Рецепт самогону на м’яті

Зміст

  • Властивості м’яти
  • Настоянки з м’яти

Якісно приготовлений самогон можна вживати в чистому вигляді, але більшість воліють робити з нього настоянки та наливки. Сам процес настоювання в більшості випадків досить простий і не Рецепт самогону на мятіпотребує великих зусиль, але при цьому смакові якості вихідного продукту значно підвищуються.

Під наливками мається на увазі самогон, настояний на солодких ягодах або фруктах. При цьому фортеця наливок зазвичай не перевищує 25 градусів. Для отримання настойок використовують трави і коріння, при цьому міцність продукту, у окремих рецептах, може доходити до 45-50 градусів, а в деяких випадках бути ще вище. Широке розповсюдження для одержання настойок отримав корінь калгану, аніс, мускатний горіх, кмин і м’ята.

Властивості м’яти

М’ята повсюдно поширена багаторічна рослина, що має сильний аромат. Широке розповсюдження мають: м’ята перцева, м’ята польова і м’ята запашна. Корисні властивості м’яти протягом багатьох поколінь використовувалися як лікарями, так і знахарями в лікувальних цілях.

Настоянки м’яти є хорошим сечогінним і жовчогінним засобом, виводить з організму воду і шкідливі речовини. М’яту використовують для болеутоления і лікування мігрені, також хороша вона як відхаркувальний і в’яжучий засіб. Але основну популярність м’ята отримала як чудовий заспокійливий засіб. У стресовій ситуації достатньо лише пари ложок м’ятної настойки, Рецепт самогону на мятіщоб прийти у врівноважений стан.

Але м’яти є і протипоказання. Це індивідуальна непереносимість і алергія на неї, а також застосування м’яти не рекомендується людям, що страждають від низького тиску і варикозного розширення вен.

Настоянки з м’яти

Колір одержуваної настоянки з свіжої м’яти дуже насиченого зеленого кольору вельми приємний для очей. Колір самогону з висушеної м’яти ближче до бурим відтінкам. За смаковими якостями настоянка м’яти напій досить специфічний і багатьом навряд чи припаде до смаку. Але, тим не менш, всі корисні властивості рослини перейдуть і збережуться в настоянці, так як міститься в самогоні етиловий спирт є гарним консервантом.

Наполягати самогон на краще свіжої м’яти, зібраної в період бутонізації і цвітіння. Якщо це неможливо, то для отримання настоянки можна використовувати і висушену м’яту, при цьому втрата смакових і корисних властивостей напою буде зовсім незначною. Для заготівлі рослину слід збирати, зрізуючи молоді пагони в період бутонізації і початку цвітіння.

Найпростіша настоянка м’яти

По цьому рецепту на півлітра самогону потрібно жменя листя м’яти. Самогон повинен бути якісним, подвійної перегонки і пішов Рецепт самогону на мятіхімічну і органічну очищення, міцністю не менше 35 градусів. Молоді листя і бутони м’яти сполоснути холодною водою, дати стекти вологи і підсушити в затінку протягом 10-15 хвилин. Для поліпшення настоянки і прискорення процесу листя рослини можна крупно порубати ножем на кілька частин.

У відповідності з рецептом підготовлені листки рослини закладають в банку об’ємом 700 мл, заливають до країв самогоном, герметично закривають і прибирають в темне місце. Наполягати самогонку можна як у холодному, так і в теплому місці. При підвищеній температурі приміщення настоянка приготується трохи швидше.

Настоянка дозріє через 2-4 тижні. Після цього терміну напій процідити через чисту марлю, складену в декілька шарів і перелити в пляшку. При знаходженні напою в прохолодному місці, в герметично закритій ємності його корисні властивості зберігатимуться протягом 9 місяців.

Настоянка з сухої м’яти

Заготовлені листя рослини залити невеликою кількістю гарячої води і дати настоятися на водяній бані протягом 15-20 хв. Або бланшувати в окропі протягом 2-3 хв і викласти на рушник для вбирання вологи. Перекласти листя в банку, якщо м’ята настоювалась на Рецепт самогону на мятіводяній бані, злити разом з рідиною. Залити хорошим самогоном і поставити настоюватися на кілька тижнів у темне місце. Самогон повинен бути хорошої якості і міцністю не менше 40 градусів (для водяній лазні не менше 50). Після закінчення настоювання напій проціджують через паперовий або ватний фільтр.

