Зміст

  • Хріновуха в класичному варіанті
  • Хреновуха на самогоні з медом
  • Хріновуха з імбиром на самогоні
  • Як пити хріновуху?

Хріновуха – універсальний і класичний напій власного виробництва. Вона доречна на столі і в будній день, і в святковий. В залежності від зміни інгредієнтів хріновуха може мати різні смакові і ароматичні спрямованості. Найбільш поширені три рецепта хріновухи: класичний, з медом, з імбиром. Досвідчені самогоновары можуть використовувати інгредієнти в примірних пропорціях «на смак», а ось початківцям виготовляти спиртні напої в домашніх умовах краще дотримуватися вказаних пропорцій і дотримуватися рецепт приготування.

Хріновуха в класичному варіанті

Для отримання класичної хріновухи на самогоні потрібні такі складові у кількості: на 1 л самогону 2 середніх свіжих кореня хрону, 20 г цукру.

Обрана кількість інгредієнтів за бажанням, але у вказаному співвідношенні, потрібно помістити у великий бутель.

На замітку: нарізаний на шматочки або натертий корінь хрону необхідно злегка підсушити, залишивши його на свіжому повітрі години на 3-4.

Вміст слід настояти у бутлі 10 днів. Під час настоювання самогону хріном ємність категорично не можна відкривати, інакше рідина піде на бродіння. Перед застосуванням хріновуха проціджують через кілька марлевих шарів, того вимагає рецепт, але за бажанням напій може бути просто «злитий» в іншу ємність, зробити це можна через звичайний дрібний друшляк.

Хріновуха в класичному варіанті не повинна залишати неприємного присмаку, який негайно хочеться заїсти або запити. Якщо такий фактор має місце, значить, в процесі приготування були допущені помилки, тобто порушено рецепт або пропорції. При можливості їх визначити, ситуацію ще можна буде виправити. Однак у більшості випадків істина ховається в якості самогону, взятого в основу конкретного напою, і зробити вже нічого не можна.

Хреновуха на самогоні з медом

Готується цей алкогольний напій також досить просто. Рецепт: на 0,5 л самогону, 1 корінь свіжого хрону, 100 г натурального меду. Всі інгредієнти змішуються в бутлі таким чином, щоб під час відстоювання рідину можна було збовтати (але не відкривати!). Напій слід настояти не менше тижня, перед уживанням хріновуха з медом проціджують. При виготовленні цього алкогольного напою
також важливо щоб бутель перебувала в темному прохолодному місці для уникнення бродіння.

Є й інший рецепт: у хріновуху на самогоні з медом можна додати 0,5 лимона. Він додасть алкоголю дещо інші нотки, які також припадуть до смаку любителям саморобних спиртних напоїв.

Хріновуха з імбиром на самогоні

Увазі свого специфічного запаху і смаку хріновуха з імбиром відноситься до напою «на любителя». Для її приготування потрібні такі інгредієнти в таких пропорціях: на 2 л самогону 1 свіжий корінь хрону, 1 корінь імбиру і 1 лимон, 20 г цукру.

Нарізані перець і імбир поміщаються в бутель із самогоном. У напій вичавлюється сік лимона або він також може нарізається скибочками. Після цього додається цукор, все перемішується і бутель закупорюється. Напій слід настояти не менше тижні в темному прохолодному місці. Перед вживанням його слід процідити.

Важливо! Під час приготування кожного з рецептів хріновухи на самогоні слід пам’ятати, що потертий на тертці хрін вплине на естетичні властивості напою: він стане каламутним. Для отримання більш прозорого напою хрін краще порізати на великі шматки.

Є ще один не менш простий рецепт хріновухи на самогоні з імбиром. У цьому випадку на 0,5 л самогону необхідно подрібнити 3 свіжого кореня хрону і 0,5 кореня імбиру. Всі інгредієнти перемішуються у бутлі,
після чого додається мед в кількості 1 год л. Другий рецепт буде більш «легким». Нотки імбиру будуть слабкіше, ніж у першому варіанті. Настоюється алкоголь близько тижня в захищеному від світла та прохолодній кімнаті.

Кожен рецепт може бути доповнений різними інгредієнтами за бажанням залежно від особистих смакових переваг, однак, не слід забувати про те, що можна перестаратися і перетворити цей напій у непридатний для вживання.

Як пити хріновуху?

Перед тим як обговорювати тему правильного вживання хріновухи, слід зазначити, що напій цей розглядається в двох аспектах:

  • в якості лікувального;
  • в якості алкогольного для розслаблення душі і тіла.

У лікувальних цілях настоянка на самогоні вживається зазвичай перед сном у кількості, відповідному віку, вазі, проблеми. Зазвичай за допомогою хріновухи борються з простудними захворюваннями на їх початкових стадіях, а також з безсонням і мігренню.

В якості головного напою на чолі святкового столу настоянка на самогоні вживається в охолодженому вигляді. П’ється вона із звичайних чарок або чарок залпом. Цей спиртний напій не прийнято запивати. Кращою закускою є м’ясні страви, мариновані огірочки, холодець.

Хріновуха з домашнього самогону підходить для застіль з російським «розмахом», так як вона підвищує апетит.

Настоянка на самогоні відома ще з давніх часів. На Русі її використовували не лише для лікування хвороб та їх профілактики або під час застіль. Самогон видавався робочим з «важкими умовами праці: у великі морози і на відкритому повітрі. Але й сьогодні ці традиції зберігаються деякими сім’ями і для згуртування духа: перед ємним і важкою фізичною працею випивається по чарочці хріновухи. Особливо це актуально на польових роботах, на городі, в саду, на полюванні.

Хреновуха на домашньому самогоні вкрай унікальний і універсальний напій. Це полягає в тому, що для досягнення оптимального смакового і ароматного балансу інгредієнти можуть змінюватися, а також може змінюватися їх кількість, таким чином, отриманий алкоголь буде повністю відповідати потребам любителів.