Зміст

 • Як приготувати брагу самогону з цукру
 • Перегонка браги із цукру

Найпоширеніший і простий у виготовленні самогон – цукровий. Численні рецепти готування браги із цукру для вигонки міцного алкогольного напою рекомендують, як зробити якісний і смачний продукт.

Як приготувати брагу самогону з цукру

Брага для самогону з цукру готується у відповідності з рецептами, найбільш прийнятними, щоб забезпечити швидке зброджування сусла. Дотримання температурного режиму, співвідношення продуктів гарантує виробництво самогону високої якості.

Як дізнатися, скільки і чого класти в брагу з цукру

Щоб полегшити бродіння слід правильно розрахувати пропорції необхідних інгредієнтів:

 • воду рекомендується брати з водопроводу, іншого джерела без попереднього кип’ятіння, так як процес нагріву виводить кисень з рідини. Без цього газу дріжджі не діють. Класичний рецепт — на 1 кг цукру потрібно взяти 2,5 літрів чистої води;
 • цукор використовується будь-яких сортів і видів: тростинний, буряковий. З одного кг продукту виходить 1,1 літр самогону міцністю 40° при правильному підборі компонентів і забезпечення нормального процесу бродіння. Можна використовувати інвертування цукру, щоб прискорити дозрівання браги:
 • зробити цукровий сироп у співвідношенні вода, цукор, лимонна кислота 0,5:1,0:0,025. Воду попередньо нагріти до 60°, всипати цукор, довести до кипіння і додати лимонну кислоту;
 • сироп томити на малому вогні 40-120 хвилин під закритою кришкою;
 • остудити до 30° і приготувати брагу, взявши на кожен літр сиропу 5 літрів води;
 • брага практично готова через 2-3 дня;
 • у самогону відсутній неприємний запах дріжджів, але вихід кількості спиртного виходить менше;
 • дріжджі використовуються:
 • сухі в кількості 100 г на 10 кг цукру;
 • пресовані спиртні — 700г на 10 кг солодкого продукту;
 • для прискорення процесу бродіння використовуються каталізатори: солод, пророщені зерна злакових і бобових культур, відварну картоплю.

Як підготувати воду для браги

Вода для процесу готування браги із цукру – один з найважливіших інгредієнтів. Відсутність сторонніх запахів і неприємного смаку – головна умова. При використанні водопровідної рідини рекомендується відстояти її протягом 1-2 дні, пропустити через очищаючий фільтр. Відстояну воду злити з залишку з допомогою гумової трубочки. Народні рецепти категорично забороняють кип’ятіння, так як руйнуються клітини кисню, що містяться у воді.

Вода повинна відповідати санітарно-гігієнічним нормам, прийнятим в регіоні.

Для виробництва браги слід використовувати підігріту воду, так як найкращих умов для бродіння, відповідає температурний режим від 18 до 24°С. Нижче — бродіння припиняється, а вище – гинуть грибки дріжджів.

Тара для бродіння придатна будь-яка, крім оцинкованих виробів та посуду з нехарчового пластику. Обов’язково наявність кришки, якої потрібно закрити ємність з брагою, але не герметично. Кожні 12 годин рецепти рекомендують ретельно перемішувати брагу, щоб видалити зайву кількість вуглекислого газу.

Для підтримання стабільної температури в посудині слід укутати ємність ватним ковдрою або теплою тканиною.

Наливати бражного рідину слід не більше ? об’єму тари, щоб виключити забруднення продукту в разі бурхливої реакції. Зменшити піноутворення можна застосувавши нескладний рецепт:

 • розлити по поверхні браги 1-2 столові ложки рафінованої соняшникової олії;
 • розкришити 1-2 штуки печива;
 • додати в рідину 1 склянку коров’ячого молока.

Як правильно змішувати складові цукрових браги

Цукровий пісок рекомендується ретельно розмішати у воді з температурою не менше 30°С. Слід почекати, поки цукор розчиниться повністю, в іншому випадку він осяде на дно, і не буде приймати участі в бродінні.

Інвертований сироп, як радить рецепт, слід розбавити теплою водою у співвідношенні: на 1 літр солодкого продукту взяти в 5 разів більше підготовленої води.

