Рецепти браги для самогону з цукру

Зміст

 • Як приготувати брагу самогону з цукру
 • Перегонка браги із цукру

Найпоширеніший і простий у виготовленні самогон – цукровий. Численні рецепти готування браги із цукру для вигонки міцного алкогольного напою рекомендують, як зробити якісний і смачний продукт.

Як приготувати брагу самогону з цукру

Брага для самогону з цукру готується у відповідності з рецептами, найбільш прийнятними, щоб забезпечити швидке зброджування сусла. Дотримання температурного режиму, співвідношення продуктів гарантує виробництво самогону високої якості.

Як дізнатися, скільки і чого класти в брагу з цукру

Щоб полегшити бродіння слід правильно розрахувати пропорції Рецепти браги для самогону з цукрунеобхідних інгредієнтів:

 • воду рекомендується брати з водопроводу, іншого джерела без попереднього кип’ятіння, так як процес нагріву виводить кисень з рідини. Без цього газу дріжджі не діють. Класичний рецепт — на 1 кг цукру потрібно взяти 2,5 літрів чистої води;
 • цукор використовується будь-яких сортів і видів: тростинний, буряковий. З одного кг продукту виходить 1,1 літр самогону міцністю 40° при правильному підборі компонентів і забезпечення нормального процесу бродіння. Можна використовувати інвертування цукру, щоб прискорити дозрівання браги:
 • зробити цукровий сироп у співвідношенні вода, цукор, лимонна кислота 0,5:1,0:0,025. Воду попередньо нагріти до 60°, всипати цукор, довести до кипіння і додати лимонну кислоту;
 • сироп томити на малому вогні 40-120 хвилин під закритою кришкою;
 • остудити до 30° і приготувати брагу, взявши на кожен літр сиропу 5 літрів води;
 • брага практично готова через 2-3 дня;
 • у самогону відсутній неприємний запах дріжджів, але вихід кількості спиртного виходить менше;
 • дріжджі використовуються:
 • сухі в кількості 100 г на 10 кг цукру;
 • пресовані спиртні — 700г на 10 кг солодкого продукту;
 • для прискорення процесу бродіння використовуються каталізатори: солод, пророщені зерна злакових і бобових культур, відварну картоплю.

Як підготувати воду для браги

Вода для процесу готування браги із цукру – один з найважливіших Рецепти браги для самогону з цукруінгредієнтів. Відсутність сторонніх запахів і неприємного смаку – головна умова. При використанні водопровідної рідини рекомендується відстояти її протягом 1-2 дні, пропустити через очищаючий фільтр. Відстояну воду злити з залишку з допомогою гумової трубочки. Народні рецепти категорично забороняють кип’ятіння, так як руйнуються клітини кисню, що містяться у воді.

Вода повинна відповідати санітарно-гігієнічним нормам, прийнятим в регіоні.

Для виробництва браги слід використовувати підігріту воду, так як найкращих умов для бродіння, відповідає температурний режим від 18 до 24°С. Нижче — бродіння припиняється, а вище – гинуть грибки дріжджів.

Тара для бродіння придатна будь-яка, крім оцинкованих виробів та посуду з нехарчового пластику. Обов’язково наявність кришки, якої потрібно закрити ємність з брагою, але не герметично. Кожні 12 годин рецепти рекомендують ретельно перемішувати брагу, щоб видалити зайву кількість вуглекислого газу.

Для підтримання стабільної температури в посудині слід укутати ємність ватним ковдрою або теплою тканиною.

Наливати бражного рідину слід не більше ? об’єму тари, щоб Рецепти браги для самогону з цукрувиключити забруднення продукту в разі бурхливої реакції. Зменшити піноутворення можна застосувавши нескладний рецепт:

 • розлити по поверхні браги 1-2 столові ложки рафінованої соняшникової олії;
 • розкришити 1-2 штуки печива;
 • додати в рідину 1 склянку коров’ячого молока.

Як правильно змішувати складові цукрових браги

Цукровий пісок рекомендується ретельно розмішати у воді з температурою не менше 30°С. Слід почекати, поки цукор розчиниться повністю, в іншому випадку він осяде на дно, і не буде приймати участі в бродінні.

Інвертований сироп, як радить рецепт, слід розбавити теплою водою у співвідношенні: на 1 літр солодкого продукту взяти в 5 разів більше підготовленої води.

