за високої концентрації парів спирту. Ще одним аргументом, стане властивість самогону – чим вище градус-тим гірше йде відділення шкідливих Рецепт браги на пшениціречовин. Під час другої перегонки відокремлюються три фракції. Першою йде головна фракція – приблизно 8-10% від загальної частки спирту, містить дуже високий відсоток сивушних масел і підлягає утилізації, вживати це не можна. Друга (основна) фракція – 80-85% обсягу готового продукту, міцністю 40-45 градусів, додаткової обробки не потребує. Володіє приємним смаком і запахом. Третя (хвостова) фракція – залишковий продукт з низькою міцністю, непридатний до вживання.

Приготування самогону з використанням природних – диких дріжджів, надає кінцевому продукту приємний смак, низький вміст шкідливих домішок і висока якість, особливо в порівнянні із застосуванням звичайних дріжджів. Процес більш трудомісткий і довгий, але він того вартий.