Бджоли закінчили свою справу по запиленню квітучих вишневих дерев. Більше не чути неквапливого гудіння, білі квіти змінилися червоними ягодами, апетитно виглядають між зеленим листям. Настав через дачників збирати врожай і переробляти важкі відра акуратно зірваних разом з живцями вишень.

Навіщо залишати живці, адже зручніше знімати тільки ягоди? Для транспортування зручніше, коли вишня зірвана саме таким чином. Укладені в невеликі ведерца плоди не потечуть і не прімнутся. Проте довго зберігати вишню не можна, вона просто «згорить». Найкращим способом переробки врожаю, крім компоту і заморозки, залишається варення. Як приготувати його простим способом, не відволікаючись від повсякденних справ? Ось рецепт вишневого варення, не вимагає великих витрат часу.

Інгредієнти:

  • стигла вишня – 5 кг;
  • цукор – 1 кг

Спосіб приготування

Ягоди слід помити в проточній воді і очистити від кісточок. Зручно зробити це, використовуючи звичайний друшляк і велику шпильку або скріпку. Частина вишні висипаємо в друшляк і ретельно промиваємо під струменем води. Дістаємо велику чисту алюмінієву миску, насухо витираємо. Беремо ягоду з друшляка, відриваємо держак, голівкою шпильки або скріпки выколупываем кісточку. Кладемо очищену вишню в миску.

Коли дно повністю буде захований під шаром вишні, посипаємо ягоди цукром. Потім знову викладаємо шар вишні і засипаємо цукор. Коли миска наповниться, а ягоди у відрі закінчаться, потрібно засипати цукор, що залишився поверх вишні. Перемішувати варення поки не слід.

Залишаємо миску на кілька годин на столі, щоб виділився сік. Зручно обробляти ягоди ввечері, щоб за ніч процес завершився.

Зранку ставимо миску на середній вогонь і даємо закипіти варенню. Вміст необхідно періодично помішувати дерев’яною ложкою. Нехай вишня покипить п’ять хвилин. Залишаємо миску на плиті і займаємося своїми справами кілька годин (наприклад, йдемо на роботу або по магазинах). Потім даємо закипіти варенню ще раз і варимо його ще п’ять хвилин, помішуючи все тієї ж ложкою. Повторюємо процес перед сном. Таким чином, варення за день було проварена три рази. На наступну добу варимо ягоди ще двічі, а на третій раз – закриваємо.

Як закатати варення?

Зручно використовувати для консервування баночки з закручуються кришками і металевий кружок. Наливаємо в каструлю трохи води, кладемо в неї вимиті з содою кришки і кип’ятимо їх п’ять хвилин. На обідок каструлі укладаємо коло і ставимо на нього вимиту з содою банку горлом донизу. Через три хвилини акуратно перевертаємо банку, насипаємо в неї дерев’яною ложкою кипляче варення і щільно закручуємо вийнятої з окропу кришкою. Ставимо банку вниз кришкою на стіл остигати і закутуємо рушником. Варення готове.