Зміст

  • Самогон з хліба
  • Самогон на хлібних кірках

Хлібний самогон – в міру міцний алкогольний напій, має приємний м’який смак і припустимо до виробництва в домашніх умовах. Коли-то рецепт самогону з хліба був дуже популярний і поширений, сьогодні ситуація змінилася, оскільки широко поширилися рецепти на цукрі. Хоча хлібний настій як і раніше радує якістю.

Самогон з хліба

При виробництві самогону на хлібі використовують злакові: горох, пшеницю, кукурудзу, просо або ячмінь. Ці зерна необхідно розмочити у воді кімнатної температури, а після розсипати на поверхню двухсантиметровым шаром для просушування і пророщування. Потім зерна потрібно буде перемолоти. Отриману борошно всипають дрібної струменем в киплячу воду і заварюють. Розчину властива киселеобразная консистенція. Посуд з сумішшю борошна накривають тканиною і залишають настоятися до ранку. Дріжджі додають лише тоді, коли суміш досягає кімнатної температури. Пропорція дріжджів до заквасці прирівнюється як 100 г на відро. Все це бродить протягом тижня, а після відправляється на перегонку.

Також самогон готують і з уже готового хліба, а не з пшона, про рецепт якого йшла мова раніше. Десять буханок хліба (можливий як пшеничний, так і житній) розмочується у окропі і змішується з відром солоду. Після змішування додається затер – густа суміш браги і хмільного відвару. Вся суміш бродить в теплі цілий тиждень, після чого її можна переганяти.

Самогон на хлібних кірках

Самогон на хлібі сьогодні можна зробити в домашніх умовах за різними рецептами з безліччю добавок (картопля, спеції та ін). Наявність хліба в настої відіграє величезну роль, оскільки саме хлібний м’якуш вбирає шкідливі сивушні масла. Незвичайний аромат і смакові відтінки – також результат настоювання самогону на хлібі.

Один з видів хлібної самогону – це самогон на хлібних кірках. Основою є сухі кірки кминного житнього хліба. На 1,5 кг кірочок рекомендують додати 40 г кориці і 30 гвоздик. Дана група продуктів повинна бути залита 10 л самогонного напою. Настоюватися таке зілля має не менше 5 днів. Потім необхідно розбавити вже майже готовий алкоголь 5 л води.

Наступним важливим етапом стає перегонка. Якщо все зробити правильно і послідовно, на виході отримуємо чисті 10 л самогонного чудодійного напою.

Рецепт хлібного самогону, як бачите, не дуже складний, а в підсумку самогон виходить витриманим, буде мати приємний і незвичайний аромат. Також для готового напою можна використовувати добавки. Вони додадуть незвичайний колір і доповнять смак. Кольори можуть бути самими різними: жовтий додасть шафран, червоний дають ягоди чорниці, блакитний – волошки, кервель організовує зелений колір. Спектр кольорів різноманітний, а найголовніше – всі природні барвники і не приносять шкоди організму людини.

Як будь-самогон, хлібний рекомендуємо, але в малих дозах. Також цей алкогольний напій хороший при простудних захворюваннях: їм можна розтирати дітей і знімати застуду застосуванням всередину дорослим.