Свіжі пресовані дріжджі рекомендується розім’яти руками в теплій Рецепти браги для самогону з цукруводі до утворення однорідної консистенції. І тільки потім додати їх у цукровий розчин.

Сухі дріжджі бажано попередньо активувати: залити їх невеликою кількістю підігрітою до 30°С водою і почекати 20-40 хвилин, поки вони розчиняться і почнуть діяти. Потім змішати їх з підготовленим сиропом.

Як правильно організувати бродіння сусла

Якщо в якості ємності для браги обрана скляний бутель, ефективно зробити гідрозатвори з висновком трубки в каналізацію або кватирку. Нехитрий прийом забезпечує відсутність бражного запаху в квартирі.

При відсутності пристосування можна натягнути на горловину банки медичну рукавичку з проколотими дірочками в районі пальців. Надлишки вуглекислого газу вільно виходять через маленькі отвори, не допускаючи спадання рукавички. Коли бродіння закінчиться, рукавичка зморщиться і опаде.

Готовність цукрових браги визначається за кількома ознаками:

 • рідина набуває гіркий присмак без солодощі;
 • піноутворення припиняється, бульбашки газу не утворюються;
 • брага купує прозорість у верхніх шарах;
 • палаючий сірник, поднесенная до поверхні рідкого шару, не гасне, а продовжує горіти.

Освітлення сусла бражного

Щоб самогон вийшов високоякісним, народні рецепти Рецепти браги для самогону з цукрурадять освітлити брагу, прибравши шкідливі домішки. Прийом забезпечує відсутність дріжджового неприємного запаху отриманого спиртного продукту.

Перед процедурою бажано видалити залишки вуглекислого газу з рідини шляхом нагрівання злитою з осаду браги до 50°С. Бульбашки газу активно залишають готову брагу. Дріжджові грибки, що залишилися в рідині, гинуть при такій температурі.

Освітлення цукрового бражного сусла ефективно проводити з допомогою бентоніту – натуральної білої глини. Поширений спосіб придбання сировини – наповнювач для котів «Котяра» або косметичний продукт в пакетиках. Слід стежити, щоб до складу не входили різні ароматизатори і додаткові добавки, які остаточно зіпсують смак домашнього самогону.

На 20 літрів браги рецепт рекомендує взяти 2-3 столів. ложки глини, яку слід ретельно перемолоти в кавомолці, щоб вийшов порошок консистенції борошна. Порцію змішують зі склянкою теплої води і чекають, поки суміш загусне.

Отриману пасту розмішують в бразі, інтенсивно збовтуючи вміст. Через дві доби брага готова до перегонці. Рідину потрібно акуратно зняти з осаду, який виливається на вулицю, так як може блокувати каналізацію, утворюючи щільну пробку.

Перегонка браги із цукру

Досвідчені самогонники використовують подвійну перегонку, щоб отримати Рецепти браги для самогону з цукруалкогольний напій високої якості з максимальною очищенням від шкідливих домішок. Перша порція, близько 50 мл, вважається шкідливою для здоров’я і набирається в окремий посуд. Спирт-сирець, выгоняемый до фортеці випливає продукту 40°, вимагає вторинної перегонки, попередньо розведений чистою водою в 2 рази.

Зробити повторну перегонку продукту спонукають причини:

 • виходить екологічно чистий продукт, придатний для власного вживання;
 • алкогольний напій не має неприємного запаху і присмаку перебродили дріжджів;
 • правильно очищений продукт володіє винятковою прозорістю.

Процес вторинної перегонки відбувається на малому вогні, також відокремлюючи першу і останню порцію самогону.

Найбільш доступний рецепт очищення напою – використовувати активоване вугілля, що продається в аптеках. На 3 літри самогону потрібно 10-15 таблеток у подрібненому вигляді. Засіб висипати в банку, вміст якої рекомендується процідити через 4-5 шарів марлі, через добу.

Щоб надати оригінальний смак домашнього самогону, народні рецепти радять додати в рідину прянощі або ароматичні трави:

 • червоний гіркий перець;
 • чорний перець горошком;Рецепти браги для самогону з цукру
 • мускатний горіх;
 • корицю;
 • частина стручка ванілі;
 • сушені скоринки цитрусових фруктів;
 • траву звіробою, полину, чебрецю, березових бруньок і інших.

Експериментуючи з додаванням прянощів, слід враховувати, що майже всі вони надають напою пекучий смак. Додаючи лікарські трави, слід враховувати їх вплив на організм.