Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недоліки

Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недолікиДля швидкого отримання хорошого самогону використовують дріжджі. Купити дріжджі для браги зараз не проблема, вони продаються в будь-якому продуктовому магазині і представлені, як правило, двома видами — сухим і пресованими. Якщо ви використовуєте пресовані, то майте на увазі, що їх знадобиться в п’ять разів більше, але зате і якість буде набагато вище.

Якщо дріжджі сухі, то перед використанням їх разбраживают, тобто розводять у воді з цукром, розмішують до утворення піни і виливають у підготовлену рідина.

Існує кілька видів використовуваних дріжджів: винні дріжджі хлібопекарські, спиртові та пивні. Як нескладно здогадатися, для приготування домашнього спирту краще всього підійдуть спиртові дріжджі, так як цей продукт був спеціально розроблений для хмільних напоїв. Якщо в процесі приготування браги використовувалися фрукти, то можна застосовувати винні дріжджі.

Найчастіше застосовуються звичайні хлібопекарські грибки, які мають ряд недоліків, головний з них це осад, що випадає на дно. З-за цього брагу доводиться додатково очищувати, витрачаючи ресурси і час. Хлібопекарські дріжджі здатні тільки стимулювати процес бродіння.

Також рекомендуємо прочитати:

Слід пам’ятати, що різні види дріжджів не можна змішувати, так як при їх виготовленні використовувалися різні методи. Часто різні дріжджі в одному складі починають протидіяти один з одним і псують весь склад. Доходить до того, що протягом двадцяти днів брага не може заграти.

Сушені спиртові дріжджі

У цих дріжджів є незаперечна перевага перед іншими – відсутність шкідливих домішок. Противники їх використання в домашньому приготуванні самогону вважають, що спиртові дріжджі гарні тільки в промисловому виробництві. Тим не менш, після застосування цих грибків самогон виходить міцніше і якісніше. Можна відзначити такі переваги цього продукту:

 • Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недолікиПри додаванні їх у брагу значно збільшується швидкість бродіння.
 • Самогон виходить без неприємного запаху з поліпшеним смаком.
 • Досить висока стійкість до спирту.
 • Практично відсутня піноутворення. Що, в свою чергу, дозволяє не використовувати піногасник.

Читайте також: Приготування самогону з винограду в домашніх умовах

Цукрова брага на спиртових дріжджах

Кількість дріжджів буде залежати як від обсягу води, так і від ваги цукру. Наприклад, якщо в брагу закладають кілограм цукру, то потрібно двадцять грамів дріжджів, а для десяти літрів рідини знадобиться тридцять п’ять.

Візьмемо двадцять літрів води і п’ять кілограм цукру. Дріжджів буде потрібно сто грам. Далі, роблять по інструкції:

 • Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недолікиВоду для браги підігрівають до тридцяти градусів і наливають в заздалегідь підготовлену ємність.
 • Якщо хочете зробити хорошу брагу, то візьміть м’яку і чисту воду. Не використовуйте воду з-під крана.
 • Зваріть цукровий сироп і вилийте його у воду.
 • Грибки розбавляють у воді з цукром і залишають для утворення піни. Якщо використовуються спиртові дріжджі, то піни не повинно бути.
 • Змішайте дріжджі з іншою рідиною і ретельно перемішайте.
 • Після цього ємність закривають з допомогою гумової рукавички чи іншого гідрозатвори.
 • Температура приміщення, де готується брага повинна бути не нижче двадцяти градусів. Якщо вона недостатньо висока, використовуйте обігрівач.

Для завершення процесу бродіння знадобиться до двох тижнів, але зазвичай вистачає і восьми днів. Все буде залежати від температури. Визначають готовність за такими ознаками:

 • Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недолікиБрага стала світлішою, а на дно випав осад.
 • Припиняється бурління, а гумовий гідрозатвор здувається і опадає.
 • Наливають трохи браги в блюдце і підносять запалений сірник, якщо все приготовлено правильно, то рідина буде горіти.
 • Смак у хорошій браги повинен бути виключно гірким, солодкість при правильно розрахованих пропорція виключається.
 • Ставати помітний виразний запах спирту.
 • На поверхні рідини не повинно бути бульбашок.

Тепер спирт освітлюємо з допомогою бентоніту і переганяємо на апараті для самогону.

Найкраще готовність браги визначається за допомогою сахарометра. Це спеціальний прилад для домашнього самогоноваріння. Якщо брага готова, то на сахарометре буде цифра «0».

