Рецепт самогону з цукру

Зміст

 • Підготовка та розрахунок сировини для цукрової самогону
 • Умови для бродіння цукрового сусла
 • Процес бродіння і підготовка до перегонці
 • Перегонка браги із цукру

Отримання цукрового дистиляту – найбільш простий спосіб самогоноваріння. Він дозволяє домашнім майстрам опанувати початкові навички виробництва спирту. Якісний самогон з цукрової сировини – прекрасна основа багатьох настоянок на травах, прянощах, коріннях. Дистилят дробової перегонки є гідним самостійним напоєм.

Підготовка та розрахунок сировини для цукрової самогону

Вода

Для приготування самогону з цукру підходить будь-яка чиста вода:

 • Рецепт самогону з цукруводопровідна;
 • артезіанська;
 • колодязна;
 • джерельна;
 • з водойм.

Головне, щоб вона не містила хлору, домішок, сторонніх запахів, була досить м’якою. Воду можна додатково відстояти, очистити будь-яким доступним фільтром, а ось кип’ятити не слід. При кип’ятінні з води йде розчинений повітря, необхідний для активної життєдіяльності дріжджів.

Цукор

Максимальна зброджування цукру відбувається в тому випадку, якщо його співвідношення з водою становить 1 : 4,5-5, тобто на 1 кг цукру потрібно додати 4,5-5 л. води. Якщо є сумніви в чистоті використовуваного цукру, його слід прокип’ятити. Для цього пісок заливають невеликою кількістю води, відокремленої від отмеренной для браги норми (на 1кг — 0,5 л.). Розчин розмішують, доводять до кипіння і витримується при t? 90-95 C протягом 30-40 хвилин.

Якщо до цього сиропу додати лимонну кислоту (0,08 % від кількості цукру) і збільшити час витримки при високій температурі до 2-х годин – вийде інвертований цукор. Посуд для приготування в такому випадку повинна бути емальованому.
Заміна звичайного цукру інвертованим скорочує час бродіння і покращує якісні характеристики браги.

Дріжджі

Рецепт самогону з цукруУ самогоноварении найчастіше використовуються пресовані («сирі») або сухі активні дріжджі, застосовувані для хлібопечення. Норма внесення на 1 кг цукру: 100 гр. пресованих або 15 гр. активних сухих дріжджів.

Пресовані дріжджі відразу готові для внесення в цукрове сусло, достатньо їх розкришити і розмішати. Сухим потрібна невелика стартова підготовка: їх висипають в малий обсяг теплої води (35-38с) і витримують, зберігаючи тепло 25 хвилин. Після утворення пінної шапочки, дріжджову культуру вносять в цукрове сусло.

Якщо на упаковці сухих дріжджів зазначений інший спосіб їх активації, потрібно дотримуватися рекомендацій виробника.

Умови для бродіння цукрового сусла

Чистота

Основа готування браги із цукру – бродіння. Важливе завдання – забезпечити умови, за яких цей процес йде в необхідному темпі, розмножуються саме ті мікроорганізми, які необхідні для спиртового бродіння.

Погано промита посуд, брудні руки та інструменти можуть призвести до заселення браги шкідливими культурами грибів і бактерій. Вони викличуть масляно-кисле або оцтово-кисле бродіння, появу плісняви, загибель дріжджів.

Температура

Оптимальні умови для інтенсивного розмноження дріжджів і Рецепт самогону з цукруактивного бродіння знаходяться в діапазоні 26-31?С. Чим нижча температура, тим повільніше і довше буде готуватися брага. Розтягнуте в часі зброджування цукру становить небезпеку втрати якості браги, появи шкідливих мікроорганізмів, закисання, зниження вмісту спирту.

В процесі життєдіяльності дріжджів (особливо, в активній фазі бродіння) здатні виробляти тепло, деяким чином зігріваючи цукрове сусло. Найчастіше цього буває недостатньо. Необхідну температуру підтримують, поміщаючи ємності з брагою поблизу опалювальних приладів і інших джерел тепла, підключенням акваріумних водонагрівачів, закутыванием, обертанням в будівельну теплоізоляцію.