Свіжі пресовані дріжджі рекомендується розім’яти руками в теплій воді до утворення однорідної консистенції. І тільки потім додати їх у цукровий розчин.

Сухі дріжджі бажано попередньо активувати: залити їх невеликою кількістю підігрітою до 30°С водою і почекати 20-40 хвилин, поки вони розчиняться і почнуть діяти. Потім змішати їх з підготовленим сиропом.

Як правильно організувати бродіння сусла

Якщо в якості ємності для браги обрана скляний бутель, ефективно зробити гідрозатвори з висновком трубки в каналізацію або кватирку. Нехитрий прийом забезпечує відсутність бражного запаху в квартирі.

При відсутності пристосування можна натягнути на горловину банки медичну рукавичку з проколотими дірочками в районі пальців. Надлишки вуглекислого газу вільно виходять через маленькі отвори, не допускаючи спадання рукавички. Коли бродіння закінчиться, рукавичка зморщиться і опаде.

Готовність цукрових браги визначається за кількома ознаками:

 • рідина набуває гіркий присмак без солодощі;
 • піноутворення припиняється, бульбашки газу не утворюються;
 • брага купує прозорість у верхніх шарах;
 • палаючий сірник, поднесенная до поверхні рідкого шару, не гасне, а продовжує горіти.

Освітлення сусла бражного

Щоб самогон вийшов високоякісним, народні рецепти радять освітлити брагу, прибравши шкідливі домішки. Прийом забезпечує відсутність дріжджового неприємного запаху отриманого спиртного продукту.

Перед процедурою бажано видалити залишки вуглекислого газу з рідини шляхом нагрівання злитою з осаду браги до 50°С. Бульбашки газу активно залишають готову брагу. Дріжджові грибки, що залишилися в рідині, гинуть при такій температурі.

Освітлення цукрового бражного сусла ефективно проводити з допомогою бентоніту – натуральної білої глини. Поширений спосіб придбання сировини – наповнювач для котів «Котяра» або косметичний продукт в пакетиках. Слід стежити, щоб до складу не входили різні ароматизатори і додаткові добавки, які остаточно зіпсують смак домашнього самогону.

На 20 літрів браги рецепт рекомендує взяти 2-3 столів. ложки глини, яку слід ретельно перемолоти в кавомолці, щоб вийшов порошок консистенції борошна. Порцію змішують зі склянкою теплої води і чекають, поки суміш загусне.

Отриману пасту розмішують в бразі, інтенсивно збовтуючи вміст. Через дві доби брага готова до перегонці. Рідину потрібно акуратно зняти з осаду, який виливається на вулицю, так як може блокувати каналізацію, утворюючи щільну пробку.

Перегонка браги із цукру

Досвідчені самогонники використовують подвійну перегонку, щоб отримати алкогольний напій високої якості з максимальною очищенням від шкідливих домішок. Перша порція, близько 50 мл, вважається шкідливою для здоров’я і набирається в окремий посуд. Спирт-сирець, выгоняемый до фортеці випливає продукту 40°, вимагає вторинної перегонки, попередньо розведений чистою водою в 2 рази.

Зробити повторну перегонку продукту спонукають причини:

 • виходить екологічно чистий продукт, придатний для власного вживання;
 • алкогольний напій не має неприємного запаху і присмаку перебродили дріжджів;
 • правильно очищений продукт володіє винятковою прозорістю.

Процес вторинної перегонки відбувається на малому вогні, також відокремлюючи першу і останню порцію самогону.

Найбільш доступний рецепт очищення напою – використовувати активоване вугілля, що продається в аптеках. На 3 літри самогону потрібно 10-15 таблеток у подрібненому вигляді. Засіб висипати в банку, вміст якої рекомендується процідити через 4-5 шарів марлі, через добу.

Щоб надати оригінальний смак домашнього самогону, народні рецепти радять додати в рідину прянощі або ароматичні трави:

 • червоний гіркий перець;
 • чорний перець горошком;
 • мускатний горіх;
 • корицю;
 • частина стручка ванілі;
 • сушені скоринки цитрусових фруктів;
 • траву звіробою, полину, чебрецю, березових бруньок і інших.

Експериментуючи з додаванням прянощів, слід враховувати, що майже всі вони надають напою пекучий смак. Додаючи лікарські трави, слід враховувати їх вплив на організм.