Рецепт: самогон з гарбуза

Зміст

 • Як приготувати з гарбуза брагу?
 • Отримання з гарбузової браги самогону

Навіщо робити самогон з гарбуза, якщо в магазинах такий величезний вибір непоганих спиртних напоїв? На це питання відповісти легко знайти у продажу відмінної якості горілку не так просто. Технологія виготовлення справжньої горілки досить складна, тому Рецепт: самогон з гарбузавиробники в більшості випадків під виглядом горілки випускають звичайний спиртовий ректифікат, розбавлений водою.

З домашнім гарбузовим самогоном, зробленим за класичним рецептом виключно з натуральних продуктів, такий алкоголь навіть порівнювати не можна. Приготовлений своїми руками міцний напій володіє м’яким смаком, тонким ароматом, приємним післясмаком. Пити набагато приємніше і корисніше.

Як приготувати з гарбуза брагу?

Є кілька варіантів приготування самогону з гарбуза за класичним рецептом. В одних для бродіння використовуються дріжджі, в інших – ячмінна мука, солод. Цукор в брагу зазвичай додають з розрахунку 200-400 г на 1 кг сировини. Для бродіння продукту іноді використовують закваску з солодких ягід або родзинок. Дріжджі при цьому не додають. Недолік такого методу – більш тривалий термін бродіння.

Традиційна технологія приготування браги для гарбузового самогону складається з наступних етапів:

 • Рецепт: самогон з гарбузаПлоди розрізають навпіл, очищають від насіння, волокон. Зрізають шкірку.
 • Ріжуть на шматочки розміром 3х3 див.
 • Заливають водою з розрахунку 1 частина рідини на 2 частини гарбуза.
 • Варять до розм’якшення. Після закипання достатньо тримати масу на вогні 15 хвилин. Періодично помішують.
 • Подрібнюють продукт в кашу.
 • Вийшло пюре трохи остуджують, перекладають у ємність для бродіння.
 • Додають цукор в потрібній кількості. Наприклад, на 10 кг овочевого пюре 2 кг.
 • Вливають холодну воду в пропорції 1:1 до обсягу вихідної сировини. Якщо все зробити за рецептом, але сусло все одно вийде густим, води можна додати більше.
 • Коли маса охолоне до температури парного молока (34-36?) в суміш вводять дріжджі. На 10 кг пюре достатньо 150 г живих (пресованих) або 30 г сухих дріжджів.
 • Сусло перемішують. На горло бідона (банки, бутлі) надягають гумову медичну рукавичку або ставлять спеціальний гідрозатвор.
 • Для бродіння масу переміщують в тепле затишне місце. Залишають на 5-12 днів.
 • Брага для гарбузового самогону вважається готовою, коли припиниться газовиділення, процес бродіння зупиниться. Сусло втрачає солодкість, здобуває гіркуватий смак. На дні ємності утворюється шар осаду. Рецепт: самогон з гарбузаМожна приступати до приготування самогону.

  Можна використовувати рецепт, в якому м’якоть овоча не варять, а роблять з неї сік за допомогою соковижималки. У цьому випадку сирий продукт розводять водою в пропорції 1:2. Далі процес повторюється.

  Ще один варіант приготування браги для самогону – використовувати замість дріжджів ячмінний солод. За цим рецептом готову кашу з гарбуза затирають ячмінної борошном з розрахунку 100 г борошна на 1 кг основного інгредієнта.

  Отримання з гарбузової браги самогону

  Після бродіння в готовому суслі залишається щільний макуха. Щоб у процесі перегонки м’якоть не пригоріла, брагу потрібно процідити. Для фільтрації використовують марлю, складену в 2-3 шари.

  Рідину обережно переливають в перегінний куб Готують самогон традиційним методом. Відбирати дистилят можна до тих пір, поки фортеця виходу не впаде до 40 градусів.

  Самий перший вихід обсягом близько 150-200 мл потрібно відібрати в окрему ємність. У ньому містяться шкідливі речовини, метиловий спирт, токсичні домішки. Вживати цю фракцію всередину не можна, але Рецепт: самогон з гарбузацілком можна використовувати для технічних потреб.

  Гарбузовий домашній самогон першого перегону зазвичай виходить трохи мутнуватим. Це нормальне явище. Після очищення і другої перегонки дистилят стане прозорим.

  Щоб готовий продукт очистити від шкідливих домішок, рекомендується термічну обробку провести двічі. Для цього дистилят розбавляють водою до фортеці 20 градусів і переганяють. Якщо напій вийде занадто міцним, можна перед вживанням розвести його очищеною водою.

  Пити самогон з гарбуза можна відразу ж. Однак для поліпшення запаху і смаку краще витримати його пару днів в скляній тарі при кімнатній температурі.