Процес бродіння і підготовка до перегонці

В якості тари для приготування браги використовують посуд відповідних розмірів з скла, харчового пластику, емальованого металу. Щоб не перешкоджати виходу вуглекислого газу, бродильна ємність повинна бути заповнена не більше, ніж на 70%. Кращі результати виходять при використанні гідрозатвори, але можна готувати цукрову брагу і без нього.

Рецепт самогону з цукруБродіння цукрового сусла триває від 3-х днів до 2-х тижнів. Про його завершення можна дізнатися за наступними ознаками:

 • перестав виділятися вуглекислий газ: не йдуть бульбашки повітря в гидрозатворе, а при його відсутності не гасне сірник, поднесенная до поверхні браги;
 • рідина стала більш прозорою, особливо у верхніх шарах;
 • у смаку відчувається легка гіркота і кислота, відсутня солодкість;
 • у запаху і смаку відчувається присутність спирту.

Освітлення браги, осаджування дріжджів

Якщо по закінченні бродіння дріжджі не випали на дно ємності, їх можна осадити за допомогою бентонітової глини. 4-5 столових ложок сухого бентоніту розводять до сметаноподібної консистенції і вмішують в брагу. Такої кількості достатньо для освітлення 50 л. цукрової браги. Глина утворює разом із залишками дріжджів щільний осад, з якого рідина декантирують (тобто зливають) за допомогою шланга. Дешевий джерело бентонітової глини – наповнювач для котячих туалетів (має бути вказана на упаковці).

Дегазація

Готову до перегонці брагу слід дегазувати. Ця процедура Рецепт самогону з цукрунеобхідна для зменшення піноутворення. Якщо апарат не оснащений брызгоулавливателем, велика кількість вуглекислоти підніме при нагріванні високу шапку піни, вона потрапить у шланги, систему охолодження, зіпсує дистилят.

Брагу інтенсивно розмішують протягом 1 хвилини. Дегазированная рідина не видає шипіння, не піниться.

Перегонка браги із цукру

Для виготовлення самогону з цукрових браги можна скористатися будь-яким апаратом: від елементарного відра зі змійовиком до складних сучасних конструкцій з купою датчиків і приладів. Їх завдання – впоратися з відділенням спирту від інших компонентів збродженого сусла. Середній вихід самогону після видалення головної та хвостової фракції при фортеці 60? становить 1.1-1.2 л на кожен кілограм цукру.

Для підвищення якості самогону не слід обмежуватися одноразової перегонкою. Першу дистиляцію проводять швидко, не розділяючи на фракції, на досить сильному вогні. Швидкість падіння крапель часта – майже безперервна цівка. Вигонку ведуть до 35-40?с фортеці.

Для другого етапу самогон розбавляють водою до 25-30? і виконують Рецепт самогону з цукруперегонку з відділенням головний і хвостовий фракцій. Швидкість, особливо спочатку, повинна бути повільною – 2-3 краплі в секунду. «Голови» — ацетальдегід і метиловий спирт, переходять у пароподібний стан при більш низькій температурі, ніж етиловий спирт, тому виходять першими. Їх збирають в окремий посуд, тримають окремо від харчових продуктів і використовують тільки для технічних потреб. При тихому кипінні вдається уникнути великого відходу етилового спирту разом з «головами».

Після зниження фортеці виходить з апарату спирту до 30?, в окремий посуд збирають «хвости» — фракцію, що містить сивушні масла. Для вилучення залишків етилового спирту, їх можна додати до наступних порціях перегоняемой браги.

Другий перегін виходить 60-70 ?, і вимагає розведення водою відповідно до таблиць. Краща екстрагування рослинної сировини для приготування настоянок відбувається при фортеці 40-45?. У розведеному вигляді самогон розливають в пляшки і витримують кілька днів для гармонізації і пом’якшення смаку.

Освоївши рецепт самогону з цукру, новачок може підступатися до більш складним дистилятів з зерна, винограду, яблук.