Для приготування смачного супу, спочатку необхідно підготувати бульйон. Технологічних процесів і рецептів бульйонів для супів придумано величезну різноманітність.

Рецепт курячого бульйону

Свіжу курочку не ділимо на великі шматочки, в межах 400 гр., промиваємо і кладемо в каструльку. Додаємо воду. Каструлю ставимо на вогонь і прикриваємо кришкою. Вода закипає, воду виливаємо, обполіскуємо курочку під водою, встановлюємо каструльку на вогонь, додаємо воду. Як тільки вода закипає вдруге, зменшимо вогонь і приберемо піну. У каструлю кладемо дрібну почищену моркву і перцевий, не почищену цибулину. Після закінчення десяти хвилин кладемо в каструльку спеції, сіль, лаврушку і не багато петрушки.
Прикриваємо каструльку кришкою, варимо бульйон 1-1,5 години. Коли бульйон буде готовий, виймаємо його вміст, проціджують.

Рецепт м’ясного бульйону з свинини

Знадобитися м’ясо беконних свиней, м’якоть або м’ясо з маленькою кісточкою. М’ясо миємо, розміщуємо в каструльці, заливаємо водою. Ставимо на вогонь, прикриваємо кришкою. Коли вода почне кипіти зменшити вогонь, зняти пінку, відкрити кришку. Бульйон зазвичай варитися один-два години. За 30 хв. до завершення готування бульйону, додати почищену цибулину, почищену моркву, селеру, пару стебел, спеції за смаком, сіль. Коли бульйон буде готовий, виймаємо його вміст, проціджують.

Рецепт м’ясного бульйону з яловичини

Готується такий бульйон з м’яса на кісточці. М’ясо обполіскуємо, кладемо в каструльку, додаємо воду. Ставимо каструльку на вогонь, прикриваємо кришкою. Після закипання воду виливаємо, знову обполіскуємо м’ясо і повторюємо процедуру, доливши в каструльку воду. Після закипання, піну прибираємо, кладемо в бульйон овочі, спеції, сіль.
Бульйон нудиться 2-3 години на маленькому вогні. Коли бульйон буде готовий, виймаємо з нього вміст, проціджують.

Рецепт овочевого бульйону

Для бульйону знадобляться: цибуля-порей, морква, корінці селери, петрушки і пастернаку, біле вино, зелень, лаврове листя, спеції і сіль.
Овочі обполіскуємо, очищаємо і ріжемо на невеликі шматочки. Кладемо в каструльку, попередньо поклавши на неї зелень, неочищений часник, лаврушку і спеції. Додаємо воду з вином, включаємо вогонь під каструлею. Як закипить, прикручуємо вогонь, готуємо бульйон 20-25 хвилин. Бульйон підсолюємо і проціджуємо.