Освітлити брагу можна і іншими способами. Наприклад, є такий метод, як освітлення за допомогою холоду. Ємність виносять на мороз і залишають приблизно на двадцять годин. Грибки випадають в осад, який потім за допомогою трубки зливають.

Читайте також: Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах

Залишки газу, який все ще зберігається в суслі видаляють шляхом нагріву рідини до шістдесяти градусів. Грибки під час нагрівання загинуть.

Якщо брага цукрова, то оптимальним засобом для її висвітлення є бентоніт. Це біла глина, яка є абсолютно натуральним і безпечним продуктом. Бентоніт розчиняють у воді і виливають у спирт, через добу брага стає світлою.

Тепер з браги можна продовжити робити самогон. Для цього її виливають в підготовлений апарат і переганяють. Після другої перегонки самогон очищають з допомогою вугілля.

Рецептів створення гарної браги існує безліч. Є серед них і швидкі, приготування яких займає всього два дні. У рецептах іноді додані такі інгредієнти, як горох і сметана.

Брага з гороху

Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недолікиУ цьому рецепті використовується горох і сметана. Спосіб приготування нескладний.

На тридцять п’ять літрів чистої води береться 0,2 кг сметани, 2 кг волоських горіхів, очищених від шкірки, 7 кг цукрового піску і шістдесят грамів сухих дріжджів.

Беруть ємність об’ємом не менше сорока літрів і наливають в неї, підігріту до тридцяти градусів воду. Висипають горох і розведені дріжджі. Почекавши близько десяти хвилин, рідину додають цукор і сметану. Знову добре перемішують і ставлять у тепле місце для бродіння. Через три доби брагу переганяють і очищають з допомогою вугілля.

Цукор для браги іноді замінюють іншими продуктами. Це можуть бути фрукти, такі як яблука, груші або вишні. З овочів для створення браги використовують буряки чи картоплю. Але найчастіше цукор замінюють зерновими: житом, рисом, гречкою і пшеницею.

Початківці винороби часто цікавляться: скільки треба поставити браги для отримання певної кількості самогону? Так, з тридцяти літрів рідини можна отримати вісім літрів спирту.

Як приготувати швидку брагу

Для цього рецепта знадобиться п’ятнадцять літрів очищеної води, три кілограми цукру і дріжджі. Якщо вони у вас сухі, то візьміть шістдесят грамів. Пресованих знадобиться не менше триста. Для швидкого приготування добре підійдуть французькі чи білоруські дріжджі.

Читайте також: Історія перцівки, переваги горілки та самогону з перцем

Підігрійте воду в ємності і додайте в неї цукор. Добре перемішайте до повного розчинення. Розведіть дріжджі і влийте розчин у рідину з цукром. Дуже важливо постійно підтримувати температуру складу поки він буде бродити. Для цього прикріплюють градусник, який використовують для акваріума. І також для підігріву браги використовується акваріумний водонагрівач або будь-яке інше пристосування. Температура не повинна опускатися нижче двадцяти п’яти градусів.

Через три дні проводять перегонку з допомогою сухих спиртових дріжджів. Таким чином, виходить близько чотирьох літрів міцного самогону. Якщо якість отриманого продукту або його фортеця вас не влаштовує, можете перегнати самогон ще раз.

Хмільний напій на винних дріжджах

Рецепт браги на спиртових дріжджах: сухі і пресовані, переваги і недолікиГотується така брага нечасто, так як винні грибки коштують дорожче звичайних. Бродити така брага буде всього тиждень, що є безсумнівним плюсом. Швидке бродіння дає можливість напою зберегти аромат і смак у первісному вигляді. Найчастіше винні дріжджі купують, але можна приготувати і самим з родзинок і цукру. Рецепт дуже простий: ізюм з цукром заливають теплою водою і ставлять у тепле місце для бродіння. Через тиждень грибки будуть готові. Готовність можна помітити по бульбашок, піднімаючись до поверхні ємкості.

Винні дріжджі вважаються самими економними. Так, для приготування десяти літрів браги потрібно тільки чотири грами грибків. Їх часто використовують в процесі створення слабоалкогольних домашніх напоїв. Головною особливістю винних грибків є те, що вони не витримують велику міцність напою і гинуть. Їх межа – чотирнадцять відсотків. У поставленої браги процес йде повільніше, ніж при спиртових дріжджах, але зате набагато плавнів.

Зберігають всі види дріжджів протягом двох років. Причому в холодильнику термін збереження зменшується до півроку. Якщо вакуумна упаковка, то термін життя грибків значно підвищується.