Рецепт настоянки на м’яті, з анісом і кедровими горішками

Для приготування даної настоянки потрібно по 40гр м’яти, анісу і кедрових горішків. Свіжу м’яту обполіскують холодною водою, підсушують і разом з анісом і горішками закладають в 800гр банку. Заливають 0,5 л хорошим самогоном, закривають кришкою і прибирають у прохолодне, темне місце 1,5 – 2 місяці настоюватися. По закінченні терміну рідину проціджують через фільтр і напій можна вживати. Зберігати таку настоянку c м’ятою без втрати властивостей можна протягом 9 – 12 місяців.

Рецепт м’ятного самогону з шавлією і кольором полину

Для приготування за цим рецептом м’ятної настоянки потрібно: 15гр м’яти, 2,5 гр шавлії, 2,5 гр кольору полину. Для підсилення смаку можна додати по 1,5 гр розмарину і кардамону. Частина трав можна зібрати самостійно, а частину придбати в спеціалізованих магазинах Рецепт самогону на мятіабо аптеці. Трави засипаємо в банку об’ємом 1л і заливаємо самогоном міцністю 40 градусів. Якщо напій буде додаватися кардамон, то його попередньо слід розчавити.

Банку щільно закриваємо і ставимо в темне місце настоюватися з кімнатною температурою. Через 3-4 тижні акуратно перевіряємо смакові якості, фільтруємо отриманий напій і відправляємо його на зберігання. Зберігатися такий напій без втрати корисних властивостей може до півроку.

Настойка м’яти і листя смородинных

Для приготування настоянки потрібно 2 жмені листя м’яти і по жмені листя червоної і чорної смородини. Підготовлені листя свіжої м’яти (промиті, висушене і крупно порубані) засипаються в банку об’ємом 1 л, заливається якісної самогонкою фортецею 40-45 градусів і забирається в темне місце на 5-7 днів.

Після того, як напій придбає приємний смарагдовий відтінок його зливають в іншу банку такого ж обсягу, в яку попередньо засипані підготовлені листки червоної і чорної смородини. Банку закривають і відправляють настоюватися далі на термін від 2 до 4 тижнів. По закінченні настоювання напій зливають (за бажанням можна профільтрувати через марлю) і прибирають на зберігання. Допускається зберігання до 9 місяців без втрати властивостей.

Настойка м’яти і барбарису

Для приготування даного напою буде потрібно дві жмені свіжого Рецепт самогону на мятілистя м’яти (20 гр сухий) і 2 ст ложки ягід барбарису. Ягоди можна використовувати як свіжі, так і в засушеному вигляді. М’яту промиваємо холодною водою (суху розпарювала на водяній бані) просушуємо і крупно рубаємо ножем. Ягоди барбарису розминаємо в ступці. Барбарис і м’яту закладаємо в 800 гр банку і заливаємо хорошим самогоном подвійної перегонки до верху. Закриваємо щільно кришкою і відправляємо настоюватися на 3-4 тижні темне прохолодне місце.

Після зняття проби отримання красивого кольору і оригінального смаку настойку фільтрують за допомогою паперового або ватного фільтрів. У відфільтровану настоянку додають за смаком необхідну кількість цукру. Підсолодити напій можна двома способами. Розчинити цукор в частині попередньо підігрітого до температури 45-50°С самогону і потім змішати з основною масою. Або додавати в настоянку необхідну кількість цукрового сиропу, постійно перемішуючи суміш до повного розчинення підсолоджувача.

Настоянку розливають в пляшки, герметично закривають і прибирають для зберігання. Враховуючи консервуючі здібності цукру, зберігатися така м’ятна настойка може до одного року без втрати її властивостей.

М’ятна Настойка

Для приготування даної настоянки потрібно свіжих листя м’яти перцевої 85 гр (3-4 жмені), насіння кмину 15 г (столова ложка), 1л Рецепт самогону на мятіякісного самогону подвійної перегонки фортецею 65-70 градусів. Листя м’яти миємо, обсушуємо і крупно рубаємо ножем. Кмин злегка придавлюємо, для цього можна використовувати дерев’яну качалку. Всі засипаємо в банку, заливаємо самогоном до верху, закриваємо і ставимо в темне місце настоюватися. Через 2-3 тижні готовий напій зливаємо, проціджуємо через марлевий фільтр і готуємо до вживання. В результаті наполягання виходить міцна спиртовмісна м’ятна рідина красивого зеленого кольору, зі смаком віддалено нагадує аніс.